Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 14-10-2021

slavekg, mylisz się - ceny jakie widzisz na amazon.com są bez podatku VAT. Ten jest dla amerykańców doliczany przy checkoucie w zależności od adresu wysyłki (czyt. stanu). Więc niczego nie płacisz dwa razy, jest dokładnie tak jak na innych amazonach.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Glaeken - 14-10-2021

(14-10-2021, 15:01)misfit napisał(a):  Więc skoro Zavvi od blisko miesiąca nie jest w stanie zwrócić kasy to skorzystałbym z tej ostatecznej opcji.
Fakt, miesiąc to za długo. Poprosiłbym zavvi o dowód dokonania zwrotu. Wiem, że maja taka możliwość - wyciąg potwierdzajacy dokonanie przelewu na określone konto. I dopiero z tym do PayPala.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 14-10-2021

O jakim koncie piszesz ? Skoro płacisz paypalem to zwrot idzie na Twoje konto paypalowe, a później z paypala na kartę z której się płaciło.
Skoro więc Paypal nie odnotował zwrotu kasy z Zavvi przez miesiąc to sprawa jest oczywista.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 14-10-2021

Od prawie miesiąca to z nimi piszę a faktycznie od 7.10 bo dopiero wtedy napisali że mój adres email od PayPala przekazali do finansów.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 20-10-2021

Dziś dostałem dwa awizo z PP i co się okazało:

1. Do odbioru była przesyłka z Arrow nadana pod koniec czerwca Big Grin Big Grin Przeleżała sobie w WER Lublin ponad 3 miechy i ktoś w końcu się pofatygował aby ją puścić dalej. Przesyłki nie przyjąłem bo dostałem już dawno temu zamiennik od Arrow.
2. Dotarła zaginiona przesyłka z rarewaves nadana w połowie sierpnia. Zamiennik jeszcze nie doszedł więc ją przyjąłem. Oczywiście mimo znaczka IOSS i nadania ze Szwecji i tak trzeba było opłacić vacik.

Wciąż ani widu ani słychu po przesyłkach z jbhifi - pierwsza BOGO z 3 czerwca nigdy nie dotarła i podobnie ma się sprawa z zamiennikiem nadanym na początku września.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Danus - 20-10-2021

Czy komukolwiek zavvi usunelo kiedys konto? Bo ja dzisiaj nie moge sie zalogowac, a jak chce przypomniec haslo po wpisaniu maila wyskakuje, ze takie konto nie istnieje.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 20-10-2021

Słyszałem że potrafią tak zrobić osobom, które często proszą o zwrot opłat celnych, zgłaszają zniszczone i zaginione paczki itp.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pmmazz - 20-10-2021

Zavvi lubi tak zadziałać, mnie usunęli konto po tym jak już poinformowali o zleconym zwrocie pieniędzy…

Na szczęście chargeback za pomocą Revoluta załatwił sprawę. W tamtym momencie zaprzestałem kupować u nich


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Danus - 20-10-2021

No wlasnie tydzien temu poinformowali mnie, ze drugi raz zlecaja wyplate i od tamtej pory cisza. Brak pieniedzy i brak kontaSmile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 21-10-2021

W końcu dostałem zwrot VATu z zavvi, zajęło to tylko 36 dni Smile