Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 02-08-2021

Oni na poczcie w ogóle wiedzą co to jest system IOSS i sklepy z nim powiązane ? Czy trzeba im to wytłumaczyć składając pisemną reklamację i ile trzeba czekać na jej rozpatrzenie ?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Redrum - 02-08-2021

Nie czekaj tylko pobierz z ich strony emonitoringu po wpisaniu nr przesyłki, po kilku dniach od dostarczenia (podali termin od 4 do 20 dni). Nazywa się to "poświadczone zgłoszenie" i jest naliczane przez urząd celno-skarbowy. 8,5 zł pobiera PP obligatoryjnie od każdej przesyłki spoza UE za zgłoszenie. Poczta umywa ręce od VATu i kieruje do skarbówki. Tam się odbiłem i zrezygnowałem. Sam znaczek IOSS przwdopodobnie nic nie daje - musi być numer płatnika IOSS albo faktury IOSS, który potwierdzi że wysyłający opłacił nasz VAT.
Malena dotarła do mnie z Korei bez dodatkowych opłat. Dostarczył DPD.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 02-08-2021

U mnie po prawie dwóch tygodniach wciąż tego nie ma do pobrania.
Opłata 8,50 zł za przesyłkę, w której już opłacono wszelkie należności przy złożeniu zamówienia to złodziejstwo w najczystszej postaci. Kurierzy w takiej sytuacji opłat nie pobierają. Podobnie państwowe przedsiębiorstwa pocztowe w cywilizowanych krajach... Ale z tym niestety nic się nie zrobi. Vatu jednak nie odpuszczę. Fakturę z zapłaconym vacikiem mam już od rarewaves.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Danus - 03-08-2021

Dotarl do mnie wreszcie Space Jam ToC od Zavvi. Oczywiscie oplata celna 44 zl plus oplata pocztowa. To moje ostatnie zamowienie od zavvi i chyba w ogole w uk.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 03-08-2021

Dlaczego? Przecież zamawiając z brytyjskiego amazonu nie masz żadnych opłat.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - yonyx - 03-08-2021

Jak są pakowane filmy zakupione na smyk.pl, w bezpieczny sposób czyli pudełko kartonowe plus folia bąbelkowa czy tylko jakaś zwykła koperta i wszystko lata w środku?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - KamilOnline - 03-08-2021

(03-08-2021, 12:05)yonyx napisał(a):  Jak są pakowane filmy zakupione na smyk.pl, w bezpieczny sposób czyli pudełko kartonowe plus folia bąbelkowa czy tylko jakaś zwykła koperta i wszystko lata w środku?
Jest karton


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Danus - 03-08-2021

Musialem jakos pominąć ten fakt.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 03-08-2021

(03-08-2021, 10:21)Mierzwiak napisał(a):  Dlaczego? Przecież zamawiając z brytyjskiego amazonu nie masz żadnych opłat.

Nom, tylko spróbuj teraz coś zamówić z brytyjskiego, zwłaszcza nowości.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - truvneeck - 03-08-2021

Szanowna w D. kopana Poczta Polska przeszła dziś samą siebie, choć miałem nadzieję, że odrobiną zwykłej kultury nadal obowiązuje.

[Obrazek: iKcxGR9.jpg]

Nie dość, że bezczelnie wleźli do paczki od d.py strony,

[Obrazek: HscI5Xb.jpg]

Przy okazji niszcząc przedmiot kolekcjonerski, to jeszcze wymyślili sobie wartość, chociaż na paczce:

[Obrazek: oaV1Nej.jpg]

O funtów. I kazali sobie jeszcze zapłacić za usługę.

Wątpliwa przyjemność kosztowała dodatkowe 32,5PLN. Ktoś wie komu mogę w tej sytuacji podziękować?