Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 10-06-2021

Za przesyłkę tego steela z trackingiem policzyli sobie 4,10 euro, więc jest to sprawiedliwa cena.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pan Anatol - 10-06-2021

Dzięki, faktycznie niedrogo jak na tracking.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mr.Hankey - 10-06-2021

Zavvi nie przestaje mnie zaskakiwać. Ostatnim razem z niewiadomych przyczyn dostałem przesyłkę z opcją śledzenia, którą dostarczył kurier, a właśnie wyjąłem ze skrzynki trzy paczuszki, które doszły w rekordowe 7 dni - brawo Zavvi. Oczywiście brak jakichkolwiek dodatkowych opłat typu cło itp.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 11-06-2021

Coś tam kupiłem na ebay od Koreańczyka i wysłał mi to za pomocą przewoźnika "Rincos" z opcją śledzenia.
Ktoś miał z nimi do czynienia, powiedzmy w przeciągu ostatniego roku ? Na jaki czas oczekiwania się nastawiać ? Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mister Tadeo - 11-06-2021

Z Korei (i od tego sprzedawcy) akurat nie. Ale w ostatnim roku kilka razy kupiłem CD z Japonii. Wysłali przesyłką nierejestrowaną, doszło w max 10 dni. Tutaj masz jeszcze tracking więc byłbym spokojny.
Kto jak kto, ale Azjaci bardzo poważnie podchodzą do transakcji (solidnie też pakują), a gdy chodzi o kompakty to już w ogóle bajka.
Japończycy i Koreańczycy na pewno są godni zaufania. Mieszkańcy Tajwanu też, Chiny kontynentalne - lata tam nie kupowałem więc się trudno mi coś konkretnego napisać.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 11-06-2021

Martwić się nie martwię, ale ciekawi mnie kiedy to może dojść - z Korei jeszcze nigdy nic do mnie nie szło.
Sprzedający podał termin 2-7 tygodni, czyli dość spore widełki...
Z Japonii kilka lat temu miałem parę zamówień (cdjapan) i o ile dobrze pamiętam to doszło w ok. tydzień więc nie obraziłbym się gdyby w tym przypadku było podobnie Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - masniak - 11-06-2021

dostałem w końcu paczkę z zavvi, ale w niej tylko jeden film, a zamawiałem pięć. zawsze wysyłają pojedynczo, czy to jakiś specyficzny przypadek?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 11-06-2021

Zawsze pojedynczo.

Ja dzisiaj dostałem film wysłany 1 czerwca więc też niezły wynik, ale już drugiego wysłanego tego samego dnia oczywiście brak Smile

EDIT: Kolejny ładny wynik zamówienia z australijskiego JB, wysyłka 21 maja, dostawa dzisiaj.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - sydney33 - 14-06-2021

JB Hi-Fi wow. Tego się nie spodziewałem. Filmy wysłane 01.06 dzisiaj w skrzynce. Dwa tygodnie z antypodów to dość szybko.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 18-06-2021

(18-06-2021, 07:45)misfit napisał(a):  Spytałbym jak tam HDR, ale w weekend sam powinienem sobie na to odpowiedzieć Wink

A jednak sobie nie odpowiem.
Infolinia DPD twierdzi, że kurier ani wczoraj ani dziś nie miał miejsca w samochodzie aby wziąć mojego steela Basic Instinct, ale może w poniedziałek się uda. Kurier z kolei twierdzi, że w oddziale nikomu nie chciało się wypełnić awizo, a bez tego nie może mi dostarczyć przesyłki i mam mu w poniedziałek przypomnieć żeby opieprzył kogo trzeba.
Ręce opadają.