Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Inuki - 16-04-2015

Czy ktoś z Was kupuje regularnie w bonito.pl? Można kupować tam bez obaw? Mam tam na oku kilka tytułów (głównie książki) i ciekawi mnie jak pakują przesyłki? Koperta, karton? Zabezpieczają jakoś dokładnie? No i czy w przypadku ewentualnej reklamacji (tfu, tfu odpukać) robią jakieś problemy?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - faccalto - 17-04-2015

Nie tak dawno kupowałem od nich dwa komiksy i były solidnie zapakowane w opakowanie kartonowe. Z odbiorem w paczkomacie wszystko elegancko wyszło. Także z mojej strony bez obaw kupuj.


Sklepy internetowe - promocje - bartnikp - 28-04-2015

(27-04-2015, 21:09)pred895 napisał(a):  Obserwowałem ten zestaw latami na amazonie i to jest chyba najniższa cena jaką mieli w US. Kanadyjski set stał kiedyś bodaj za 32 dolce , ale liczyli sobie za przesyłkę drugie tyle... W sumie zapłaciłem jakieś 200 zł z hakiem ( gdzie sie podziały czasy kiedy $ stał za około max 3,2 ?? Tongue ) , ale nie żałuję, bo to elegancko wykonany zestaw. Kupując go też trzeba wziąć pod uwagę jego rozmiary ( jest wielkości opakowania płyty winylowej Wink ) i przygotować na niego odpowiednie miejsce Smile. Sam chciałem dokupić drugi regał , ale ikea wyruchała mnie na kolory ( ich średnio brązowy zamienił się w jasną srakę i kompletnie nie pasującą do starego regału...) Jedyne wyjście to teraz odsprzedać stary i kupić dwa w nowym średnio srako brązowym kolorze Tongue
[Obrazek: IMG_0914_zpso1efxkmt.jpg~c100]
P.S. Lawrenca dostarczono mi w czymś takim Smile
[Obrazek: IMG_0877_zpsw5wqugkl.jpg~c100]

Mam prośbę - mocno zainteresowało mnie to wydanie ale nie robiłem jeszcze nigdy zakupów z USA. Możecie bardziej przybliżyć jak to wygląda ?
Po wpisaniu danych karty debetowej i ustawieniu waluty na pln - pojawiła się cena 152,97 zł
do tego 25,42zł za Shipping & handling

mój bank (mBank) pobiera opłatę 5,9% od transakcji za przelewy walutowe - rozumiem, że ten koszt też powinienem dodać do powyższej kwoty ?
Czy to wszystkie opłaty ? co z cłem ?


z góry wielkie dzięki za pomoc


RE: Sklepy internetowe - promocje - Nakf - 28-04-2015

Nie ustawiaj pln jako waluty na amazonie - już ktoś kiedyś tu pokazywał, że amazon przelicza po złodziejskim kursie. Zostaw usd, a twój bank sam to przeliczy po dziennym kursie, który ma na swojej stronie: http://www.mbank.pl/notowania/kursy-walut/ (USD = 3.7752 dzisiaj). Opłata 5,9% od transakcji dotyczy chyba tylko zwykłych przelewów, nie płatności kartą - do potwierdzenia przez kogoś, kto ma konto w mbanku.

Cła na 100% nie naliczą, ale jest szansa na VAT Tongue 38 dolców normalnie powinno przejść, ale w tym wypadku gabaryt wydania jest spory, więc trudno powiedzieć.


RE: Sklepy internetowe - promocje - Mateusz - 28-04-2015

(28-04-2015, 09:00)bartnikp napisał(a):  mój bank (mBank) pobiera opłatę 5,9% od transakcji za przelewy walutowe - rozumiem, że ten koszt też powinienem dodać do powyższej kwoty ?

Robiłem wiele zakupów na Amazon.com i płacąc kartą przez mbank nigdy się nie spotkałem z taką opłatą. Pewnie jest tak jak napisał Nakf i naliczają to przy bezpośrednim przelewie.

O dodatkowe opłaty bym się nie martwił, bo większe paczki przechodziły bez problemu, ale zawsze warto wliczyć w koszty żeby nie być zaskoczonym.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 28-04-2015

W grę też wchodzi prowizja za przewalutowanie, zakładając oczywiście, że nie korzystamy z karty walutowej.
Z tego co widzę w mbanku jest to obecnie 5,9% dla Visa i 3% dla MasterCard.

Tak czy siak i tak będzie to mniej niż wybór płatności w PLN na amazonie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Haqu - 28-04-2015

Amazon automatycznie nalicza cło i dodatkowe opłaty o ile takie występują. Mi nie ściąga kasy za przewalutowanie przy płatności kartą (BZ WBK i mBank)


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 28-04-2015

Prowizja za przewalutowanie nie widnieje na wyciągu jako osobna opłata, ale jest wliczona do sumy transakcji. Sprawdźcie jakąś płatność w obcej walucie, ile zł pociągnęło z karty i jaki był kurs tego dnia i wszystko stanie się jasne Smile

Visa niedawno ukróciła podwójne przewalutowania i liczą po swoim kursie (bardziej korzystnym dla klienta), a nie kursie danego banku z wysokim spreadem. Stąd też większość banków znacząco podniosła prowizje za przewalutowanie dla kart Visa aby "odzyskać" od nas kasę.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mateusz - 28-04-2015

Faktycznie zestawiając to ile mbank pobiera z konta, a jaki był kurs tego dnia wychodzi, że zabierają te kilka procent prowizji.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - bartnikp - 28-04-2015

czyli jak rozumiem mam dwie opcje:

a) płatność w zł po przeliczniku amazon (3.9232353285) = 178,39 (wraz z przesyłką)
b) płatność w USD z uwzględnieniem 5,9% dla transakcji wykonywanych kartą debetową mbanku = 45,47$(wraz z przesyłką), czyli po kursie 3.7752 wychodzi niecałe 172zł + 5,9% z mbanku czyli ok 182zł

czyli tak naprawdę bez różnicy
(chyba, że coś pomieszałem)