Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 20-01-2022

Właśnie znalazłem w skrzynce awizo dot. paczki z Zavvi i jest VAT do zapłaty.
Tak więc nie ogarnęli jeszcze IOSS - to, czy naliczą VAT czy nie, raczej zależy od uznaniowości pracownika PP i/lub celnika.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 25-01-2022

Na formatce kontaktu z Zavvi dodali nową pozycję na liście tematów do wyboru - zwrot podatku Smile
I chyba ktoś tam cały czas monitoruje, bo po 3 minutach od wysłania im kwitu z PP o dopłacie VAT dostałem odpowiedź, że mi zrefundują. To było wczoraj, a dziś zwrot już wpłynął.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - NWWStation - 25-01-2022

(19-01-2022, 14:35)slavekg napisał(a):  Nie martw się na zapas, daj znać, jeśli coś od Ciebie będą chcieli.
W razie czego wystarcza im tylko screen z zamówieniem na stronie sklepu, a z tym można zrobić wszystko Wink

Po odczekaniu nie wiadomo na co, w końcu mi wysłali i musiałem zapłacić VAT + ich opłatę. Ale tyle, co się spodziewałem, bo wszystko było ładnie wybite na paczce. Czekam na kolejną, gdzie jest książka + film. Mam nadzieje, że policzą tam osobno, a nie zbiorczo mi 23% wrzucą Tongue


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Marioo - 26-01-2022

Kontynuując wątek z innego tematu, po analizie zapisów:

Dlaczego muszę pokryć koszty wysyłki?

Koszt i czas dostawy za granicę

Produkty i miejsca docelowe objęte bezpłatną dostawą

to chyba koniec darmowej dostawy powyżej 39 euro na amazon.de


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - HAL 9000 - 26-01-2022

(26-01-2022, 13:15)misfit napisał(a):  U mnie w ogóle od dziś nie ma darmowej dostawy, nawet jak do koszyka wrzucę towaru na 100 EUR i to nawet poza tą promocją.
Ta zmiana musiała dzisiaj zostać zastosowana, bo wczoraj jeszcze darmowa dostawa była po przekroczeniu 39 EUR.

Jeśli to nie jest jakiś błąd w systemie to fatalna zmiana...

U mnie też już nie ma, a dzisiaj rano zamawiałem i jeszcze darmowa wysyłka była.
Szkoda, fatalna zmiana Sad


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 26-01-2022

LOL, a do Czech oczywiście jest, choć to w Polsce są magazyny niemiaszków. No cóż, będzie się od nich mniej kupować?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 26-01-2022

Zdecydowanie mniej, ale ich strata...

Poza tym nie wiem czy to przypadek, ale w poniedziałek złożyłem zamówienie na amazon.de na 4 filmy za 22 EUR + pre-ordera (03 luty) i normalnie wysłaliby te cztery filmy teraz, które cały czas mają na stanie i później dosłaliby tego pre-ordera. A teraz nawet jeszcze żadnej kasy nie pobrali mi z konta. Więc zakładam, że wyślą całość w okolicach 3 lutego coby zaoszczędzić na wysyłce nawet w takich przypadkach...
Nie jestem w gorącej wodzie kąpany, więc nie robi mi specjalnie różnicy ten dodatkowy tydzień oczekiwania, ale jeśli w międzyczasie któryś z tych filmów promocyjnych się wyprzeda i trzeba będzie czekać niewiadomo jak długo na swoją sztukę, to się trochę wkurwię Big Grin


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 26-01-2022

Wielka szkoda z tą darmową przesyłką, bo niejednokrotnie dzięki naliczaniu zerowych kosztów przesyłki w takich promocjach x6 za 30 euro itp. wychodziło to bardzo korzystnie. No i oni też na tym zarabiali, bo jak już brałem coś za 30 euro to wolałem dobrać coś za 9 i mieć to praktycznie gratis. Szkoda, wielka szkoda.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 28-01-2022

Z infolinii UPS, które dostarcza teraz dla Amazonu: mają docelowo tylko jedną próbę dostarczenia, potem przesyłki lądują w różnych punktach odbioru. Jak chcesz, żeby kurier wykonał swój zawód po raz kolejny to musisz to załatwić indywidualnie. Oczywiście o jakimkolwiek kontakcie z kurierem można zapomnieć. Ergo kolejna amazonowa super zmiana, która już mi się odbija czkawką, bo UPS wzięło sobie do serca swoją nazwę i jeśli idzie o przewoźników to jest na samym dnie. Jak tak dalej pójdzie to przestanie się opłacać zamawiać w ogóle. Ale może o to chodzi - nowy wspaniały świat.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 28-01-2022

Zauważyłem, że sklepik Arrow obniżył koszty wysyłki do Polski do jednego funta. Ktoś coś od nich ostatnio zamawiał ? Wysyłają IOSS, który PP aprobuje - czy nie bardzo ? Big Grin