Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mister Tadeo - 12-07-2021

Misfit - dzięki.
U mnie status z 3.07 ten sam co u Ciebie: Parcel Shipped (Itasca IL).
A tak w ogóle, to dobrze, że napisałeś o opcji śledzenia przesyłki z wowhd. Wcześniej nie było trackingu - wysyłali jako nierejestrowane.
Przez dłuższy czas nic tam nie zamawiałem, więc nie zwróciłem uwagi na numer przesyłki, bo dawniej go nie było. Widocznie wprowadzili to niedawno (w tym lub ub. roku).


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - NWWStation - 12-07-2021

Sam jestem na maxa zdołowany, bo jakąś większą paczkę mam z UK, która doszła do naszego kraju 22 czerwca. Zatrzymała się w Warszawie. Jakoś 29 ruszyła i zatrzymała w Poznaniu. Najpierw celnicy, potem przekazali poczcie polskiej... Kij z opłatą, bo mi sklep w UK odliczył VAT, ale po 4 dniach dopiero mi ktoś odpisał, co sie z nią dzieje i padł tekst, że dzisiaj odprawiliśmy. Sprawdzam tracking bez zmian. Porażka do kwadratu, już nie wspominając, że opłacić elektronicznie tego nie mogę. Specjalnie powiem, gdy dojdzie, by do punktu pocztowego wysłali, bo oni tylko gotówkę przyjmują, a w punkcie można płacić kartą.

Co do Zavvi, to rezygnuję z ich usług. Będę brał co najwyżej, gdy będą jakieś super promocje, że wyjdę na czysto lub jakieś exy, które są tylko u nich, a bardzo je chcę.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 12-07-2021

(12-07-2021, 18:10)Mister Tadeo napisał(a):  Może się już wycwanili i spojrzeli na stronę Eureki, a tam ceny wyższe niż na deklaracji. Albo gabaryt miał znaczenie. Jak duży, a na nim jest wpisana mała kwota, to dowalają ile im pasuje. Jak mały - to pewnie stwierdzają, że cena jest prawidłowa.

Paczka średniej wielkości, a przecież nie mogą wiedzieć, co dokładnie zamówiłem.

Cytat:Bo chyba paczka nie miała znamion otwierania przez wścibskie łapy urzędasów.

Nie, popisana tylko z dołu do góry, że opłata.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 13-07-2021

Cytat:Sorry about that. I suspect your order arrived just before we entered an IOSS scheme to prevent additional VAT charges.
We'll refund you £15. And moving forwards, there won't be any additional charges for EU customers.

Jakby ktoś się jeszcze zastanawiał czy pokochać Eurekę Heart


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pmmazz - 13-07-2021

Niestety niezależnie od tego ZAWSZE będzie 8.5pln do Poczta Polska S.A. za elektroniczną deklarację celną


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wolfman - 13-07-2021

Od pierwszego lipca jak się dowiedziałem, poczta dolicza do każdej przesyłki nierejestrowanej min z Uk , około 50pln, więc bye bye zavvi i wysyłka do PL. Zdrowo ich tam walnęło. Filmik za 50 i koszt 50. Interes życia. Z innych krajów nie wiem bo nie zamawiam w ten sposób co i wy.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 13-07-2021

(12-07-2021, 17:06)misfit napisał(a):  Pred - dzięki. WER Lublin tak szybki nie jest.

Wszystko pięknie ładnie, ale odprawa celna zakończona w zeszły piątek a dziś wtorek a paczki nadal ni ma Tongue


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Gieferg - 14-07-2021

Ten cały cyrk tyczy się państw spoza unii?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 14-07-2021

(13-07-2021, 17:41)Wolfman napisał(a):  Od pierwszego lipca jak się dowiedziałem, poczta dolicza do każdej przesyłki nierejestrowanej min z Uk , około 50pln
Nie około 50 PLN tylko 23% VAT + 8,50 zł.

Nie ma to jak wpaść do tematu i na dzień dobry całkowicie zignorować ostatnie 2 tygodnie dyskusji Tongue


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mister Tadeo - 14-07-2021

Poniżej wklejam moje maile, które otrzymałem od sklepu 88 Films z UK ws. VATu. Dodatkowo trzy wydania przyszły z uszkodzonymi bookletami. Obie prośby, by coś z tym zrobili, zostały w zasadzie zignorowane. Nadal twardo obstają przy swoim, nie poczuwając się do jakiejkolwiek odpowiedzialności. Tylko grzecznościowe formułki. Żadne racjonalne argumenty do nich nie trafiają.

Pierwszy mail:

"We have put a message on our website to advise our customers, at the moment please refer to that and accept our apologies as this is a change in EU export/import policy.
Due to work load and unforeseen circumstances we have been unable to address this at the moment for our website.
As for the booklets I would not call it damage but they are not perfect. They are protected inside the case and the slight creases could be caused during the automated packing. Unfortunately we do not stock any spare booklets."

Drugi mail:

"The way we are treating the vat is our company policy at the moment, if it changes we will inform our customers however your comments have been taken on board.
We try very hard to produce perfect products but it is not always possible, I am sorry that you are not satisfied but we feel the standards we achieve fulfil our commitment to you.
Thank you for your continued support."

Trzeci i ostatni mail:

"Please refer to my previous mail, there is no more I can add.
I am sorry you are not satisfied but you do not reflect the majority of our customers.
While we would like to achieve 100% satisfaction for all our customers unfortunately this is not practical.
You are free to decide where to purchase products from in future and not incur any addition costs."

Odpisałem na niego i więcej już nie zamierzam do nich pisać, bo to nic nie daje w ich przypadku.
Czas pożegnać się z tym sklepem.
Z takim podejściem do klientów z UE to nie wróżę im świetlanej przyszłości. Może w najbliższych miesiącach tego jeszcze tak dotkliwie nie odczują, ale kiedy będą Black Friday i Święta - zapewne zanotują spadki sprzedaży.
Aha, odpisałem im jeszcze, że ws. VATu wobec klientów z UE postępują nieuczciwie. Nazwałem rzecz po imieniu: to oszukiwanie klientów.
Tak więc przestrzegam w obecnej chwili przed zakupami u nich. Pocieszam się tym, że kupiłem 4 filmy w promocji. Pod koniec czerwca i na początku lipca mieli 33% zniżki na cały asortyment (cena jednego filmu była o 5 funtów niższa od normalnej) i tanią przesyłkę (3 funty). Nawet z dopłatą VATu wyszło mniej niż u konkurentów. Niemniej jednak mały niesmak pozostaje.