Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - kulcikriu - 05-04-2022

Ja zastanawiam się nad zamówieniem w zavvi Drive uhd, ale obawiam się, że natrafię na jakąś absurdalną dopłatę. Trochę te relacje o dopłacie "tylko" 8,50 zł mnie zachęcają, żeby spróbować.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Redrum - 05-04-2022

Całkowita loteria z przesyłkami z GB. Dzisiaj dostałem dwie z opłatą "tylko" 8,5 zł. Jedna z Zavvi, druga z Powerhouse.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 10-04-2022

(05-04-2022, 19:46)kulcikriu napisał(a):  Ja zastanawiam się nad zamówieniem w zavvi Drive uhd, ale obawiam się, że natrafię na jakąś absurdalną dopłatę. Trochę te relacje o dopłacie "tylko" 8,50 zł mnie zachęcają, żeby spróbować.

Zastanów się nad rarewaves - jest wyraźnie taniej, szczególnie jeśli celujesz w limitkę. Dodatkowo możesz bez większego wysiłku wyhaczyć kod -10% oraz na "rewardsach" kuponik 5 funtów.
Ale z nimi też jest loteria jeśli chodzi o naszych celników...

EDIT: Od kwietnia Amazony coś grają mi wariata jeśli chodzi o przewoźników.
Francuzi wysłali mi zamówienie chronopostem, a Włosi jakimś bartolini. Odnośnie tego drugiego, ktoś wie kto to u nas dostarcza i po jakim czasie mniej więcej dochodzi ? Pytam, bo niedługo minie 10 dni i po przesyłce ani widu, ani słychu, a tracking zatrzymał się w Rzymie 02.04.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - kulcikriu - 10-04-2022

Dzięki! Faktycznie jest taniej i 10% przy pierwszym zamówieniu, bo nic jeszcze bezpośrednio od nich nie brałem. Ale to chyba podobnie jak przy Zavvi -tak jak napisaleś, loteria przy cle. Z tymże cena trochę rekompensuje stratę;) Będę myślał.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - kulcikriu - 11-04-2022

Napiszecie proszę, kto korzystał, czym wysyłają z rarewaves, ile mniej wiecęj idzie przesyłka i czy jest tracking?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 11-04-2022

Wysyłają z UK/Szwecji, dochodzi zwykle po ~3 tygodniach, a dostarcza PP. Brak opcji śledzenia.
Ostatni raz zamawiałem u nich jakieś pół roku temu, więc nie wiem czy coś się zmieniło w międzyczasie...


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - kulcikriu - 11-04-2022

Dzięki!


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 13-04-2022

Zavvi wysłało mi Henry: Portrait of a Serial Killer - 4K Ultra HD Limited Edition Fedexem. Tak więc tego Robocop upiekło się mi jeśli chodzi o bandyckie opłaty celne a teraz to. Miło i powinno być tak zawsze Tongue


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mr.Hankey - 13-04-2022

U mnie to samo, dziś przyszedł Donnie Darko 4K - żadnych dodatkowych opłat.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 14-04-2022

(12-04-2022, 17:15)Redrum napisał(a):  Niepoważni ludzie siedzą w zavvi. Stało się tak, jak przewidział to misfit. Dostałem odpowiedź na pytanie kiedy: "już nie mamy i przepraszamy" - dno.
Poszło zamówienie z Amazona.

U mnie też nieźle. Amazon wysłał mi "Propozycję" w sobotę UPS, ale od poniedziałku stoi w Niemczech z takim info: "Potential delivery delay due to unexpected circumstances."
Jak się okaże, że przesyłka zaginęła, a w międzyczasie film wyprzeda się w Amazonie to się troszkę zdenerwuję Big Grin

Aha - amazon.pl wysłał mi inny film w wersji DVD, zamiast BD. BD już nie mają, a był w fajnej cenie. Też super.