Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 07-03-2023

Paczkomaty zdaje się poszły cenowo w górę - teraz za najmniejszy rozmiar paczki 17 zł, masakra.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 07-03-2023

O Rarewaves...

(06-03-2023, 14:45)pred895 napisał(a):  U nich też płaci się na zaś jeśli chodzi o pre - ordery ?

Nie wiem jak z innymi opcjami płatności, w każdym razie ja zawsze u nich płacę przez paypala i wtedy pobierają kasę w chwili złożenia zamówienia.

Przy okazji dziś przyszła mi jedna przesyłka od nich. Tym razem pośredniczyła Belgia (wcześniej Francja, Szwecja) i trafiło się, że nic nie było do zapłaty, nawet haraczu 8,50 dla PP. Ale żeby nie było tak fajnie to film przyszedł w foliopaku bez żadnego zabezpieczenia Big Grin Nie wiem czy akurat trafiłem na jakiegoś idiotę czy może i oni w ten sposób "walczą" ze "śladem węglowym".
Tak czy owak zwyklaki można od nich brać, którym można wymienić pudełko niskim kosztem, a co do reszty to nie ryzykowałbym, bo nawet grubaśne amaraye w kopercie bąbelkowej często przychodzą mi popękane.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 07-03-2023

(07-03-2023, 14:09)misfit napisał(a):  nawet grubaśne amaraye w kopercie bąbelkowej często przychodzą mi popękane.
A próbowałeś u nich wymienić? Ja zawsze, kiedy mam popękane pudełko z Amazonu lub kiedyś z Zavvi, to wymieniam.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 07-03-2023

Nie chce mi się tracić czasu na takie rzeczy i na takie sytuacje mam przygotowane zastępcze pudełka o różnych grubościach i kolorach.
Jeśli jednak koszt pudełka jest większy (np. czarnulki 4K albo scanavo) to uderzam do sklepu z reklamacją o zwrot kwoty odpowiadający cenie pudełka - jak się nie mogę dogadać to leci wymiana lub zwrot. Nie miałem jeszcze okazji przetestować tej ostatniej opcji z rarewaves, ale raz pisałem do nich w sprawie vatu naliczonego przez polskich celników i kazali mi spadać na drzewo Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - kulcikriu - 12-03-2023

Orientujecie się jak wygląda wysylka od Eureki? Czym wysylaja i czy spodziewac sie oplat dodatkowych?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 12-03-2023

Wysyłają zwykłą pocztą, więc 8,5 zł przy odbiorze to raczej standard.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - kulcikriu - 12-03-2023

8,5 zł ale ponadto nie spodziewać się większej opłaty? A mają tracking?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 12-03-2023

Nie mają trackingu. Większe opłaty zależą od kosztów całkowitych zakupu, ale w tej chwili nie pamiętam jaki jest próg cła - do sprawdzenia na stronie poczty lub urzędu celnego.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - kulcikriu - 12-03-2023

Dzięki za pomoc, poleciał punkt!
Chcę zamówić Żuławskiego, to cła być raczej nie powinno przy takiej kwocie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 12-03-2023

O, proszę: Cła nie płacimy, gdy wartość paczki nie przekracza 150 Euro.