Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 14-09-2021

W wiadomości dotyczącej twojego zamówienia.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 15-09-2021

Czekam na zamówienia złożone na amazon PL i fajna sprawa, bo przy ich składaniu był wybór paczkomatu, co też uczyniłem. Co najlepsze, to że one wcale nie jadą z magazynu w Polsce, tylko z Niemiec oraz Francji.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pan Anatol - 18-09-2021

To ja mam takie pytanie, bo już od paru ładnych miesięcy nie zamawiałem żadnych filmów. Big Grin Gdzie obecnie opłacalne jest zamawianie brytyjskich wydań? Tzn. chodzi mi o brytyjskie sklepy, które odliczają ichni VAT, ewentualnie sklepy w Unii, które sprzedają brytyjskie wydania po w miarę normalnych cenach.

Przepraszam, jeśli już kiedyś zadałem takie pytanie, coś mi świta w głowie, ale jeśli tak było, to chyba nie otrzymałem odpowiedzi.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Glaeken - 18-09-2021

(15-09-2021, 23:24)Mierzwiak napisał(a):  Co najlepsze, to że one wcale nie jadą z magazynu w Polsce, tylko z Niemiec oraz Francji.
Ostatnio zamówiłem Skazani na Shawshank w steelbooku w 4k na francuskim amazonie i dotarł do mnie w ciągu 2 dni. Na paczce punkt z którego szedł to znowu był Sosnowiec. Wydaje mi się, że wszystko zależy od produktu który zamawiasz - albo jest na magazynie na terenie PL albo ściągają z innego magazynu w innym kraju.
Gdy składałem zamówienie na 5-6szt making ofow/artbookow to zwykle dzielili wysyłkę - część jechała z PL a cześć z innego kraju.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 19-09-2021

(18-09-2021, 17:55)Pan Anatol napisał(a):  To ja mam takie pytanie, bo już od paru ładnych miesięcy nie zamawiałem żadnych filmów.  Gdzie obecnie opłacalne jest zamawianie brytyjskich wydań? Tzn. chodzi mi o brytyjskie sklepy, które odliczają ichni VAT, ewentualnie sklepy w Unii, które sprzedają brytyjskie wydania po w miarę normalnych cenach.
Najbezpieczniej jest wg mnie kupować na Amazonie - w tym sensie, że przy odbiorze przesyłki żadnych niespodziewanych dopłat nie będzie - nawet 8,50 zł z Poczty Polskiej. Co najwyżej firma kurierska może poprosić Cię o informację, co jest w przesyłce, ile kosztowało, jakie opłaty poniesiono, itd. - a to wszystko masz na fakturze, którą można pobrać w pdf z zamówienia na koncie Amazona.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 19-09-2021

(18-09-2021, 18:06)Glaeken napisał(a):  Wydaje mi się, że wszystko zależy od produktu który zamawiasz - albo jest na magazynie na terenie PL albo ściągają z innego magazynu w innym kraju.
Dokładnie. Zamawiałem teraz trzy filmy, każdy wysłany z innego magazynu - Niemcy, Francja i Polska, z czego ten ostatni wysłany wczoraj a do odbioru w paczkomacie dzisiaj, bo wysyłają z opcją "paczka w weekend." Miło.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 20-09-2021

Tak z ciekawości - ile czasu szły Wasze zamówienia z Zavvi z ostatnich tygodni?
Moje wysłali 2 lub 3 września i do dziś cisza. Nie wiem, czy już powinienem się niepokoić?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - thegoro - 20-09-2021

Z Zavvi ostatnie zamówienie - Dune - w dwa tygodnie dotarło, ale poprzednie Looper wysłane 5 lipca doszło w ostatni dzień sierpnia. Różnie bywa, wszystko zależy od poczty UK


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 20-09-2021

Wracając do tematu zavvi i systemu IOSS:

Tylko ja zwróciłem uwagę, że wskazany na przesyłce VAT to 20% ceny, bez przesyłki? W przypadku Diuny to £24,99 cena filmu + £5 VAT + £2,99 za przesyłkę.

Teoretycznie więc nawet jeśli celnicy sprawdzą sobie w systemie, to i tak będziemy musieli dopłacić brakujące 3%, tylko że - na tym przykładzie - pewnie zamiast £0,75 (3% z £24,99) będzie to £1. (3% z £32,98) Niewielka różnica, ale biorąc pod uwagę że za każdy wysłany przez nich osobno film i tak trzeba dopłacić 8,50 zł to każdy grosz ma znaczenie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - robsonm1978 - 21-09-2021

Czy na amazone można prosić o dodatkowe zabezpieczenie przesyłki np poprzez opcje zakupu na prezent. Szlak mnie trafia jak wysyłają steelbooki w normalnym kartoniku i prawie zawsze muszę reklamować bo jest jakieś wgniecenie.czesto jest do wyboru tylko opcja wysyłki standardowej i taka wybieram.