Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - mefi - 26-07-2021

Jeśli chodzi o Zavvi , zamawiacie przesyłki z trackingiem czy bez ? Pierwszy raz u nich zamówiłem i trochę się boję że paczka gdzieś zaginie .


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pan Anatol - 26-07-2021

Wszyscy raczej biorą opcję bez trackingu. Prędzej czy później (raczej później) powinna dojść, ale w wypadku zaginięcia raczej nie robią specjalnego problemu z ponownym wysłaniem, z tego co wiem.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pearlzfan - 27-07-2021

Dzisiaj o 800 listonoszka przyniosła zaginioną od 2 m-cy paczkę z JB i zażądała 28,5zł. Wychodzi na to, że leżała na jakimś WERze i zachodzili w głowę jak opodatkować coś, co ma wpisaną cenę 0 (promka "drugi film za free" Smile ). Niestety nie miałem gotówki, więc czeka mnie spacer na pocztę po południu.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 27-07-2021

I jak sobie obliczyli te 28,50 zł od wartości przesyłki 0, zapewne z zaznaczoną opcją "gift" ? Złodziejstwo poziom extreme.

EDIT: U mnie chyba jeszcze sobie dywagują co zrobić z tą przesyłką z Australii z 03.06 o wartości 0, tymczasem listonosz przyniósł przesyłkę z importcds - zamówienie z czerwca, ale wysłane już w lipcu.

Tradycyjnie USA -> PostNL Holandia -> Polska. Na przesyłce czerwone kółeczko informujące, że vat został już opłacony.
Zero opłat - pewnie dlatego, że przesyłka przeszła kontrolę celną w Holandii, a nie w Polsce.

Tak btw to ten tracking z wowhd, importcds, itd. jest obecnie bezużyteczny bo on działa tylko w USA.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mister Tadeo - 27-07-2021

Dostałem dziś przesyłkę z wowhd.us (zamówienie z 2.07, wysłane 3.07). Tracking ePost Global, podany przez Misfita, zatrzymał się w USA (Parcel Shipped). Było to zamówienie, które sklep od razu obciążył 23% VATem.
Ale najdziwniejsze jest to, że na naklejkę z numerem przesyłki nadanym przez sklep w USA naklejono w Holandii nową - i ten nowy numer jest już do śledzenia na stronie Poczty.
Wygląda więc to tak, że wowhd.us pobiera VAT w momencie zamówienia, wysyła do Holandii, a stamtąd przesyłka z nowym numerem idzie do Polski.
Finalnie nie musiałem zatem płacić 8,5 zł za usługę dla poczty.

EDIT:

Wszystko zatem pokrywa się z tym, co napisał Misfit w poprzednim poście.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - wojzu - 27-07-2021

Czy ktoś ma jakiś pomysł, z kim mogę skontaktować się w sprawie przesyłki z US, która od 02/07 ma następujący status w trackingu:

DELIVERED TO POSTAL AGENT
Warsaw, PL


W skrócie - zamówiłem film z US, wysłany 21/06, do Polski dotarł 02/07 i tyle.

Od 25 dni nie ma żadnych update'ów w trackingu, utknął w Warszawie.

Dodam, że film był zamówiony przez ebay, wysyłka USPS, numer paczki to: UA455261355US.

Zakładam że to cło, ale ile można trzymać jedną paczkę w urzędzie celnym?

Macie jakiś pomysł z kim się kontaktować w tej sprawie? Urząd Celny, Poczta Polska?

Czy czekać jeszcze, bo tu normalne po 01/07?

Z góry dzięki za pomoc.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - mefi - 27-07-2021

(26-07-2021, 21:11)Pan Anatol napisał(a):  Wszyscy raczej biorą opcję bez trackingu. Prędzej czy później (raczej później) powinna dojść, ale w wypadku zaginięcia raczej nie robią specjalnego problemu z ponownym wysłaniem, z tego co wiem.
Dzięki, z tego co widzę True Romance tak jak w przypadku jednego z userów wysłali DPD ze śledzeniem.
Generalnie Poczta Polska z Urzędem Celnym lecą sobie w kulki , żądają zapłaty VAT-u który został opłacony. Póki co to tylko 5zł ale przy większych kwotach
już im nie odpuszczę bo to jest skandal. Burdel na maxa muszą mieć.
misfit - Ciesz się że w ogóle twoja przesyłka dotarła do Polski z Australii , ponieważ teraz mają lockdown w AU i wszystko opóźnione...

wojzu - jaka wartość przesyłki? Ja bym dzwonił tu i tu ale znając życie pewnie cię spławią. Obstawiam że twoja paczka jest w UC PruszkówSmile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mister Tadeo - 27-07-2021

(27-07-2021, 15:33)wojzu napisał(a):  Macie jakiś pomysł z kim się kontaktować w tej sprawie? Urząd Celny, Poczta Polska?
Czy czekać jeszcze, bo tu normalne po 01/07?

Nie znasz, ani dnia, ani godziny. Misfitowi i mnie też tracking zatrzymał się na pozycji, że przesyłka została wysłana z USA. A tu niespodzianka - listonosz zjawił się z zamówieniem.
Poczekaj jeszcze do końca lipca, a jeśli po upływie tego terminu nie dotrze - spróbuj skontaktować się z Pocztą lub UC. Tylko tam za wiele Ci nie powiedzą, bo takich telefonów to oni odbierają dziennie setki. Trzeba się po porostu uzbroić w cierpliwość. Obstawiam, że mają zatrzęsienie przesyłek spoza UE i nie ogarniają tematu. Do tego jeszcze sezon urlopowy i stąd te opóźnienia.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - wojzu - 27-07-2021

(27-07-2021, 15:58)mefi napisał(a):  wojzu - jaka wartość przesyłki? Ja bym dzwonił tu i tu ale znając życie pewnie cię spławią. Obstawiam że twoja paczka jest w UC PruszkówSmile

29,99 USD, wysyłka była darmowa. Ja naprawdę się już pogodziłem że zapłacę te ok. 40 zł. cła, ale nawet tego nie dają mi zrobić :-)


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 27-07-2021

wojzu - dziwne, że w emonitoringu tej przesyłki nie ma. Wygląda na to, że zawieruszyła się gdzieś w drodze z Okęcia do urzędu pocztowego. Może się odnajdzie po 2-3 miesiącach, a może nie. Na Twoim miejscu reklamowałbym już teraz u sprzedawcy, jeśli każe ci poczekać jeszcze trochę to ustal z nim ostateczny termin po którym zwraca kasę lub wysyła jeszcze raz. Dzwonienie na pocztę, UC to IMO kompletna strata Twojego czasu w tej sytuacji.

Ktoś miał doświadczenia z supportem ze sklepiku Arrow ? Po jakim czasie mniej więcej odpowiadają na maile ? Drugi dzień mija i żadnej odpowiedzi... Jak do końca tygodnia się nie określą to trzeba będzie uderzać do paypala o zwrot kasy za zagubioną przesyłkę w WER Lublin.