Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - NWWStation - 19-01-2021

Dzisiaj dostałem paczkę z Zavvi (wysłaną z UK 4 stycznia). Na paczce jak byk 49GBP i... Nic nie zapłaciłem przy odbiorze. Ekonomiczna była, jak to zwykle u nich. Chciałbym myśleć, że przez jakiś czas tak będzie, ale pewnie miałem szczęście. W każdym razie się dodatkowo ucieszyłem z dwóch powodów - świetnie zapakowane, a u nich różnie z tym bywa (w dodatku ten przedmiot naczytałem się na necie, że docierał podniszczony) i dotarł mimo opóźnienia mojej wysyłki, a jest wyprzedany. Idę rozkoszować się seansem Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - kulcikriu - 20-01-2021

Czy komuś doszło jakieś tegoroczne zamówienie z amazon uk? Jeśli tak, to czy musieliście coś dopłacać?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - gumbas - 20-01-2021

(20-01-2021, 20:06)kulcikriu napisał(a):  Czy komuś doszło jakieś tegoroczne zamówienie z amazon uk? Jeśli tak, to czy musieliście coś dopłacać?

W końcu doszły 2 paczki wysłane tym wynalazkiem asendia, ponad 2 tygodnie, po 30 i 40 funciakow,żadnych opłat dodatkowych


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - kulcikriu - 20-01-2021

DziekiSmile rozbijali Ci zamowienie na dwie paczki czy tak zamawiales?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - gumbas - 20-01-2021

Nie tak zamówiłem, tylko martwi mnie ta asendia,bez namiarow na paczkę, ale doszły


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pan Anatol - 25-01-2021

Zamawiał ktoś coś ostatnio z Australii z wysyłką pocztą australijską? Kupiłem niedawno coś od prywatnego sprzedawcy, wziąłem wysyłkę International Standard, czyli z trackingiem, no i ów tracking pokazuje mi, że od 13 stycznia paczka jest cleared i oczekuje na international departure. Nie mają samolotów czy jak? Smile Wiadomo w ogóle, jak to idzie? Bezpośrednio do Polski, czy jakoś okrężną drogą?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Redrum - 25-01-2021

Ja wczoraj zmówiłem 6 tytułów 4K w JB Hi-Fi, bo mają bardzo fajną promocję. Przesyłka Australia Post Standard Mail (untracked) za AUD $22.89 jeszcze nie wyruszła. Mam pewność, że będzie lotnicza Smile. Napisali, że dostawa najpóźniej 13 kwietnia 2021 r. Oni tam mają chyba inne - zwolnione tempo życia.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - TeenWolf - 25-01-2021

Z Australii przesyłki idą baaardzo długo ( czasami od 3-4 miesięcy ). Ale bywa też (raczej rzadko), że po 2 miesiącach już są. Czasami się czeka około 3-4 tygodni od momentu zamówienia zanim w ogóle wyślą (tak miałem ostatnio z JB HI FI) i potem zwykła pocztą bez trackingu. Od prywatnego sprzedawcy też czekałem 3 miesiące. Może jak ktoś ma szczęście to dostanie szybciej Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pan Anatol - 25-01-2021

W wypadku poczty ekonomicznej to może iść i parę miesięcy, szczególnie jak idzie drogą morską, a nie lotniczą. Natomiast w tej mojej opcji (niecałe 30 AUD) przewidywany czas dostawy to 8-15 dni roboczych, więc może chociaż w miesiąc się wyrobią. Tak naprawdę to nie zależy mi specjalnie na czasie, tylko nie chciałbym, aby zgubił się transportowany do mnie cenny towar. Smile I zaniepokoił mnie trochę ten brak wieści od niemal dwóch tygodni. Ciekawe, co jest jego przyczyną - jakieś samoloty chyba stamtąd odlatują. Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pmmazz - 25-01-2021

moje ostatnie zamówienie na sanity.com.au wysłane zostało

Sent with Tracked Airmail under 2kg [Australia Post]


12.01 i rozpoczęło swoją drogę (uwaga!)

Item processed at facility
SYDNEY WEST NSW
Tue 12 Jan • 5:51pm ==>

In transit to next facility in STRATHFIELD NSW
Tue 12 Jan ==>

Item processed at facility
SYDNEY WEST NSW
Wed 13 Jan ==>

In transit to next facility in STRATHFIELD NSW
Wed 13 Jan ==>

Cleared and awaiting international departure
SYDNEY NSW
Sun 24 Jan


no to teraz się zastanawiajcie ile czasu wasze zamówienia mogą podążać pod adres docelowy


P.S.
mam nadzieję, że nieco wam rozjaśniłem aktualną sytuację