Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - RylandGrace - 08-06-2022

Trzeba zgóry opłacić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 08-06-2022

Jakoś to przeżyję... Wink

Dziś przyszła paczuszka z włoskiego Amazona i znowu przysłali mi film ze zwrotu. Brak fabrycznej folii - pudełko (scanavo, więc nie mam nawet czym tego zastąpić) pofałdowane przez nagrzewnicę czy jak to się zowie. Płyty całe opalcowane + kilka rysek.
Nie wiem czy to tylko ja mam takiego pecha, ale w ciągu ostatnich dwóch miesięcy muszę się kontaktować z supportem Amazona więcej razy niż w ciągu poprzednich dwóch lat.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Fitzer - 08-06-2022

A mi dzisiaj przyszła paczka z Amazona brytyjskiego i zewnętrzna koperta była rozerwana, a sleevy w stanie pozostawiającym trochę do życzenia. Trochę mnie już to wkurza, że nie mogą owinąć tego folią bąbelkową. Mimo wszystko patrząc na twój przykład to chyba nawet nie wypada mi wybrzydzać Wink


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mister Tadeo - 09-06-2022

Moje ostatnie zamówienie z zavvi zostało podzielone na dwie przesyłki. Pierwszą doręczyła poczta (przyszła wcześniej, po 1,5 tyg. od wysyłki; 8,5 zł do zapłaty). Drugą doręczył kurier DPD - zero opłat (ponad 2 tygodnie czekania). Na obu paczkach była etykieta napisem IOSS i ceną (w tym ile VAT). Filmy były zapakowane w karton i nic się nie uszkodziło podczas transportu.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 10-06-2022

Dziś dotarła do mnie druga część zamówienia z australijskiego jbhifi - po ponad trzech miesiącach od wysyłki. Do rekordu jednak brakuje, bo zamówienie sprzed roku dotarło do mnie po ok. 7 miesiącach. Tak więc przesyłki dochodzą z tego kierunku, ale bardzo ślamazrnie, więc jest to opcja dla wyjątkowo cierpliwych osobników Big Grin


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 10-06-2022

A jaki jest koszt wysyłki? No i czy są dodatkowe opłaty (VAT, PP)?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 10-06-2022

Dyskutowaliśmy już chyba o tym jakiś czas temu - koszty wysyłki są niemałe i zależne od tego co wrzucisz do koszyka (i w jakich ilościach). Ale rekompensują to niskie ceny filmów w tych ich najciekawszych promocjach.

Nie wysyłają poprzez IOSS więc są dodatkowe opłaty przy odbiorze przesyłki (23% vat + haracz dla PP). Poza tym rozdzielają zamówienia na kilka przesyłek, więc haracz może się zwielokrotniać Wink
Zwracają 10% podatku, który jest wliczony w cenach, które widzisz na ich stronie, ale nie sami z siebie - trzeba się upomnić o zwrot po wysyłce zamówienia, np tak -> click.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - leszekm - 14-06-2022

Na amazon.fr za każdy film osobno nalicza mi się opłata za wysyłkę natomiast na amazon.it 3.28 za całość.Też tak macie?.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - fire_caves - 14-06-2022

(14-06-2022, 19:13)leszekm napisał(a):  Na amazon.fr za każdy film osobno nalicza mi się opłata za wysyłkę
Na pewno wszystkie filmy od amazon.fr a nie od jakiegoś sprzedawcy?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - leszekm - 14-06-2022

Wysyłane i sprzedawane przez Amazon przy każdym filmie.