Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 27-04-2021

Może napisać do obsługi z zapytaniem WTF ?, bo powinno być jakieś logiczne wyjaśnienie tej chorej sytuacji.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - paniron - 27-04-2021

Ja Battle Royale brałem z zavvi, gdzie z kodem "spawn10" można wydanie 4K dostać za 54£. Ten kod działał mi narazie na wszystko, co nie było pre-orderem. Nie znam żadnego, aktualnie działającego kodu 15% off, przy zakupach powyżej 60%. Ostatni się przeterminował kilka dni temu... Tylko, że ja się nie muszę o wysyłkę martwić.

Co do Zack Snyder's Justice League - to wydanie UK ma tylko dwie płyty 4K, inne kraje mają chyba dodatkowo płyty Blu-ray.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 27-04-2021

(27-04-2021, 21:54)misfit napisał(a):  Premiera była wczoraj, wciąż niedostępny dla osób spoza UK. Zmieniamy IP na UK i jest dostępny.
Czyli niedostępny ale jednak dostępny? No to rzeczywiście LOL i to taki podwójny...

PS. Z brytyjskiego IP francuska Liga też jest niedostępna.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 05-05-2021

Tak jak pisałem to dotyczy wszystkich. Czyli większość pre-orderów z Amazona UK mogą zamawiać tylko Brytyjczycy, z Amazona DE tylko Niemcy, z Amazona FR tylko Francuzi, itd. Dla reszty te filmy widnieją jako niedostępne.
Na Amazonie UK takie akcje z pre-orderami nagminnie zaczęły się zdarzać od ok. połowy 2020. A od tego roku sytuacja ma miejsce we wszystkich Amazonach.

EDIT:
(19-04-2021, 16:12)djgromo napisał(a):  Chciałem zamówić sobie kilka filmów z amazona.uk. Przy checkoucie wyskoczyło mi, że chcą mi dać 30 dni triala na prime. Potem koszty wysyłki skoczyły mi o 500 zł Smile

[Obrazek: opTDVeb.png]

Anulowałem prime i dalej mi zostały te chore ceny. Da się coś z tym zrobić?

Na to samo dałem się namówić i również koszty wysyłki wzrosły, ale nie aż tyle... Smile
Tak więc pilnujcie się - można wszystko odkręcić na czacie, ale to zabiera czas.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - TeenWolf - 05-05-2021

Pisałem już poprzednio. Wystarczy opróżnić koszyk, anulować Prime, wylogować się i na nowo zalogować, zrobić zakupy i koszty przesyłki będą już normalne. Przynajmniej tak było w moim przypadku.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 06-05-2021

No tak, ale gdy robi się anulację Prime'a na stronie to i tak zacznie ona obowiązywać po 30 dniowym darmowym okresie. Chyba, że coś się ostatnio zmieniło i anulacja skutkuje natychmiastową utratą członkostwa.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - KaMario - 06-05-2021

Nie skutkuje natychmiastową utratą członkostwa.
Kilka dni temu anulowałem Prime'a i pomimo anulacji Amazon przy każdym wejściu i zalogowaniu pisze mi, że za ileś tam dni wygaśnie mój Prime.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 06-05-2021

Tak właśnie myślałem.

Ciąg dalszy Amazonowych dziwactw.
Battle Royale 4K (i wiele innych rzeczy) po 10 dniach od premiery wciąż jest niedostępny do kupienia pod adres i z ip PL i ogólnie dla całej Unii Europejskiej (cały czas widnieje napisik temporarily out of stock od momentu pojawienia się tego tytułu na Amazonie dla krajów spoza UK), ale coś się ruszyło i Białorusini, Rosjanie, Serbowie, kraje Afryki, Ameryki Południowej i Północnej i Azji mają ten tytuł jako dostępny.
Pogratulujmy tym krajom, że Amazon patrzy na nie przychylnym okiem.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - TeenWolf - 06-05-2021

Zgadza się. Członkowstwo wygaśnie dopiero po miesiącu pomimo anulacji . Ale w moim przypadku przynajmniej koszty wysyłki naliczały się już normalnie przy kolejnym zamówieniu, gdy anulowałem prime.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Jedi-Matser - 06-05-2021

Kupiłem z Zaavi Tremors i podali w mailu, że ma dojść 22-28 kwietnia. Mamy 6 maja, czy to normalne, czy zacząć się martwić?