Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 27-08-2021

(27-08-2021, 10:51)j.jacek napisał(a):  Biorąc coś z tej bieżącej promocji 3za2 z Amazona jeszcze jakieś dodatkowe opłaty mogą mnie dopaść ,czy to już będzie przeliczone i wsio?
Na amazonie VAT płaci się w koszyku, nie ma żadnych dopłat.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - zielonooki - 27-08-2021

A czy opłata manipulacyjna PP (te ok 8-9 zł) pojawia się zawsze w przypadku dostaw z UK realizowanych przez PP? Bez względu na to czy vat został opłacony już w UK (tzn podczas zakupu) czy nie? Huh


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Redrum - 27-08-2021

Tak. 8,5 zł pobierają od wszystkich przesyłek spoza Uni, nawet tych zarejestrowanych w IOSS. I to jest największy przekręt.
Patrz pkt 15: https://www.poczta-polska.pl/pakiet-vat-dla-e-commerce/


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - zielonooki - 27-08-2021

Dzięki za potwierdzenie. No dramat... Angry
Wypadałoby omijać PP szerokim łukiem. Ale nie zawsze się da
(27-08-2021, 14:07)Redrum napisał(a):  Tak. 8,5 zł pobierają od wszystkich przesyłek spoza Uni, nawet tych zarejestrowanych w IOSS. I to jest największy przekręt.
Patrz pkt 15: https://www.poczta-polska.pl/pakiet-vat-dla-e-commerce/



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 27-08-2021

(27-08-2021, 10:57)slavekg napisał(a):  Na swojej stronie Zavvi pisze coś takiego:

"For any products shipping from the UK to addresses in the EU, tax and duties will be settled on your behalf with our courier, so there is no cost to you."

Więc teoretycznie nie powinno być później żadnych dodatkowych opłat.

Ten tekst mają od początku roku - w praktyce okazywała się się to bujda.
Ale od jakiegoś miesiąca zamówienia z zavvi (i nie tylko) lecą poprzez IOSS więc w teorii to powinno załatwić sprawę. Ale u nas jak zwykle wszystko musi być pod górkę i celnicy i tak kasują 23% vat, a w innych cywilizowanych krajach takich cyrków nie ma.

EDIT: Tak w ogóle to ostatnio Amazon UK wysyła mi wszystko poprzez DPD, a nie DHL. Niczego to w praktyce nie zmienia - przy odbiorze przesyłki zero opłat, czasowo też wypada podobnie (wysłali we wtorek, a paczka dotarła w piątek).


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 27-08-2021

(27-08-2021, 14:54)misfit napisał(a):  
(27-08-2021, 10:57)slavekg napisał(a):  Na swojej stronie Zavvi pisze coś takiego:

"For any products shipping from the UK to addresses in the EU, tax and duties will be settled on your behalf with our courier, so there is no cost to you."

Więc teoretycznie nie powinno być później żadnych dodatkowych opłat.

Ten tekst mają od początku roku - w praktyce okazywała się się to bujda.
Ale od jakiegoś miesiąca zamówienia z zavvi (i nie tylko) lecą poprzez IOSS więc w teorii to powinno załatwić sprawę. Ale u nas jak zwykle wszystko musi być pod górkę i celnicy i tak kasują 23% vat, a w innych cywilizowanych krajach takich cyrków nie ma.

A jest możliwość odwołania się od tego? Tj. żeby ktoś zwrócił te pieniądze?
Np. na eBay jest taka możliwość, że jeśli celnikom ponownie się zapłaci VAT, to po przesłaniu dowodu eBay zrefunduje ten koszt (z tego względu, że eBay przy płatności za wylicytowany przedmiot zawsze dolicza VAT).


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 27-08-2021

(27-08-2021, 15:04)misfit napisał(a):  Tak w ogóle to ostatnio Amazon UK wysyła mi wszystko poprzez DPD, a nie DHL.

U mnie - o czym już chyba pisałem - DHL zamieniło się w UPS.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pearlzfan - 27-08-2021

(27-08-2021, 15:09)Mefisto napisał(a):  DHL zamieniło się w UPS
U mnie też i jest dramat. Paczka wyszła z Amazon UK 10.08, utknęła na 7 dni na odprawie celnej, a dzisiaj kurier poleciał w kulki i oddał paczkę do access pointu UPS, bo ponoć nikogo nie zastał. Musiałem przebijać się przez infolinię, ale udało mi się załatwić ponowną próbę dostarczenia paczki na wtorek. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Druga paczka z Amazon UK wysłana 19.08 idzie DPD i też jest słabo, 6 dni zablokowana na cle dzisiaj ruszyła w dalszą drogę a jeszcze nie opuściła UK :/


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 27-08-2021

Tak, miałem to samo. Na 2 paczki dwa razy "nikogo nie było", ale po interwencji jeszcze tego samego dnia przyniósł.

(13-08-2021, 19:23)misfit napisał(a):  Gdy dojdzie to daj znać czy przyszło z UK lub ze Szwecji i czy trzeba było płacić vacik Smile

Szwecja Big Grin Opłata tylko 8,50. Szło w sumie ok. 20 dni, czyli do przeżycia (choć biorąc pod uwagę położenie Szwecji to tak średnio). Całość zapakowana w najzwyklejszy kartonik, więc chyba tylko cudem nic się nie stało. Ale ogółem na plus.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 28-08-2021

Ktoś kiedyś pisał że udało mu się dostać zwrot opłaty celnej przez kontakt z zavvi przez Twitter czy coś w ten deseń. Może wkleić tu jakaś gotową regułkę na to aby ominąć podatek za Diunę ?