Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 07-07-2021

Trzeba było od razu zaproponować by dla Polaczków ceny na stronie były o 23% niższe Big Grin


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 07-07-2021

Chociaż te 20% UK VAT, który sobie chowają do kieszeni, mogliby w takiej sytuacji zwrócić, ale nawet jakby chcieli to pewnie niedługo im się odechce gdy będą otrzymywać setki, jeśli nie tysiące takich zgłoszeń dziennie Smile
Przy okazji obecnie wysyłanie każdego filmu osobno okazuje się być gwoździem do trumny.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mister Tadeo - 07-07-2021

Ktoś kiedykolwiek zamawiał w sklepie dystrybutora 88 Films z UK? Jak pakują filmy? Długo się czeka na przesyłkę?
Moja została wysłana 28.06 przez Royal Mail jako nierejestrowana.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - gostek86 - 07-07-2021

Dotarł dzisiaj do mnie zamiennik Doniego Darko 4k od Arrow, dopłata 9,50zł
[Obrazek: 1625673517664.jpg] [Obrazek: 1625673517658.jpg]
[Obrazek: 1625673517650.jpg]


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 07-07-2021

Nawet 1 funta nie odpuścili - najs Big Grin


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pan Anatol - 07-07-2021

(07-07-2021, 17:00)Mister Tadeo napisał(a):  Ktoś kiedykolwiek zamawiał w sklepie dystrybutora 88 Films z UK? Jak pakują filmy? Długo się czeka na przesyłkę?
Moja została wysłana 28.06 przez Royal Mail jako nierejestrowana.

Ja tam zamawiałem już jakiś rok temu, więc średnio pamiętam szczegóły Wink ale jeśli nikt nie ma świeższych doświadczeń, to się wypowiem: ja również miałem nierejestrowaną przesyłkę. Do pakowania nie miałem zastrzeżeń - była to chyba jakaś nieźle zabezpieczona koperta, no ale ja zamawiałem tylko jeden film, więc zapewne w wypadku większej liczby byłaby to jakaś paczka. W każdym razie film był ze slipem, który zachował się w dobrym stanie, więc również i pakowanie musiało być w miarę kompetentne. Jeśli chodzi o czas oczekiwania, nie przypominam sobie ani zaskoczenia z szybkiej dostawy, ani podenerwowania, że może zginęło, więc musiał to być standardowy czas dla przesyłki nierejestrowanej z UK, czyli od dwóch do czterech tygodni.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - piti198 - 08-07-2021

Moje opłaty wyglądają następująco. Za paczkę z 3 filmami z jbhifi - 48,50 zł, a 2 paczki z zavvi po 26,50 zł za każdą. Trzecia paczka z zavvi była bez opłaty. Nie było żadnego kwitu, opłaty były wypisane na paczkach.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mister Tadeo - 08-07-2021

(07-07-2021, 21:52)Pan Anatol napisał(a):  Do pakowania nie miałem zastrzeżeń - była to chyba jakaś nieźle zabezpieczona koperta, no ale ja zamawiałem tylko jeden film, więc zapewne w wypadku większej liczby byłaby to jakaś paczka.

Przesyłka z 88 Films niespodziewanie do mnie dziś dotarła. 4 filmy zapakowane w karton. Pod tym względem zatem jest ok.
Nie obyło się niestety bez dopłaty: 57,50 zł. Na paczce nic nie było na ten temat - Pani Listonoszka miała wszystko w tablecie.
Poprosiłem, czy będzie możliwe wydanie jakiegoś potwierdzenia zapłaty VATu. Jeśli się uda coś takiego otrzymać, będę pisał do sklepu prośbę o zwrot 20% VAT, który obowiązuje w UK. No bo niby z jakiej racji mam płacić najpierw ichniejszy podatek, a potem jeszcze raz nasz? Nie byłoby tego problemu, gdyby na przesyłce była wyszczególniona pozycja dot. VAT. Wtedy dopłata wyniosłaby tylko 3%. Albo tak jak to robi Amazon UK (i chyba Arrow) - odlicza najpierw VAT z UK, a następnie dolicza polską stawkę.
Nie wiem czy to coś da, ale jak sklepy z UK typu zavvi zostaną zasypane takimi mailami od klientów z UE, to może zmienią podejście. Na pewno przez nowe prawo spadną im obroty. W końcu rynek UE jest niemały, a na samych kolekcjonerach z UK długo nie pociągną.
Bo chyba nikt nie chce płacić dwa razy za VAT, który u nas jest minimalnie wyższy od tego w UK.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 08-07-2021

(08-07-2021, 10:31)Mister Tadeo napisał(a):  Albo tak jak to robi Amazon UK (i chyba Arrow) - odlicza najpierw VAT z UK, a następnie dolicza polską stawkę.

W Amazon UK (i USA) jest tak jak piszesz i tutaj żadnych przykrych niespodzianek nie ma przy dostarczeniu przesyłki - akurat dziś dostałem przesyłkę zamówioną po 1 lipca, którą dostarczyła PP.
Z kolei Arrow odlicza UK VAT, ale nie dolicza polskiej stawki więc tu jest mały zonk bo o 23% vacik i tak upomni się poczta i doliczy dodatkowe 8,50 zł opłaty, którego można było uniknąć.
No, ale to można przeżyć - gorzej ze sklepami typu zavvi czy wspomniany przez ciebie 88 films, gdzie płacisz 20% UK VAT i do tego 23% polskiej stawki + jeszcze ta opłata 8,50 zł. Nieodliczanie UK VAT to jest jawne skurwysyństwo z ich strony, ale cóż... może pójdą po rozum do głowy gdy zobaczą jak im obroty spadną prawie do zera od zagranicznych klientów.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mister Tadeo - 08-07-2021

(08-07-2021, 10:59)misfit napisał(a):  Z kolei Arrow odlicza UK VAT, ale nie dolicza polskiej stawki więc tu jest mały zonk bo o 23% vacik i tak upomni się poczta i doliczy dodatkowe 8,50 zł opłaty, którego można było uniknąć.

Zgadza się - to idzie zaakceptować. Dopłacić brakujące 3% i 8,5 zł dla Poczty, czyli jakieś 12 zł dla przesyłki o wartości 100 zł
(zamiast 32 zł jeśli sklep sam nie odliczy VATu). Tutaj sprawa jest jasna.

Twój post utwierdził mnie w przekonaniu, że warto walczyć o swoje (tzn. o swój portfel). Poczekam na kwit od Poczty o uiszczeniu
opłaty, żeby sklep nie zarzucił mi, że próbuję go naciągnąć.