Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 19-11-2020

Miałem coś takiego rok temu z francuskiego amazona. Przesyłka gdzieś w Niemczech utknęła i nigdy się nie odnalazła.
Po tygodniu zwrócili kasę bo filmu z zamówienia nie mieli już na stanie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pearlzfan - 20-11-2020

no mam dokładnie to, co Misfit. Dzisiaj rano mail od Amazon.it a na stronie takie info.
Także MasterThief przygotuj się na zwrot kasy, bo filmu raczej nie zobaczysz (a jeśli tak, to jesteś farciarzSmile.
Ja czekam na zwrot kasy i zamawiam jeszcze raz, ale tym razem chyba w innym sklepie.

[Obrazek: oOSpYNV.jpg]


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - MasterThief - 20-11-2020

Ja od wczoraj walczę na włoskim czacie, dowiedziałem się, że paczka jest wciąż w Niemczech, ale nie zaginęła. Nie wiem czy uda się to załatwić, ale ja jestem mega upierdliwy i będę ich spamował tak długo, aż dostanę konkretne informacje.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 20-11-2020

Na 99% zaginęła, ale raczej nic nie zdziałasz dopóki nie minie ok. tydzień od przewidywanego terminu dostawy.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Kirek - 20-11-2020

Co do niemieckiego amazona to u mnie wszystkie przesyłki były i są dostarczane przez DHL (zawsze wybieram standardowy rodzaj przesyłki żadne premium). Nie miałem jeszcze przypadku aby wysyłka była dostarczona przez naszą pocztę. Ostatnie zamówienie z 16 listopada, 18 wysłane, tego samego dnia dotarło i opuściło Garbsen, wczoraj Szczecin i właśnie je odebrałem od kuriera DHL (Warszawa). W tym zamówieniu nie miałem też żadnej opcji związanej z InPost. Może to kwestia miasta do którego są wysyłane? Z drugiej strony pewnie robię ich mniej od Was wiec może akurat tylko na takie trafiam. Analogicznie mam z włoskim, hiszpańskim i francuskim amazonem. Wyjątkiem jest angielski. Tutaj z kolei wszystkie wysyłane z UK zawsze trafiają do mnie przez Pocztę Polską, tylko te wysyłane bezpośrednio z magazynu wrocławskiego przez DHL.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 20-11-2020

Może to faktycznie zależy od miasta. Nie pamiętam już kiedy DHL dostarczał mi filmy z niemieckiego amazona - może ze dwa lata temu ? Na ostatnie zamówienia sprzed tygodnia jedno poszło przez inpost, a drugie pocztex. Zgaduję, że wszycho idzie przez polskie magazyny amazona.

Z kolei jeśli chodzi o francuski, włoski czy hiszpański amazon to w ostatnich latach w 99% przesyłki były dostarczane przez DHL, ale to też się ostatnio u mnie pozmieniało.
Ostatnie zamówienie z Francji - Asendia i dostarcza PP (zwykła przesyłka nierejestrowana).
Ostatnie zamówienie z Włoch - UPS.
Co do UK to w większości przypadków jest to umnie Asendia/Royal Mail (dostarcza PP), ale zdarza się też czasami, że coś DHLem wyślą.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pearlzfan - 20-11-2020

(20-11-2020, 09:35)MasterThief napisał(a):  Ja od wczoraj walczę na włoskim czacie, dowiedziałem się, że paczka jest wciąż w Niemczech, ale nie zaginęła. Nie wiem czy uda się to załatwić, ale ja jestem mega upierdliwy i będę ich spamował tak długo, aż dostanę konkretne informacje.
To ich tłumaczenie brzmi bardzo zbliżenie do tego, co ja dostałem w mailu wczoraj.
Najbardziej bawi mnie w tym 4te zdanie od końca. Nie ma powodu do frustracji, wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Dzisiaj: no uj, nie ma paczki, wsiąkła. Kasę zwrócimy za 5 dni xD

[czytaj głosem Rajesha z TBBT albo Feza z 70s Show Wink]

[Obrazek: m7enPk7.jpg]


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 20-11-2020

Mi natomiast amazon.uk po pięciu dniach w końcu wysłał pierwszy film. Wysyłka pocztą polską z nr śledzenia ( dostawa niby we wtorek), który na razie jest niewykrywalny dramat... Drugi film czeka w kolejce na ścięcie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 20-11-2020

Śledzenie działa gdy ich system to najpierw przemieli, daj mu czas Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pearlzfan - 20-11-2020

Amazon.it zwrócił kasę (ekspresowo), więc poleciała druga próba. Ciekawe czy Cooper znowu się zgubi? Smile