Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 02-07-2021

(28-06-2021, 13:33)Mefisto napisał(a):  Jak myślicie - 75 funtowe zamówienie przejdzie czy mogę się już obawiać (wysłane/zamówione w czerwcu, ale dojdzie po 1 już)? Big Grin

"Poczta podkreśla, że przepisy obowiązują od 1 lipca 2021 roku i dotyczą wszystkich przesyłek przekraczających od tego dnia granicę Unii Europejskiej, niezależnie od terminu zakupu i wysłania. "

[...]

„Przedstawienie nadesłanej z zagranicy przesyłki do kontroli celnej i zgłoszenie towarów w niej umieszczonych do procedury dopuszczenia do obrotu pocztowego” – taki nowy wpis pojawił się w oficjalnym cenniku Poczty Polskiej.
Usługę wyceniona na 8,5 zł z VAT. To kwota, którą zapłacić będzie musiał każdy adresat przesyłki z AliExpress i innych zagranicznych portali zakupowych za zgłoszenie paczki lub listu do oclenia. Do opłaty doliczony będzie jeszcze wyliczony przez Krajową Administrację Skarbową podatek VAT.
Sumę VAT i podatku od wartości dodanej trzeba będzie zapłacić przy odbiorze paczki. Poczta przekonuje, że takie rozwiązanie będzie najmniej uciążliwe dla klienta końcowego.

Procedura ma wyglądać następująco:

- po dotarciu przesyłki spoza UE do Polski pracownik Poczty dokonuje na rzecz odbiorcy elektronicznego zgłoszenia celnego, które zostaje przesłane do obsługiwanego przez Krajową Administrację Skarbową systemu AIS/e-COMMERCE
- na podstawie danych zawartych w zgłoszeniu, Krajowa Administracja Skarbowa oblicza i przekazuje Poczcie informację o kwotach należności podatkowych albo celno-podatkowych, które Poczta jest zobowiązana pobrać i odprowadzić do KAS
- należności podatkowe albo celno-podatkowe, wraz z określoną przez Pocztę opłatą pocztową, są pobierane przy doręczeniu przesyłki przez pracownika Poczty, albo w placówce pocztowej
- finałem operacji jest rozliczenie pobranych przez pocztowców kwot należności podatkowych, albo celno - podatkowych z Krajową Administracją Skarbową
- jeżeli zawartość przesyłki nie będzie wiązać się z koniecznością przeprowadzenia dodatkowej kontroli przez celników, KAS dopuści towary znajdujące się w przesyłce do obrotu, a Poczta Polska wyda przesyłkę do doręczenia adresatowi

Poczta Polska zastrzega, że ze względu na wdrożenie systemu dostawy paczek w lipcu 2021 roku mogą zostać opóźnione.

https://biznes.radiozet.pl/News/Od-1-lipca-2021-poczta-dolicza-8-5-zl-do-kazdej-przesylki-z-AliExpress

Koniecznie dajcie znać jak to będzie w praktyce wyglądać w przypadku przesyłek z zavvi wysyłanych np. z Guernsey Big Grin


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 02-07-2021

Chyba przekieruję przesyłki na pocztę w której pracuje moja Teściowa i będzie robić dla mnie wałki z tymi przesyłkami.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 02-07-2021

Czyli jeśli dobrze liczę, w przypadku Zavvi zamiast płacić np. 10GBP/50zł od filmu + kilka GBP za wysyłkę całości, to teraz do zapłaty przyjdzie (10 GBP + 2 GBP VAT + 2 GBP opłaty dla poczty) x liczba filmów + wysyłka?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - HAL 9000 - 02-07-2021

(02-07-2021, 16:07)pred895 napisał(a):  Chyba przekieruję przesyłki na pocztę w której pracuje moja Teściowa
Z pewnością się ucieszy Big Grin

Dzisiaj wysłali mi z Zavvi 10 filmów z najnowszej promocji (Arrow), dam znać jak dojdą. Połowa z nich będzie miała wpisaną wartość "0", bo to BOGO Big Grin


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 02-07-2021

djgromo - coś w ten deseń, ale od kosztów wysyłki też powinien być dodatkowo 23% vacik.
Przy tym scenariuszu zavvi chowa sobie do kieszeni UK VAT, który niesłusznie nalicza kupującym spoza UK więc to właśnie z tego typu sklepów będzie największy ból po tych zmianach. Chyba, że od lipca zaczęli wszystko wysyłać już z magazynów w UE, ale to wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 02-07-2021

(02-07-2021, 15:50)misfit napisał(a):  [quote='Mefisto' pid='82315' dateline='1624883639']
Koniecznie dajcie znać jak to będzie w praktyce wyglądać w przypadku przesyłek z zavvi wysyłanych np. z Guernsey Big Grin

No ja akurat zamawiałem z Eureki, czyli darmowa przesyłka nierejestrowana (jeśli dobrze pamiętam). Ale zapomniałem to podzielić na mniejsze przesyłki i teraz ciekawi mnie czy taka cena zwróci uwagę.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 02-07-2021

Ja na sobie przetestuję rarewaves i sklepik Arrow to też dam znać co i jak.
Ci pierwsi właśnie wysłali mi zamówienie na dwa filmy jako dwie osobne przesyłki więc w najgorszym razie przyjdzie dopłacić vacik 23% + 2x 8,50 zł Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - madman - 02-07-2021

Ciekawe jak to teraz będzie wyglądać z filmami od Vinegar Syndrome. Co pół roku robię u nich zamówienie w czasie ich wyprzedaży na 10-12 filmów i do tej pory płaciłem tylko 17$ za przesyłkę. Przy czym wartość paczki była przez nich zawsze zaniżana (bez mojej prośby). Może to nie przypadek, że teraz mi wysłali FeDex-em a nie zwykłą pocztą, byle zdążyć przed 1 lipca. Kurier był u mnie 29 czerwca.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 02-07-2021

Zaczynam się poważnie zastanawiać nad anulowaniem Diuny z zavvi. Dopłacać prawie 50 zł do wydania które i tak będzie mnie kosztować około 170 zł? Kiepski interes.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Amarest - 02-07-2021

Próbowałem odszukać post odnośnie zwrotu podatku z JB Hi-Fi, ale nie mogę znaleźć. Ktoś może pomóc?