Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 25-05-2021

Do Holandii idzie... trochę to trwa. Zobacz np. u mnie ostatnią przesyłkę od nich:

[Obrazek: wn7ZmMQ.png]

11 dni musiało minąć po "The item is ready for shipment", ale zwykle jest to ok. 7 dni więc podejrzewam, że na dniach u Ciebie będzie następny krok.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 25-05-2021

Dzięki, uspokoiłeś mnie Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - piti198 - 26-05-2021

Zarejestrowałem się na jb hi-fi, ale nie mogę dodać adresu. Każda próba kończy się niepowodzeniem, a ten przycisk "Add Address" robi się szary. Adres dodaję przez "Manual address"


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 26-05-2021

To bez znaczenia, nawet z zapamiętanym adresem i tak trzeba go wpisać z palca przy składaniu zamówienia.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - piti198 - 26-05-2021

A o co chodzi z tym, że wybieram "Fetch shipping options" i przy paru filmach pojawia się komunikat "This item is not available with this shipping option". To co, oni nie wszystkie filmy wysyłają do danego kraju?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 26-05-2021

Tak, niektórych pozycji nie da się zamówić do PL.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - piti198 - 26-05-2021

Mnie wyskoczyło przy The Ten Commandments 4K i Lock Up 4K.
Edit: Mnie przy 4 filmach 4K obliczyło przesyłkę na $20.60(ok. 59zł), a przy 2 na $15.60(ok.45 zł) to nie wiem czy się tam opłaca tam zamawiać. Chyba, że to normalna kwota za przesyłkę do Polski.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 26-05-2021

U mnie do tej pory takie koszty wysyłki:

- 6 filmów - $25,60
- 4 filmy - $20,60
- 2 filmy - $7,80
- 2 większe wydania z trylogiami - $25,60

Wydaje mi się że koszty zależą od wagi.

Jak najbardziej się oplaca, pod warunkiem że jest odpowiednia promocja Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - piti198 - 26-05-2021

Nie mogę zapłacić paypalem, bo wyświetla mi się w sklepie komunikat "invalid token". Ktoś coś wie na ten temat? Z revoluta na razie nie mogę, bo z kolei tam nie mogę coś doładować konta.
Edit: W końcu dało się doładować revoluta i płatność przeszła.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Aradiel - 26-05-2021

Najkorzystniejsze zamówienia są gdy koszty wysyłki wyglądają tak:
- 4 filmy - $12,80
- 2 filmy - $7,80
Bywa, że i 2 zwykłe filmy obliczy na $15,60. Robiłem wiele symulacji, wygląda że nowsze filmy mają też droższą przesyłkę, warto go wtedy sparować z jakimś "starszym" tytułem (jeśli taki będziemy zamawiać). Zresztą bez względu na to ile się zamawia, najlepiej zamawiać po 2 filmy z wysyłką $7,80, wtedy unikamy VATu (promo 1 za 1 filmy do $30), bo jak ktoś mieszka na południu i przesyłka przejdzie mu przez niesławne WER Zabrze to lepiej niech od razu szykuje kwity. Smile Minusem jest ilość przesyłek, zatem szansa zagubienia.