Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pan Anatol - 28-06-2021

Najwyższy czas się przekonać, jak to będzie z tymi lipcowymi zmianami. Wink


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 28-06-2021

Ok, mam znajomą w Londynie i zamówiłem do niej bezpośrednia paczkę z HMV 3x BD. W tygodniu powinna do niej dojść. Teraz jak ona przeklei na nią mój adres i odeśle mi to prywatnie do polski, to czekają mnie jakieś przygody z vatem ?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - gostek86 - 28-06-2021

Indiana 4k z deepdiscount.com wysłany 14.06.21 dzisiaj do mnie dotarł, szło przez Holandię. Opakowanie to dwa zgrzane kawałki kartonu.
[Obrazek: 1624906249844.jpg]
[Obrazek: 1624906249833.jpg]


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - paniron - 28-06-2021

@pred
Jak wypełnić deklarację i zaznaczy że to gift, to powinno się obejść bez dodatkowych opłat.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 28-06-2021

Dzięki za fachową radę, jak to się sprawdzi to będę miał dobry kanał przemytu na przyszłość Big Grin

Ps. Deklaracje czyli?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 28-06-2021

(28-06-2021, 20:33)gostek86 napisał(a):  Indiana 4k z deepdiscount.com wysłany 14.06.21 dzisiaj do mnie dotarł, szło przez Holandię. Opakowanie to dwa zgrzane kawałki kartonu.

Same. Jak to zobaczyłem to byłem pewien, że rogi pudełka i grzbiet digi-packa będą zmasakrowane, ale po rozpakowaniu okazało się, że jakimś cudem nie ma żadnych uszkodzeń.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - gostek86 - 28-06-2021

u mnie małe zgniecenie na rogu, oni chyba tak wszystko pakują bo pierwsze zamówienie od nich też tak przyszło. Zobaczymy jak trzecie zamówienie z Career Opportunities.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - paniron - 28-06-2021

@pred

To się nazywa CN22, albo CN23. Wzór możesz pobrać z neta.
Ja wysyłałem tak już kilka mniejszych i większych paczek, raz chyba nawet 20kg. Pisałem, że wysyłam używane blu-ray i ubrania (bo tak się akurat złożyło). Przewoziły mi to jakieś polskie firmy, których w UK pełno (znalezione w necie). Dostawa na adres w PL, bez żadnychnych opłat.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 28-06-2021

(28-06-2021, 21:17)gostek86 napisał(a):  u mnie małe zgniecenie na rogu, oni chyba tak wszystko pakują bo pierwsze zamówienie od nich też tak przyszło. Zobaczymy jak trzecie zamówienie z Career Opportunities.

Niekoniecznie - przy trzech filmach (i więcej) zwykle wysyłają mi w nieco większym pudełku kartonowym. Nawet ostatnio mi tak jednego amaraya wysłali, ale to musiało im się coś pomylić, bo zwykle 1-2 filmy w takim czymś jak na Twoim zdjęciu pakują.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mister Tadeo - 29-06-2021

Dziś dotarła do mnie nierejestrowana paczuszka od Varese z UK. Wysłana 24.06! Jej wartość to 53 funty razem z kosztami przesyłki. Na etykiecie oczywiście zostały wyszczególnione ceny płyt. Tylko, że jedna z nich (ta droższa) miała wpisaną wartość 1 funta.
W momencie składania zamówienia napisałem w komentarzu, że jeśli jest to możliwe, by wpisali niższe kwoty celem uniknięcia dodatkowych opłat. I poskutkowało! A wcześniej nigdy tego nie praktykowali, nawet pomimo prośby kupującego.
Być może teraz sklepy z UK, by nie stracić klientów z UE zaczną wpisywać zaniżone kwoty.
Zatem jeśli macie taką możliwość przy składaniu zamówienia (tzn. sklep udostępnia opcję dodania uwagi), ZAWSZE proście o wybór produktów bez wad, fabrycznie zafoliowanych i żeby zostały podane niższe ceny. To działa!
Aha, przesyłka została dostarczona przez Pocztę Polską i obyło się bez dopłat.