Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Aradiel - 16-03-2021

(16-03-2021, 18:13)misfit napisał(a):  + poczta/kurier pewnie coś sobie doliczy za fatygę
Jakby kogoś interesowało, poczta za fatygę pobiera:
- przedstawienie do kontroli celnej 8,50PLN
- przesłanie adresatowi dowodu odprawy celnej 6PLN
- zainkasowanie od klienta należności celnych i podatkowych oraz przekazanie ich na rachunek urzędu celnego 3,40PLN
Big Grin


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 29-03-2021

Jak płaciłem w Empiku blikiem i mi anulowali zamówienie to kasa bez problemu wróci na konto czy może mam się z nimi kontaktować i podać nr. rachunku do zwrotu kasy ?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - KaMario - 29-03-2021

Kasa wróci na konto z automatu w ciągu 2 - 3 dni roboczych. Gdyby się zwrot przedłużał, można do nich pisać.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - JVC 4K - 29-03-2021

Dlatego trzeba kupować za pobraniem mam w kolekcji ok 150 płyt BD w tym również wydania 3D i 4K i wszystkie płyty kupiłem kurierem za pobraniem płaciłem gotówką przy odbiorze i to jest najlepsza najbezpieczniejsza i najwygodniejsza forma zakupu płyt przynajmniej dla mnie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Diocletian - 30-03-2021

Tak, ale jednocześnie chyba najdroższa, no i nie wszędzie dostępna.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 30-03-2021

Z Empiku zwykle wybieram płatność gotówką z odbiorem w salonie, ale w obecnych czasach korzystam z paczkomatów tam gdzie się da (wyszło za 0 zł) - tyle, że wtedy trzeba zamówienie opłacić z góry.

Kasa już wróciła na konto - można się rozejść Wink


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Jedi-Matser - 04-04-2021

Jak wyglądają teraz zakupy na Zavvi, chodzi o opłaty, wysyłkę formy wysyłki etc. Bo zastanawiam się czy nie wybrać Amazon UK.


Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Glaeken - 05-04-2021

Zavvi bez zmian. Oni nie wysylaja filmow z UK wiec extra opłaty nie obowiazuja. Poza tym wysylaja tytuly pojedynczo.

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 06-04-2021

Zavvi bez zmian, to fakt. Wszystkie filmy zamówione w lutym wysłali mi z Guernsey, czyli spoza UE, więc opłaty jak najbardziej są możliwe - a konkretnie 23% VAT dla produktów powyżej wartości 22 EUR, tak jak ma to miejsce w każdym innym przypadku przesyłek wysyłanych spoza UE.
Jednak zavvi wysyła filmy jako przesyłki nierejestrowane więc nawet jak coś przekracza te 22 EUR to trzeba mieć sporego pecha aby urząd celny zainteresował się taką przesyłką, ale jak najbardziej jest to możliwe. Osobiście mnie to nie spotkało, ale nie raz i nie dwa były zgłaszane przypadki tu na forum czy np. na blu-ray.com od osób, które miały pecha i musiały zapłacić VAT i dodatkową opłatę dla poczty za fatygę.

Zapowiedzi jednak są takie, że od lipca z automatu wszystkie przesyłki spoza UE bez wyjątku będą miały naliczany VAT. Zobaczymy jak to będzie w praktyce.



EDIT: Działają Wam te trackingi ze sklepiku Arrow ? Tydzień temu dostałem taki z początkiem "RF" i na royalmail.com system go w ogóle nie widzi.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - NWWStation - 06-04-2021

(06-04-2021, 08:13)misfit napisał(a):  Zapowiedzi jednak są takie, że od lipca z automatu wszystkie przesyłki spoza UE bez wyjątku będą miały naliczany VAT. Zobaczymy jak to będzie w praktyce.
Ale z Zavvi czy ogólnie?