Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Glaeken - 12-07-2021

No też mi się tak wydaje ale to by oznaczało, że się bujała na terenie RP/UE min. od ponad 13 dni Big Grin


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 12-07-2021

(28-06-2021, 13:33)Mefisto napisał(a):  Jak myślicie - 75 funtowe zamówienie przejdzie czy mogę się już obawiać (wysłane/zamówione w czerwcu, ale dojdzie po 1 już)? Big Grin

80 zł opłaty, czyli tak jak za kolejny film - nieopłacalne zupełnie. Eureka nie pobiera za wysyłkę, ale VATu nie odliczają od przedmiotów, czyli tak jakbym go zapłacił, mimo iż na rachunku nic o vacie nie ma. Tak czy siak niefajnie, bo na tę chwilę wszelkie promocje przestają być promocjami i jesteśmy skazani na łaskę Amażydona. W drodze jeszcze druga paka z Eureki - obstawiam 40 zł, bo o połowę tańsza. Tak czy siak, tak długo jak nie ujebiemy polityków, tak długo będą nas w dupę ruchać.

EDIT: dopiero teraz spojrzałem na deklarację wartości paczki: 10 GPB - czyli za drugą pewnie też 80 zł walną pierdoloni złodzieje i kłamcy.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mister Tadeo - 12-07-2021

(12-07-2021, 17:06)misfit napisał(a):  Jeśli dostarczy to nasza PP to tak.

Wszystkie przesyłki z wowhd.us do tej pory dostarczała Poczta. Czyli czeka mnie dopłata 8,5 zł. Przeżyję, ale niesmak pozostanie.

(12-07-2021, 18:01)Mefisto napisał(a):  dopiero teraz spojrzałem na deklarację wartości paczki: 10 GPB - czyli za drugą pewnie też 80 zł walną pierdoloni złodzieje i kłamcy.

U mnie na paczce było 40 funtów - doliczyli mi 49 zł VAT + te nieszczęsne 8 i pół (hehe, ale się filmowo zrobiło) zeta.
Może się już wycwanili i spojrzeli na stronę Eureki, a tam ceny wyższe niż na deklaracji. Albo gabaryt miał znaczenie. Jak duży, a na nim jest wpisana mała kwota, to dowalają ile im pasuje. Jak mały - to pewnie stwierdzają, że cena jest prawidłowa.
Bo chyba paczka nie miała znamion otwierania przez wścibskie łapy urzędasów.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 12-07-2021

(12-07-2021, 18:10)Mister Tadeo napisał(a):  Wszystkie przesyłki z wowhd.us do tej pory dostarczała Poczta. Czyli czeka mnie dopłata 8,5 zł. Przeżyję, ale niesmak pozostanie.

A tak z ciekawości to jak u Ciebie wygląda tracking ? U mnie 3 lipca było "Parcel Shipped" i od tego czasu cisza. Nawet nie ma info czym to idzie.

Mefisto - gdyby Ci wpisali prawdziwą wartość przesyłki to byś jeszcze więcej zapłacił, tak coś koło stówki. Ale ciekawe jak oni to sobie wyliczyli te 80 zł w tym przypadku Big Grin Do środka na pewno nie zaglądali ?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - NWWStation - 12-07-2021

@Mister Tadeo
Wowhd nie dolicza VAT dla klientów z EU, tylko dla tych z UK dolicza 20%.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 12-07-2021

Wszystkim dolicza, np.

[Obrazek: N7lI7OD.png]

Aczkolwiek może mają glitcha przy niektórych produktach.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mister Tadeo - 12-07-2021

(12-07-2021, 18:26)misfit napisał(a):  A tak z ciekawości to jak u Ciebie wygląda tracking ?

Nr do śledzenia jest. Shipping Method: Worldmail DelCon DDU. Na stronie wowhd kliknięcie w tracking przekierowuje mnie na stronę Google. Gdzie sprawdzić status? Czym to do cholery wysłali, bo nie mogę namierzyć odpowiedniego przewoźnika?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 12-07-2021

Spróbuj tym:

https://internationalservices.rrd.com/


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - NWWStation - 12-07-2021

A, bo ja wowhd.uk używałem. Wszystko jasne.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 12-07-2021

Z UK też u mnie dolicza. Ale tak jak pisałem mają tam coś powalone bo jak np. dodam do koszyka jeszcze The Good, The Bad and the Ugly na DVD (883904360407) to już w ogóle nie dolicza VAT.
Ale wtedy zapewne PP się o niego upomni.

Tak w ogóle żeby się nie okazało, że to jest jakaś lipa z tym ich systemem i najpierw sklep skosi 23%, a później jeszcze PP też 23% Big Grin