Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - masniak - 30-06-2021

próbuje zamówić z jbhifi (12POZYCJI), ale chcą 54$ za wysyłkę xd, to normalne ceny?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pearlzfan - 30-06-2021

Yep, im więcej w koszyku tym wyższe koszty wysyłki.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 01-07-2021

Tak jak można się było spodziewać na amazon UK został zniesiony brak VAT dla koszyka poniżej 22 EUR - od dziś płacimy za wszystko 23% VAT.

Przykładowo wczoraj było tak:

[Obrazek: Vrf6VGH.png]

Dziś jest tak (ten sam produkt, o tej samej wartości):

[Obrazek: deKBlAj.png]

O dziwo na amazon.com (jeszcze) bez zmian. To samo np. w sklepiku Arrow - wciąż odliczają UK VAT i nie dodają polskiego.



EDIT: Ok, na amazon.com też już wprowadzili 23% VAT od wszystkiego.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mister Tadeo - 01-07-2021

A na importcds.com i deepdiscount.com wzrosły koszty wysyłki do 17,99$ za jeden film. Nie ma co, same dobre wieści pierwszego dnia siódmego miesiąca. Czyli 2 kolejne sklepy odpadają.
Na szczęście na wowhd.us jest jeszcze darmowa wysyłka.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 01-07-2021

Nieeee. Podejrzewałem, że i tutaj może być drożej, stąd też wykonałem u nich w ostatnich miesiącach sporo zamówień (kolejne w drodze), ale z tymi kosztami wysyłki to teraz nieźle dowalili :/


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - engajner - 01-07-2021

Moze pora zaczac ogladac to co juz kupilismy a nie ciagle szukac w stylu "co by tu jeszcze kupic..." Smile wtedy odpadnie problem podatku...zreszta...powiem tak: wiekszosc oglada filmy na oledach , oppo i innych wypasionych wynalazkach ktore nie kosztuja malo wiec ten tax jak przyjdzie zaplacic to chyba nie zbiedniejecie Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 01-07-2021

Nie oceniaj innych swoją miarą.

(01-07-2021, 11:34)engajner napisał(a):  wiekszosc oglada filmy na oledach , oppo i innych wypasionych wynalazkach

Jak to wyliczyłeś ?

Jeśli uważasz, że kupowanie filmu o wartości $20, a później płacenie drugie tyle za wysyłkę i podatki jest takie fajne to spoko. Ja sobie jakoś poradzę, ale dla znakomitej większości osób sprowadzanie filmów z USA stanie się teraz totalnie nieopłacalne.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 01-07-2021

Dostałem dzisiaj £1,42 zwotu za Indianę Jonesa z amazonu UK.

Reason for refund: Export fee reduced


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - engajner - 01-07-2021

Nie musialem wyliczac, po prostu czytam forum.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 01-07-2021

To zrób ankietę (nieanonimową) i wyjdzie czarno na białym w jak dużym jesteś błędzie.