Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Aradiel - 22-07-2021

(22-07-2021, 10:04)misfit napisał(a):  Tymczasem wciąż nie dotarł do mnie jeden film z Australii wysłany 03.06. Dam im jeszcze tydzień czasu i jeśli nie dojdzie to trzeba będzie uderzać do jbhifi.
U mnie jest podobnie, wszystko wysłane do 01.06 doszło jakieś 2 tygodnie temu, a to co po 01.06 (03.06-04.06) pewnie wciąż kisi się elegancko na cle.
W każdym razie długo czeka się już nie tylko na przesyłkę, ale i na odp z supportu. Ja czekam już ponad tydzień i cisza, dostałem jedynie z automatu potwierdzenie otrzymania zgłoszenia z numerem ticketa. Chyba po 1 lipca maja tam niezły sajgon, zawaleni pewnie roszczeniami o dodatkowe opłaty.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 22-07-2021

W jaki sposób można uzyskać potwierdzenie uiszczenia należności celnych ? Listonosz lata z jakimś tabletem do zbierania podpisu, ale jeszcze ani razu nie dał mi potwierdzenia zapłaty.
Na poczcie bez problemu to dostanę ? A może elektronicznie sprawa do ogarnięcia ?

W FAQ PP czytam:

Cytat:Potwierdzenie w wersji elektronicznej będzie dostępne na stronie internetowej Poczty zwykle w ciągu kilku dni po doręczeniu przesyłki. Logowanie na stronie i odbiór elektronicznego potwierdzenia uiszczenia należności następuje na podstawie danych przesyłki, znanych wyłącznie odbiorcy. Dostępny na stronie dokument stanowi dla odbiorców prowadzących działalność gospodarczą zaświadczenie pozwalające wprowadzić towary zawarte w przesyłce do obrotu gospodarczego na terenie Unii Europejskiej.

Ale jak zwykle brak szczegółów.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mister Tadeo - 22-07-2021

Misfit, u mnie było tak:

Poprosiłem o potwierdzenie zapłaty VATu (żeby mieć dowód, gdy będę pisał do sklepu o jego zwrot), bo nic takiego nie otrzymałem (wszystko przez ten tablet). Pani listonoszka przyniosła kwit następnego dnia razem z innymi listami. Na druku wielkości awiza były numer przesyłki i uiszczona kwota (49 zł VAT + 8,5 zł opłaty manipulacyjnej).
Myślę, że spokojnie dostaniesz na poczcie pokwitowanie w formie papierowej.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 22-07-2021

Tak, ja poprosiłem o wydrukowanie u siebie opłaty i dostałem bez problemu - inna sprawa, że wszyscy mnie tam znają, więc jestem pan i władca Wink


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Diocletian - 23-07-2021

(19-07-2021, 14:22)HAL 9000 napisał(a):  
(19-07-2021, 13:52)Danus napisał(a):  Mieliscie cos takiego, ze zavii wymaga od was w przypadku nieotrzymania towaru podpisania jakiegos dokumentu o wylaczenie odpowiedzialnosci?
Tak, przy pierwszej reklamacji gdy dwa filmy zaginęły, musiałem podpisać, że ja i nikt z mojej rodziny filmu nie odebrał Smile

Ja nie musiałem niczego podpisywać. Napisałem do nich, że czekam już prawie dwa miechy na pakę i na drugi dzień dostałem maila z pytaniem czy chcę zwrot kasy czy ponowne wysłanie filmu. Dzisiaj przelali hajs.
A tak poza tym to pełno było haseł typu
jesteśmy jedną drużyną, zostań z nami
padam do nużek
całuję rączki..
No i wczoraj i dzisiaj doleciały pozostałe filmy z Amazonu i Zavvi i w tej chwili wszystkie zamówione filmy mam na chacie.
Plus pre-order na Ciche Miejsce 2, ale to dopiero we wrześniu.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - HAL 9000 - 23-07-2021

Korzystał ktoś z ostatniej promocji na filmy Arrow w sklepie Zavvi?
To była promocja: drugi film gratis.
Ja zamówiłem 10 filmów i przychodziły od poniedziałku - jak na razie dotarło do mnie 5, za 4 musiałem dopłacić. Co jest ciekawe, to fakt, że jak dotąd dotarły do mnie filmy, które miały wpisaną wartość 15.99 lub 19.99, i o ile dobrze pamiętam praktyki Zavvi, to pozostałe 5 filmów będzie miało wpisaną wartość 0.00 Big Grin
I mam wrażenie że one gdzieś tam leżą i czekają na decyzję, co z tym zrobić i jak to ugryźć Big Grin

Ja podpowiem: puścić to, puścić to dalej bez żadnych opłat Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 23-07-2021

Ha - no ja z jbhifi czekam już prawie dwa miechy na film za 0,00 w promocji BOGO. Może im napomknę, że jak będą jeszcze raz wysyłać to niech wpiszą chociaż te 1 AUD Big Grin


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Amarest - 24-07-2021

To jak to jest aktualnie z Zavvi - jak się do nich napisze i wyśle skan kwitku z poczty, to zwracają kwotę wydaną na film (vat+8,50 zł)?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 25-07-2021

Bo już się gubię - jeśli zamówię sobie True Romance z niemieckiego zavvi to wysyłka będzie z UK i tak?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - thegoro - 25-07-2021

tak, niezależnie z którego branda zavvi zamówisz, wszystko leci z UK. Też na bluray forum o to pytali.