Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pmmazz - 05-11-2021

(05-11-2021, 12:43)slavekg napisał(a):  
(05-11-2021, 12:36)Glaeken napisał(a):  
(04-11-2021, 20:22)pmmazz napisał(a):  
(04-11-2021, 18:47)gostek86 napisał(a):  Odebrałem dziś na poczcie steelbook krzyku z Zavvi, się zdziwiłem bo zapłaciłem tylko 8,50 może dlatego że na etykiecie jest wyszczególniony VAT, bo chyba tego wcześniej nie było.
[Obrazek: 1636047107823.jpg]

Nie do końca o to chodzi, COUNTRY OF ORIGIN wpisali PL, dlatego tylko 8.50 za zgłoszenie celne, cwane bestie w tym zavvi
Co jest dość zabawne bo wartości są podane w funtach brytyjskich - zavvi nabrało naszą PP Big Grin

To jakieś kuriozum, bo gdyby faktycznie krajem pochodzenia była Polska, to przesyłka nie kwalifikowałaby się do odprawy celnej i żadnego 8,50 zł by nie było.
Skoro PP przedstawiła przesyłkę do odprawy, to chyba raczej celnik dał się nabrać i nic nie naliczył Smile

Kraj pochodzenia towaru POLSKA, a paczka szła spoza EU więc zgłoszenie celne obowiazkowe


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - gostek86 - 05-11-2021

Ja Się cieszę że tylko 8,50 zapłaciłem, mam nadzieję że przy następnym zamówieniu też tak będzie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Dziel - 05-11-2021

Ja właśnie dostałem info z Zavvi o wysyłce steelbooka Scream. Najciekawsze jest to że tym razem wysłali paczkę przez DPD. Może w końcu zrezygnowali z PP Wink


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 09-11-2021

Dostałem dzisiaj przesyłkę z Powerhouse. Obsługa przez PP (niestety), więc standardowe 8,50 zł do zapłaty.
Ale VAT już nie. Oglądam wszystkie naklejki na paczce - "kraj wytworzenia" to GB; logo "IOSS" jest, ale bez numeru - i zastanawiam się, skąd celnik wiedział, że VAT został już zapłacony? Jak to działa?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Dziel - 10-11-2021

Dzisiaj odebrałem steelbook Scream z Zavvi, który wysłali do mnie kurierem DPD. Paczka została wysłana z Warrington i nie było żadnych dodatkowych opłat. Ciekawe czy to tylko jednorazowy przypadek, czy teraz będą wysyłać w ten sposób Wink


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 11-11-2021

(10-11-2021, 18:49)Dziel napisał(a):  Dzisiaj odebrałem steelbook Scream z Zavvi, który wysłali do mnie kurierem DPD. Paczka została wysłana z Warrington i nie było żadnych dodatkowych opłat. Ciekawe czy to tylko jednorazowy przypadek, czy teraz będą wysyłać w ten sposób Wink

Czy na przesyłce masz podany numer IOSS, czy tylko logo?
Jaki jest kraj pochodzenia towarów na deklaracji celnej?

Ja już prawie dwa tygodnie "pałuję się" mailowo z kimś z Działu Obrotu Zagranicznego PP, kto nie potrafi zrozumieć, czym jest ponowna przesyłka (replacement) i dlaczego cena to 0 GBP. W końcu wymyślił, że to nie PP powinna przedstawić przesyłkę do odprawy celnej, tylko dowolna agencja celna. Aktualny stan jest taki, że mają przedstawić do odprawy podając wartość z pierwotnego zamówienia. A jak to się skończy, tj. czy naliczą VAT, to się okaże... Kraj pochodzenia na deklaracji celnej, to PL.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 18-11-2021

Uzupełniając powyżesze: zakończyła się moja przeprawa z PP dot. przesyłki zastępczej z Zavvi - oczywiście została naliczona opłata...
Wcześniej, kiedy pracownik PP nie przyjmował do wiadomości, że cena wynosi 0 GBP, podałem uczciwie, że cena pierwotnego zamówienia razem z wysyłką wyniosła 61 GBP. I wczoraj znalzłem w skrzynce awizo z informację, że do dopłaty 84,50 zł.
Jak widać uczciwość wobec państwowych przedsiębiorstw nie popłaca, mogłem podać jakąś fikcyjną, niską kwotę i nie mieliby podstaw do jej zakwestionowania - i żałuję, że tego nie zrobiłem. Mam tylko nadzieję, że Zavvi zrefunduje mi tę opłatę.

Na przykładzie moim i kolegi Dziela widać, na czym polega różnica, kiedy przesyłkę do odprawy przygotowuje Poczta Polska, a kiedy prywatna firma kurierska.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 19-11-2021

(05-11-2021, 00:47)Mefisto napisał(a):  
(29-10-2021, 13:49)Mefisto napisał(a):  
(29-10-2021, 13:18)Glaeken napisał(a):  Zignoruj. Pisałem juz, że to jest wewnętrzna procedura UPS i nie musisz nic robić. To ma charakter jedynie informacyjny.

Czyli w przypadku Fedex jest to samo? Bo w sumie tak teraz patrzę, że przekroczyłem wartość 150 euro na przesyłkę.

To ja tylko uspokoję, że nic się nie stało. Kocham PH miłością czystą i nieskalaną Smile

A jednak nie, Fedex musiał napieprzyć i przysłał mi pocztą pisemko o tym, że chcą jakieś opłaty, które pokryli bez pytania mnie. Cyrk.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - NWWStation - 24-11-2021

Wczoraj odebrałem przesyłkę z Zavvi. Było do opłaty 53zł. Opłaciłem, odebrałem, wszystko super. Pisze w komentarzu zamówienia, że chcę refund, daje im potwierdzenie. Zaczęli mi jakieś krzywe akcje wypisywać, że to, co nakleja poczta, to nie jest potwierdzenie, że musi być jakiś dokument itd. Wkurzyłem się, napisałem na ich twiterze do jakiegoś gościa. Chwila przyjemnej rozmowy i załatwione. Ma być w ciągu 3 dni przelew, To ja rozumiem xD


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 24-11-2021

Zobaczymy czy za dwa dni nie będzie usuniętego konta a kasa będzie się zwracała jeszcze miesiąc czasu.