Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 12-04-2021

Dobry pomysł, zrobione Smile

EDIT: Zadziałało!


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 17-04-2021

Przeklejam z innego forum:

Michal post_id=327069 time=1618416208 user_id=23388 napisał(a):W związku z licznymi tu na forum obawami co do zaostrzonej polityki Vato-Celnej , która ma rzekomo obowiązywac od lipca b.r. .Postanowiłem wykonać telefon do Urzędu Celnego aby zweryfikowac kolegów zmartwienia .Oto czego się dowiedziałem od urzędnika .
Wszystkie przesyłki spoza kraju UE są objete VAT --a powyżej kwoty 150EU czyli jakieś 674zl już dochodzą opłaty celne .
z USA do 172$ jest VAT powyżej wchodzi cło ..zwolnione z opłat paczki okreslane jako Gift albo for commercial only , jak promocje itp. I ten regulamin obowiazuje juz jakiś czas i na pewno nie zmieni sie w lipcu i urzedas pierwszy raz o tym slyszy ...stosowne zmiany w prawie celnym co do naliczania oplat za nasze male paczuszki na pewno nie nastapia w lipcu tego roku .
Weryfikowanie kazdej paczuchy z zagranicy jest logistycznie trudne ...wiec pewnie na odstrzal pojda te ktore maja górny pulap w kwocie widełek.



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 17-04-2021

Nie kupuję tego.
Wystarczy, że Amazony spoza Unii Europejskiej, czyli US, UK, itd. zaczną naliczać 23% VAT od wszystkich zamówień, a nie tylko od tych powyżej limitu 22 EUR (który ma być zniesiony) i już znaczna część zakupów będzie droższa niż dotychczas.
Potrafię sobie również wyobrazić, że pozostałe sklepy internetowe będą zobligowane do pobierania VAT od kupującego przy składaniu zamówienia, tak jak to robią Amazony. Albo będą wykluczone dla kupujących w UE. Co niektórzy sprzedawcy pewnie będą próbowali kombinować, ale zobaczymy jak to się skończy. Póki co robię zachowawczo największe zakupy od lat Big Grin


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pan Anatol - 17-04-2021

A co z odliczaniem ichniego VAT-u i doliczaniem naszego? Wiem, że Amazony tego nie robią, ale parę innych sklepów owszem.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 17-04-2021

No Amazony UK i US właśnie tak robią, ale od zamówień powyżej 22 EUR. Poniżej tego limitu nie doliczają "polskiego" VAT. I to m.in. ma się zmienić od lipca i wtedy takie zakupy będą o 23% droższe.

Np. 22 EUR to wg. obecnego kursu ponad $26.

Robię zamówienie na dwa filmy w amazon.com o wartości filmów $25,98. Z najszybszą wysyłką wychodzi razem $43,05.

[Obrazek: EIht5V4l.png]

Robię zamówienie na dwa filmy w amazon.com o wartości filmów $26,48. Z wysyłką wychodzi $53,56.

[Obrazek: YphBxxIl.png]

Czyli pół dolara różnicy sprawia, że finalnie płacę $10,50 więcej bo przekroczyłem limit od którego nie naliczają 23% VAT. Od lipca mają doliczać polski VAT bez względu na kwotę zamówienia.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pan Anatol - 17-04-2021

Dzięki za odpowiedź. Ale w tym drugim wypadku w tej ostatecznej kwocie zawierają się w sumie dwa VAT-ty - z kraju danego Amazona i polski, tak? W wypadku, gdyby Amazon zaczął ten pierwszy odliczać dla kupujących z UE (lub w wypadku sklepów, które już tak robią), to pomijając kwestie cła, ceny pozostawałyby mniej więcej takie same, czy gdzieś źle rozumuję? Ja dotychczas nieźle sobie radziłem z omijaniem Amazona, więc jeśli się nie zreformują w tym zakresie, nie będę za nim tęsknił. Wink O ile będą jakieś sklepy umożliwiające zakup z odliczonym VAT-em brytyjskim.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 17-04-2021

Nie - ceny, które widzisz na amazon.com są bez podatku. Ten jest dopiero doliczany przy checkoucie w zależności od stanu.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pan Anatol - 17-04-2021

Aha, rozumiem, dzięki.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 17-04-2021

Przed covidem amazon.com jeszcze miał najtańszą standardową przesyłkę (dostarczała PP) i w jej przypadku nie doliczali polskiego VAT i to bez względu na kwotę zamówienia. Jednocześnie przez ostatnie 10 lat nie miałem ani jednego przypadku aby trzeba było dopłacić polski vacik przy odbiorze przesyłki, chociaż starałem się nie szaleć z kwotami zamówień, zwykle nie przekraczając wartości ~$60-70. Tęsknię za tamtymi czasami.
Niby jest wowhd, ebay, itd. ale z tymi najlepszymi promocjami na amazon.com, szczególnie jeśli chodzi o BF, to nie mają się co równać.

BTW moje pierwsze po brexicie zamówienie ze sklepiku Arrow (odliczają UK VAT i jednocześnie nie dodają polskiego) dotarło do Polski więc wkrótce będę wiedział czy urząd celny upomni się o vacik. Podejrzewam, że (prawie) wszystkie przesyłki listowe są traktowane u nas ulgowo, również te polecone - jeśli moja teoria się sprawdzi to szybko pójdą kolejne zamówienia od nich Wink


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 19-04-2021

Chciałem zamówić sobie kilka filmów z amazona.uk. Przy checkoucie wyskoczyło mi, że chcą mi dać 30 dni triala na prime. Potem koszty wysyłki skoczyły mi o 500 zł Smile

[Obrazek: opTDVeb.png]

Anulowałem prime i dalej mi zostały te chore ceny. Da się coś z tym zrobić?