Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pan Anatol - 08-09-2021

(08-09-2021, 13:29)slavekg napisał(a):  czy na pudełku z Zavvi miałeś jakieś oznaczenie IOSS

Samo logo raczej nie wystarczy, powinien być też podany numer identyfikacji podatkowej IOSS sprzedawcy.


A przy okazji zapytam: jeśli dostaliście kiedyś list z prośbą o przesłanie dokumentów potwierdzających wartość przesyłki i przesłaliście te dokumenty, to ile dni czekaliście potem, aż coś z tym ruszy?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 08-09-2021

(08-09-2021, 18:32)Pan Anatol napisał(a):  A przy okazji zapytam: jeśli dostaliście kiedyś list z prośbą o przesłanie dokumentów potwierdzających wartość przesyłki i przesłaliście te dokumenty, to ile dni czekaliście potem, aż coś z tym ruszy?
Ja dostałem - od DHL, kiedy dostarczali przesyłkę z Amazona UK. Wysłałem im faktury, które pobrałem z Amazona i czekałem jakieś dwa dni robocze. Chyba, dokładnie nie pamiętam. To zależy, ile czeka na oclenie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - nygus - 08-09-2021

(08-09-2021, 18:32)Pan Anatol napisał(a):  
(08-09-2021, 13:29)slavekg napisał(a):  czy na pudełku z Zavvi miałeś jakieś oznaczenie IOSS

Samo logo raczej nie wystarczy, powinien być też podany numer identyfikacji podatkowej IOSS sprzedawcy.


A przy okazji zapytam: jeśli dostaliście kiedyś list z prośbą o przesłanie dokumentów potwierdzających wartość przesyłki i przesłaliście te dokumenty, to ile dni czekaliście potem, aż coś z tym ruszy?

zakup w marcu a dostawa w kwietniu, czekałem miesiąc na przesyłkę od momentu otrzymania listu z "prośbą" o przesłanie deklaracji celnej, zakup z zavvi, paczka z UK.
Naiwnie maiłem nadziej, że to pójdzie szybciej, i wysłałem wszystko prze internet, praktycznie natychmiast po otrzymaniu listu.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - chucky - 10-09-2021

(07-09-2021, 18:18)Mierzwiak napisał(a):  Widzę że można pisać choćby i milion razy że na amazonie (KAŻDYM) VAT płaci się w koszyku, a dopłata 8,50 zł jest tylko w przypadku przesyłek spoza EU obsługiwanych przez POCZTĘ POLSKĄ a i tak nie do wszystkich dotrze
Potwierdzam słowa Mierzwiaka, moim "głównym dostawcą" było Zavvi ale odkąd przesyłki są obarczone dodatkową opłatą przerzuciłem się na Amazony (de, uk, es, it, fr, pl) i potwierdzam, że nie ma niespodzianki w postaci dodatkowych opłat.
Również z uk. (zamówione 5 filmów, w dwóch zamówieniach, przyszły w 3 przesyłkach) = żadnych dodatkowych opłat.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 10-09-2021

Czy Zavvi ostatnio zdarza się wysyłać kilka produktów w jednej przesyłce ?
Pytam bo dotychczas dostawałem potwierdzenie wysyłki w osobnych mailach za każdy film. Wczoraj z kolei przysłali mi maila z informacją o wysyłce, w którym były dwa produkty - inna sprawa, że jeden z nich to był większy box (serial z kilkudziesięcioma płytami), więc może toto nie idzie z Guernsey...


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 10-09-2021

Kupiłem dwa boxy na koniec sierpnia (w czasie ich urodzin) i dostałem jedno powiadomienie o wysyłce, więc zakładam, że w jednej paczce - i jeszcze czekam.
A czy dostajecie jakiś numer przesyłki do śledzenia? Ja nic nie dostałem, a to dopiero mój drugi zakup na Zavvi, więc nie wiem, jak to u nich wygląda.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 11-09-2021

(08-09-2021, 12:38)pred895 napisał(a):  Diuna w steelbooku przyszła z cłem z dupy 48,5 zł Tongue Listonosz nie dał mi pokwitowania mam iść na pocztę, tak więc podjadę tam wezmę potwierdzenie zapłaty i napiszę do zavvi.

Thank you for getting in touch to request a refund for the custom charges.

I do apologise for the inconvenience caused by these charges, this shouldn't happen and I have now refunded the costs of these costs.

This will be refunded back to your original method of payment and usually takes 3-5 working days.

If you have any problems with this refund or should you have any further questions, then please do not hesitate to get in touch and a member of our team will be happy to help.

Kind regards,

Zavvi Customer Service Team

Tak więc udało się, ogólnie napisałem im że poniosłem dodatkowe koszty celne a jestem z UE i wcześniej nie było czegoś takiego. Załączyłem też do wiadomości weksel potwierdzenia zapłaty cła z poczty polskiej.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Aradiel - 11-09-2021

(11-09-2021, 13:32)pred895 napisał(a):  Tak więc udało się, ogólnie napisałem im że poniosłem dodatkowe koszty celne a jestem z UE i wcześniej nie było czegoś takiego. Załączyłem też do wiadomości weksel potwierdzenia zapłaty cła z poczty polskiej.
Czyli Zavvi zapłaciło 2x VAT, a poczta w najlepsze zbiera zapasy na zimę? Chore..


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 13-09-2021

Niestety muszę Wam odradzić zakupy w rarewaves. Zamówienie na 5 filmów wysłali mi w 4 osobnych przesyłkach, czyli 4 x 8,50 zł i do tego jeszcze od wszystkiego vacik, nawet od przesyłek nadanych ze Szwecji, które wcześniej przychodziły do mnie bez opłat. Na każdej z nich jest logo IOSS, ale co z tego...
Nie mam ani czasu ani ochoty ustalać czyja to wina, itp. więc to było moje ostatnie zamówienie w tym sklepie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 14-09-2021

Gdzie pisać do zavvi o zwrot opłaty, na ich twitterze czy na czacie?