Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Kirek - 08-07-2021

Dokładnie tak to rozumiem co potwierdzają też wcześniejsze posty misfit Smile.
Nie wiem czy to jest oznaczenie, czy poczta/firmy kurierskie po prostu są poinformowane o tym, że amazon ma podpisaną umowę z PL i bezpośrednio rozlicza te opłaty.
Co do cła to jest ono naliczane dopiero gdy wartość zamówienia przekracza 150 EUR. Dodatkowo WB podpisało umowę z UE o pozostaniu w unii celnej tak więc cło nie powinno być naliczane. Umowa ta ma trochę ograniczeń jak np takie, że towar musi być wyprodukowany w WB, w każdym razie wydaje się, że filmy powinny się na to łapać czyli cło nie powinno nam grozić nawet przy przekroczeniu tej kwoty. Gdyby jednak miało być od jakiegoś towaru pobrane to moim zdaniem również zostanie od razu naliczone przez amazon i poczta czy też inny dostawca nie będę już musiały nic robić a co za tym idzie naliczać sobie opłaty 8,5 PLN za dodatkową usługę.

5 lipca amazon wysłał do mnie zamówienie. Zapłacona kwota to £29.32=23.84+5.48(VAT) czyli 23% co potwierdza że nie powinno być już żadnych dopłat.
Gdybym jednak się mylił i wystąpiły to na pewno dam znać Big Grin

A przechodząc do wysyłek z innych sklepów. Przy założeniu, że poczta/kurier nie odpuści żadnej to teraz składając zamówienie na kilka filmów warto zaznaczać, że nie chcecie aby dzielili wysyłki na kilka mniejszych ponieważ opłata 8,5 PLN będzie naliczana od każdej, więc już lepiej raz zapłacić za całe zamówienie Smile




Info i FAQ od PP
Usługa wyceniona na 8,50 PLN to pozycja 17 z załączonego na powyższej stronie cennika o nazwie "Przedstawienie nadesłanej z zagranicy przesyłki do kontroli celnej i zgłoszenie towarów w niej mieszczonych do procedury dopuszczenia do obrotu pocztowego (dokonanie zgłoszenia celnego)"


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 09-07-2021

Mała poprawka - przyjrzałem się tej przesyłce z Amazon UK, którą dostarczyła mi wczoraj PP i adres zwrotny jest Amazon Italia, więc zgaduję, że z magazynu włoskiego paczka szła. Z trackingu niestety nic nie wynika, jest tylko info, że przesyłka wysłana (nie ma info skąd) i później, że dotarła do Polski.

Tak więc wciąż nie mam pewności czy ta opłata 8,50 zł z PP nie dotyczy Amazonów spoza UE. Logicznie rzecz biorąc nie powinna obowiązywać skoro z góry jest wszystko opłacone i od kurierów nie ma żadnych opłat w takiej sytuacji, ale kto go tam wie czy Ci na górze nie wymyślili sobie jakiegoś sprytnego sposobu aby naszym kosztem dofinansować naszą wspaniałą Pocztę Polską.
Tak czy siak gdyby okazało się, że jednak obowiązuje to zgłaszamy sprawę do Amazona UK o zaprzestanie wysyłki poprzez PP (i tak rzadko to robią - na moje ostatnie 30 wysyłek zdarzyło się to dwa razy), a gdy nie poskutkuje to wnosimy do Amazona o refund w kwocie tej opłaty od PP - nie sądzę aby były z tym problemy jakby co.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - paniron - 09-07-2021

@misfit

Powinieneś mieć naklejki na paczce, z której powinno wynikać z którego magazynu było wysłane. Takie kody w stylu LTN, CWL. Te kody definiują miasta.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mister Tadeo - 09-07-2021

Na stronie sklepu 88 Films pojawił się taki oto komunikat:

[Obrazek: ME1TCRA_t.jpg]

Zostali zasypani mailami od klientów z UE i nie ogarniają tematu. Albo udają Greka i chcą zrzucić z siebie odpowiedzialność.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Aradiel - 09-07-2021

(09-07-2021, 08:41)misfit napisał(a):  Tak więc wciąż nie mam pewności czy ta opłata 8,50 zł z PP nie dotyczy Amazonów spoza UE. Logicznie rzecz biorąc nie powinna obowiązywać skoro z góry jest wszystko opłacone i od kurierów nie ma żadnych opłat w takiej sytuacji, ale kto go tam wie czy Ci na górze nie wymyślili sobie jakiegoś sprytnego sposobu aby naszym kosztem dofinansować naszą wspaniałą Pocztę Polską.

No pewnie, że wymyślili, za dużo banknotów osiem i pół złotowych leży na ziemi by się po nie nie schylić. Poczta Polska tako rzecze:
"Jeśli sprzedawca, u którego zamawiają Państwo towary, korzysta z mechanizmu IOSS, powinni Państwo zostać poinformowani w chwili zakupu o pobraniu podatku VAT w cenie towaru. Kiedy przesyłka z takim towarem trafi do Polski, do Poczty powinna nadejść pochodząca od nadawcy informacja, że należny podatek VAT został już opłacony i Poczta nie pobierze go powtórnie. Przesyłka objęta mechanizmem IOSS, tak jak pozostałe przesyłki zawierające towary, podlega zgłoszeniu celnemu, dlatego Poczta pobierze opłatę pocztową za dokonanie zgłoszenia celnego dla takiej przesyłki."


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 09-07-2021

(09-07-2021, 08:41)misfit napisał(a):  kto go tam wie czy Ci na górze nie wymyślili sobie jakiegoś sprytnego sposobu aby naszym kosztem dofinansować nasz wspaniały Polski Ład
Poprawione Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 09-07-2021

vacik idzie do Mateusza, a opłata na konto PP, bo inaczej nie byliby tacy skorzy do zabawy z praktycznie każdą przesyłką. Nieźle to sobie obmyślili...

Aradiel - jeśli ten cytat będzie miał swoje przełożenie w praktyce to mamy rozbój w biały dzień.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mister Tadeo - 09-07-2021

Napisałem do 88 Films i dostałem już odpowiedź:

"We have put a message on our website to advise our customers, at the moment please refer to that and accept our apologies as this is a change in EU export/import policy.
Due to work load and unforeseen circumstances we have been unable to address this at the moment for our website."

Bardzo wygodne z ich strony. Myślą, że samą informacją załatwią sprawę i będą mieć święty spokój. Na razie umywają ręce. Ale będę drążył dalej.
Zobaczymy czy coś z tego będzie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - NWWStation - 09-07-2021

Dzisiaj dostałem dwie przesyłki z Zavvi. Za 16,5GBP oraz 31GBP (osobne). Musiałem zapłacić 84zł...
Pewnie kupując na Zavvi.de też bym płacił? Ehh... Czas rezygnować z takiego biznesu.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 09-07-2021

£47,5, tj. ~252 zł.
Do tego 23% VAT z tej kwoty = 58 zł opłaty.
+ opłata dla PP 2x 8,50 zł.

Wychodzi mi 75 zł.

Chyba, że kurs funta sobie zaokrąglają z 5,30 na 6 zł - wtedy wszystko się zgadza Big Grin Big Grin Big Grin