Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 14-04-2022

Ja z kolei zamówiłem z Zavvi 5 filmów. Wszystko wysłali jedną paczką, Poczta Polska, dopłata tylko 8,50 zł.
Ale 4 filmy do wymiany. W jednym róg pudełka jest mocno popękany (jakby było czymś zgniatane), w drugim zatrzask pudełka złamany (nie domyka się), w trzecim zawias traya złamany, czwarty (steelbook) też złamany zawias traya plus ubity róg.
Zdaję sobie sprawę, że te połamania w środku to nie wina Zavvi, tylko producenta - ale co to za dziadostwo produkują? Przecież to musiało być złamane zanim pudełko zafoliowali - i tak to puścili?


Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - RylandGrace - 14-04-2022

Do mnie dzisiaj przyszło Battle Royale kupione na Zavvi z promocji arrow, wysłane FedExem z trackingiem dostarczone przez Pocztexem , nic nie było do zapłaty i dosyć szybko przyszło, jak na możliwości zavvi Wysłane było 04.04.
Mam zamówiony jeszcze jeden film z zavvi, ma przyjść 25-26.04. Zobaczymy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - sydney33 - 14-04-2022

Nie martwiłbym się raczej zaginięciem. Ja mam również dwa zamówienia , między innymi "The Proposition 4K". Jeszcze wczoraj dostawa w piątek ale po dotarciu do Niemiec "On the way, but may be late". Identyczne standardowe komunikaty. Uważam ,że jest to spowodowane okresem świątecznym.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 14-04-2022

No u mnie w końcu ruszyło i paczka jest w Strykowie, więc jutro powinna dojść. Tyle dobrego.

Co do tego całego przewoźnika "Bartolini" z amazon.it to daję znać, że paczka dotarła po niecałych dwóch tygodniach - czyli trochę tego zeszło jak na Amazonowe standardy. W PL dostarcza toto DPD.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mr.Hankey - 14-04-2022

U mnie Amazon pobił rekord realizacji zamówienia - The Proposition kupione w niedzielę, dziś rano dostarczył kurier UPS. Coś mam oststnio za dużo szczęścia z tymi przesyłkami...


Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - RylandGrace - 14-04-2022

(14-04-2022, 14:59)misfit napisał(a):  No u mnie w końcu ruszyło i paczka jest w Strykowie, więc jutro powinna dojść. Tyle dobrego.

Co do tego całego przewoźnika "Bartolini" z amazon.it to daję znać, że paczka dotarła po niecałych dwóch tygodniach - czyli trochę tego zeszło jak na Amazonowe standardy. W PL dostarcza toto DPD.


Do mnie też z amazona idzie przez Bartolini. Ma być 20. Zobaczymy. A to całe Bartolini to włoska nazwa DPD tak jak we Francji jest zamiast DPD - Chronopost


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 14-04-2022

U mnie przekroczyło ten przewidywany termin podawany przez Amazona gdzieś o 4 dni.
A chronopst z Francji zwykle u mnie dochodzi w 3-4 dni od wysyłki. Tyle, że później potrafi tyle samo dni przeleżeć w magazynie w moim mieście Big Grin

(14-04-2022, 15:00)Mr.Hankey napisał(a):  U mnie Amazon pobił rekord realizacji zamówienia - The Proposition kupione w niedzielę, dziś rano dostarczył kurier UPS. Coś mam oststnio za dużo szczęścia z tymi przesyłkami...

Czasami też Amazonowi UK zdarza się wysłać coś UPS Express do mnie i wtedy dochodzi zwykle do 48h.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - kulcikriu - 14-04-2022

A propos wyprzedaży w Arrow, kupował ktoś od nich coś ostatnio? Jak u nich z opłatami celnymi, wie może ktoś?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Krzych2k - 14-04-2022

u mnie niestety ostatnie zakupy rok temu, na wyprzedaż Wielkanocną - wtedy bez przypału, nie wiem jak teraz. Cieszę się, że podbiłeś moje pytanie sprzed miesiąca mniej więcej Big Grin


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 14-04-2022

Po zmianie silnika sklepowego przestali odliczać UK VAT. Jednocześnie nie ogarnęli jeszcze IOSS, ale obiecują, że zwracają wszystkie koszty celne jak się im podeśle "świstek" od PP. Ich support jednak nie należy do zbyt przyjemnych i szybko odpowiadających, więc póki co radzę z nich korzystać tylko w ostateczności.