Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - NWWStation - 19-01-2022

Bo wiem, e to nic nie powie/nie ma znaczenia większego, jeśli nie obsługują VAT.

http://www.alltheanime.com/


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 19-01-2022

VAT nalicza się na podstawie wartości danej przesyłki, która jest zadeklarowana przez nadawcę. Zazwyczaj przesyłki z UK, które wysyłane są pocztą (Royal Mail, Poczta Polska, itd.) mają na etykiecie informację, co w niej jest i ile kosztowało. I na tej podstawie naliczają VAT.
Jeśli ta infomacja jest to nic od Ciebie nie powinni chcieć. Dopiero jeśli jej nie ma, albo jest wątpliwa w ocenie pracownika PP (np.: cena = 0 GBP), to wtedy będą Cię pytać o jakieś kwity dot. zawartości i ceny.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - NWWStation - 19-01-2022

No właśnie mnie interesuje ten przypadek, gdy będą pytać, jak im udowodnię, ile zapłaciłem, skoro wyciąg z karty będzie sugerował wyższą cenę. Wiem, może niepotrzebnie się martwię, bo to normalnie wycenia albo zrozumieją moja sytuacje i jak im pokażę wyciąg z zamówienia, gdzie będzie widać, że wysłano polowe zamówienia, tylko z tej polowy policzą....


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 19-01-2022

Nie martw się na zapas, daj znać, jeśli coś od Ciebie będą chcieli.
W razie czego wystarcza im tylko screen z zamówieniem na stronie sklepu, a z tym można zrobić wszystko Wink


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - CivilWar - 19-01-2022

(16-01-2022, 17:19)Dziel napisał(a):  Dostałem w ten piątek steelbook Venom z Zavvi i co najciekawsze miałem do zapłaty tylko 8,50 zł opłaty pocztowej. Paczka została wysłana z Guernsey i etykieta wygląda tak samo jak te wcześniejsze. Czyżby w końcu ogarnęli IOSS? Wink

Zgadzam się, coś się chyba zmieniło w końcu u nas. Dzisiaj dostarczono mi z Zavvi Carlito's Way steelbook 4K (wysłane z Guernsey) i musiałem dopłacić tylko u listonosza pod domem 8,50zł. Wartość przedmiotu 29.99£.

[Obrazek: pFLUjvg.jpg]


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 19-01-2022

A na etykiecie adresowej/deklaracji celnej masz numer IOSS czy tylko logo IOSS?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - CivilWar - 19-01-2022

Z tego co widzę jest tylko logo IOSS. Etykieta wygląda tak samo jak w przypadku poprzednich przesyłek od Zavvi. Wcześniej natomiast doliczali mi jeszcze vat do każdej paczki.
W lutym zamówię jeszcze kilka wydań od Zavvi i zobaczę, czy to był jednorazowy wybryk, czy może już nie będą naliczać vatu.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 19-01-2022

Taka ciekawostka: w zeszłym tygodniu złożyłem zamówienie w Amazonie UK. Podzielili przesyłkę na dwie - jedna wysyłana z magazynu z UK, druga z Polski.
W czwartek oznaczyli brytyjską paczkę jako wysłaną (UPS), w piątek polską (PP oczywiście). Paczkę z UK dostałem wczoraj (czyli 3 dni robocze). Do paczki polskiej podali nr przesyłki, ale na stronie śledzenia cały czas wyrzucało, że nie istnieje taka. Dopiero dzisiaj dostałem potwierdzenie z PP, że została nadana (na stronie też jest dzisiejsza data jako nadanie).

A na paczkę z Zavvi wysłaną przed Świętami wciąż czekam...


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 20-01-2022

Czy ktoś robił zakupy w Base.com? Jak tam wygląda sprawa VAT-u, terminu dostawy, obsługi klienta, itp.?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - NWWStation - 20-01-2022

Z Base.com już się nie da kupować: Due to the 2021 EU e-Commerce rule changes and the resulting VAT and Duty considerations, we are no longer accepting orders for delivery outside of the UK.