Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - HAL 9000 - 08-10-2021

Taka ciekawostka.
Była u mnie dzisiaj pani z PP z pismem, żebym podpisał że odebrałem lub nie jakąś przesyłkę z Australii na początku lipca. Pytam o co chodzi, bo dużo zamawiałem i już nie pamiętam co było w lipcu, ale gdyby coś nie dotarło to raczej bym zapamiętał.
Jest jakaś reklamacja, ale kogo, co? Ciężko było ustalić. Niby sklepu, ale "JB Hi-Fi" tam nie widziałem.
W każdym razie nie mam zamiaru nic podpisywać, więc nie podpisałem.
Mogło być tak, że nie naliczyli cła i teraz się obudzili - mam nadzieję, że nie będę musiał wysyłać obrazków z moich australijskich zamówień do urzędników celnych, bo nie chodzi mi o pieniądze, tylko niepotrzebne zawracanie pupy.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Aradiel - 08-10-2021

PP niech lepiej dostarczy te wszystkie przesyłki z JBHIFI, które sobie gdzieś tam leżą i czekają aż zgniją.
Inna ciekawostka, ja składałem reklamację do PP na nieprawidłowo naliczony VAT z BOGO od JBHIFI.
Dostałem odpowiedź, że nie są w stanie odnieść się do sprawy, ponieważ przesyłki nie mają numerów nadawczych, a zgodnie z cyt:
"§ 8 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dani 8 stycznie 2002 w sprawie organizacji i przyjmowania skarg i wniosków. (...) Jeżeli z treści skargi lub wniosku nie można należycie ustalić ich przedmiotu (...) spowoduje pozostawienie skargi lub wniosku bez rozpatrzenia."

I to by było na tyle w temacie...kurtyna...oklaski...


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Bipo - 09-10-2021

Przyszła paczka z Bournami i cło do zapłaty 59,50zl. Zapłaciłem i wysłałem wiadomości wg.instrukcji kolegi zobaczymy czy zwrócą...


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Glaeken - 09-10-2021

Przyszła mi Diuna z zavvi, oczywiście musiałem zapłacić dodatkowe 64,50 PLN na PP i tym razem zavvi odmówiło zwrotu twierdząc, że za VAT nie zwracają Big Grin Próbuję walczyć dalej... ewidentnie przyznanie zwrotu zależy od tego na kogo trafisz w CS zavvi.

UPDATE:
Po powtórce mojej prośby zapewniono mnie, że jednak zwrócą kasę Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Danus - 14-10-2021

Czy ktos jeszcze ma problem z odzyskaniem kasy od Zavvi. Dostalem info 3 tygodnie temu, ze zlecaja refund. Po dwoch tygodniach ciszy napisalem maila przypominajacego, przeprosili w odpowiedzi zapewniajac ze dzial finansowy juz sie tym zajmuje. Minal tydzien i dalej cisza.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - CivilWar - 14-10-2021

Ostatnio mi zwaracali dwa razy pieniądze i trwało to dość szybko 3-4 dni.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Danus - 14-10-2021

Pisales przez strone czy przez media spolecznosciowe?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - CivilWar - 14-10-2021

W tych 2 przypadkach pisałem przez stronę Zavvi. Wysłałem dwa osobne zgłoszenia jeden po drugim.


Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Glaeken - 14-10-2021

Sugerowałbym zakładać ticket pod zamówieniem na ich stronie.
Nie wiem jak funkcjonują ich media społecznościowe ale na stronie masz całą historię wymiany korespondencji dotyczącą konkretnego zamówienia i możliwość dodania załączników. Jak na razie na 2 prośby dostałem 2 pełne zwroty.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Danus - 14-10-2021

Ja wszystkie wiadomości do nich pisalem przez stronę pod konkretnym zamowieniem. Odpisuja po dwoch dniach, zapewniaja ze wysla i wciaz cisza.