Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Glaeken - 02-02-2022

(02-02-2022, 14:12)fire_caves napisał(a):  
(02-02-2022, 14:05)Glaeken napisał(a):  podejrzewam, że ten sam produkt idzie z dwoch roznych magazynow/krajow
A zwróciłeś uwagę na to, że w opisie są dwa zupełnie różne teksty?
O dzięki za zwrócenie uwagi. Nawet nie zauważyłem. Zwracam honor amazonowi.

Co do paczek chyba mam szczescie bo jedyny uszkodzony (i to w zasadzie w nieznaczny sposob wiec zachowalem) film jaki dostalem to zbiorcze wydanie GoT w steelbookach z Wloch. Włosi maja najlepsze ceny na zbiorcze steelbooki wiec zamawiam takie wydania glownie u nich.

Z drugiej strony... bardzo rzadko zamawiam w promkach bo to co zwykle rzucaja do promek mnie zupelnie nie interesuje albo juz to mam. Wiec moze zamawianie z promek to zwiekszone ryzyko rozbicia przesylki lub uszkodzenia produktu. Moze tez lokalizacja waszego miejsca zamieszkania tez ma znaczenie - paczka dluzej idzie, wiecej posrednikow, transferow wiec i ryzykow uszkodzenia o wiele wieksze... o ile wogole dotrze.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 02-02-2022

https://forum.blu-ray.com/showpost.php?p=19815195&postcount=472

Powyżej jedno z takich drogaśnych zbiorczych wydań. Popłakałem się ze śmiechu, ale nie dziwi mnie to wcale bo amazon.com też mi niemal wszystko wysyłał w te śmieszne torby bez żadnego zabezpieczenia Big Grin


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pan Anatol - 14-02-2022

Ktoś ma jakieś doświadczenia z rozliczaniem się z VAT-u przy wysyłce DHL-em? Lepiej wziąć DHL czy zwykłą śledzoną paczkę pocztową, jeśli mam te dwie opcje do wyboru za tę samą cenę?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 14-02-2022

Jaki sklep?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - NWWStation - 14-02-2022

Mnie tam DHL nigdy jakoś dużo nie naliczał swoich tam opłat serwisowych. Już nie pamiętam, ile tam chcieli, ale to była jakaś rozsądna kwota + mogłem opłacić wszystko elektronicznie. Mnie w poczcie wkurza, gdy podchodzi listonosz i nie można płacić kartą, dlatego taki DHL jest dla mnie lepszy. Jak to wygląda u ciebie? Sam sobie odpowiedz. Na pewno DHL szybszy będzie. Na pewno Fedex odradzam, bo zdzierstwo tam panuje straszne.

Swoją drogą dostałem paczkę z Zavvi. Wysłali ją, ze względu na duży format (bo to płyty winylowe) kurierem. Trochę to trwało, bo ponad 2 tygodnie i tracking się uaktualniał co 4-5 dni, ale wszystko dotarło w super stanie i nic nie płaciłem przy odbiorze. Zawsze tak powinno być, he he.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pan Anatol - 14-02-2022

Sklep to CDJapan. Wiem, że DHL będzie szybszy, tylko chciałbym wiedzieć, czy nie dowalą jakiejś opłaty serwisowej wyższej niż te pocztowe 8,50, no i czy nie ma jakichś innych zastrzeżeń.

EDIT: Ostatecznie wziąłem pocztę, nie ma co ryzykować.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 15-02-2022

(14-02-2022, 22:48)NWWStation napisał(a):  Na pewno Fedex odradzam, bo zdzierstwo tam panuje straszne.
W jakim sensie zdzierstwo?
Ostatnio zamówiłem na Zavvi trzy filmy - podzielili na trzy przesyłki, jedną wysłali normalną pocztą, drugą DPD, trzecią właśnie FedExem. DPD już dotarła - bez dodatkowych opłat. Przy FedExie mogą jakieś być?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - NWWStation - 15-02-2022

Jeśli z Zavvi, to nie powinno, bo wtedy Zavvi się tym zajmuje (nawet ostatnio miałem właśnie z Zavvi wysłana paczkę kurierską i właśnie szła Fedexem i było spoko, ale bardzo długo).

Chodzi mi o sytuację, gdy to na tobie ciąży obowiązek opłaty celnej + VAT i paczka idzie Fedexem. Miałem na początku roku 2 paczki od nich i nigdy więcej. Wysyłał mi sklep, który wywalił VAT UK, więc sam musiałem się tym zając. Myślałem, że sobie zapłacę VAT + jakaś ich tam drobna opłata... VAT 50 + 68Zł za ich usługę + VAT za ich usługę. Mówię tu całkiem serio. Mam faktury za to i dla nich wszystko prawilnie. Jedyna zaleta była taka, że przyszła paczka w 5 dni z UK, a opłacałem ja dwa tygodnie później. Najlepsze, że ślą fakturę do opłaty poczta polską. Nie wiem, co się stanie, gdy przyjdzie po terminie, bo jest tam wybite, że ma się na opłatę 7 dni. Sam poprosiłem o elektroniczną, bo już czekać nie chciałem. Dlatego, jeśli ktoś wie, że będzie musiał coś płacić i ma do wyboru Fedex, to stanowczo odradzam. Przy DHL chyba jest 15zł (lub coś koło tego) za ich usługę celną + przy różnych przedmiotach wszystko osobno liczą (więc za książki mniej itd.). Jeśli mam do wyboru Fedex lub pocztę polską, zdecydowanie wolę to drugie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - NWWStation - 17-02-2022

Ostatnio zamówiłem 5 filmów w ZAVV - w jednym zamówieniu. Cena łączna to prawie 100GBP. Dzisiaj doszła paczka przez pocztę polską i wszystko było w jednym opakowaniu + zapłaciłem tylko 8,5zł. Wybite, ile był opłacany VAT i IOSS. Coś mi się wydaje, że i tak mnie ograbili tym 8,5zł, ale ogólnie jestem zadowolony. Dodatkowo wszystko w super stanie dotarło.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 17-02-2022

Wszystko zależy od aktualnego humoru tego kto akurat zajmuje się Twoją przesyłką. Miałem trzy przesyłki z deepdiscount - za dwie nie zapłaciłem cła, za trzecią już tak. Chore.