Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - HAL 9000 - 19-07-2021

(19-07-2021, 13:52)Danus napisał(a):  Mieliscie cos takiego, ze zavii wymaga od was w przypadku nieotrzymania towaru podpisania jakiegos dokumentu o wylaczenie odpowiedzialnosci?
Tak, przy pierwszej reklamacji gdy dwa filmy zaginęły, musiałem podpisać, że ja i nikt z mojej rodziny filmu nie odebrał Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Danus - 19-07-2021

I tak nie maja mozliwosci tego sprawdzic, wiec nie rozumiem po co toSmile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 19-07-2021

Na ich stronie jak zgłaszasz zaginięcie jest do wypełnienia świstek.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 19-07-2021

(19-07-2021, 10:03)misfit napisał(a):  Tak jak można było się spodziewać trzeba było zapłacić vacik + opłatę.

j.w. - pora pożegnać się z Arrow chyba.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - thegoro - 19-07-2021

dla zavvi to standardowa procedura, głównie tyczy się UK, bo tam jest sprawdzane. Do Polski przesyłki, nawet gdybyś chciał, nie idą ze śledzeniem, także to tylko formalność. Ale co najśmieszniejsze już mi się raz przydarzyło z Hobbitem 4k steelbook. Paczka nie dotarła, zgłosiłem do zavvi, papierek podpisałem i skan wysłałem. Pieniążki zwrócili, i ku mojemu zdziwieniu po kilku tygodniach nagle trylogia się pojawiła u mnie.
Ogólnie jeśli chodzi o zaginięcia i zwrot to w zavvi działa to super. Problemów nie stwarzają i pewnie wliczają Sobie to gdzieś w ciut wyższy koszt płyt.

Przykro będzie żegnać się z tym sklepem, ale jeśli nie zmienią polityki co do kosztów (brutto/netto) to chyba nawet


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 19-07-2021

(19-07-2021, 16:42)Mefisto napisał(a):  
(19-07-2021, 10:03)misfit napisał(a):  Tak jak można było się spodziewać trzeba było zapłacić vacik + opłatę.

j.w. - pora pożegnać się z Arrow chyba.

Czemu ?
Odliczają UK VAT i nie wysyłają sztuka po sztuce więc te 8,50 zł też można przeżyć, ale koszty wysyłki mogłyby być niższe... Z drugiej strony w cenie mamy polecony z trackingiem. Ale wiadomo - jeśli na Amazon UK jest podobna cena i da się zamówić na adres PL (a ostatnio coraz częściej w przypadku Arrow się nie da - patrz np. True Romance czy Battle Royale) to sklepik Arrow finalnie wypada drożej.

Jak tak teraz patrzę to niemal wszystkie nierejestrowane przesyłki mam strasznie poopóźniane, pewnie tygodniami sobie leżą na cle bo w PP się nie wyrabiają i/lub mają straszny burdel - i z tego typu przesyłkami chyba dam sobie spokój.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pmmazz - 19-07-2021

Zavvi nie jest tak do końca „CACY” jak niektórzy piszą.

Mnie, przy historii zaginięcia przesyłki poratował dopiero mój bank.

Zgłosiłem zaginięcie zamowieni wraz z wypełnieniem tego ich formularza, tydzień bez odpowiedzi, moje monity przez ten ich system nic nie dawały, wiec odnalazłem ich na Twitter i tam opisałem cała sprawę. Moja korespondencja trwała kolejny tydzień gdyż odpisywali z opóźnieniem jednak w końcu napisali, że zwrócą pieniądze i w ciągu max 5 dni roboczych będą widoczne na moim koncie.
Niestety minęło 7 dni roboczych i nic, chciałem zalogować się na konto zavvi celem sprawdzenia czy tam nie ma jakiejś wiadomości od nich.
No i tutaj najgorszy zonk - USUNĘLI KONTO!!!
Na Twitter przestali odpowiadać, wiec zostałem zmuszony do interwencji poprzez BANK i zgłoszenie sprawy z prośbą o CHARGE BACK.
Przesłałem do banku wszystko, zamówienia maile korespondencje i kasa wpłynęła do mnie już z BANKU, a zavvi otrzymało tzw. obciążenie zwrotne…

Więcej ciekawych opinii o nich możecie trafić na trustedreviewes


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - MiMiK - 19-07-2021

Mnie to zastanawia sam zakup Amazon z UK, jak to jest że jedni mogą zamówić bez problemu filmy ( np wspomniane przez misfita) do Polski a drudzy mają ograniczenia? Ja akurat tego ograniczenia nie mam ale kumpel wspomniany True Romance w UHD nie może zakupić bo ma że nie można wysłać na podany adres. Coś ktoś wie o co biega? Teraz będzie że lepszy/gorszy Polak?
[Obrazek: ME25Z3Y_t.png] [Obrazek: ME25Z40_t.png]


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - prodarek - 19-07-2021

Podobno to od konta zależy, spróbujcie założyć nowe.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 19-07-2021

Nie zależy od konta. U MiMiKa działa bo nie kupuje bezpośrednio od Amazona lecz od innego sprzedawcy, który przy okazji sprzedaje te filmy drożej od Amazona (i nie tylko).
Sold by: FILMNIGHT.