Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - HAL 9000 - 25-04-2023

(25-04-2023, 13:09)Mefisto napisał(a):  Uważasz, że cena się zmieni? Bo jeszcze miesiąc czasu.

Zaglądam tam częściej dopiero jak Zavvi nas olało, ale moim zdaniem cena się nie zmieni - zwróć uwagę że u nich Criterion w przedsprzedaży kosztuje tyle samo co rok po premierze, wygląda na to że oni są bardzo mało elastyczni jeżeli chodzi o ceny.

PS
"Wyliczankę" zmówiłem żeby nie zapomnieć, ostatnio napisałem że czekam na "Serpico" oraz "12 gniewnych ludzi" i dzisiaj dotarł "Serpico", ale z innymi filmami, bo okazało się że "12 gniewnych ludzi" jeszcze nie zamówiłem Big Grin
Robię symulacje w różnych sklepach, żeby sprawdzić co, gdzie, ile będzie kosztować i coś się zamotałem Big Grin

Przy okazji uwaga, bo na WOW HD w dziale UHD 4K jest " Thelma & Louise" ale BD nie UHD - cena podobna więc można się nadziać przez nieuwagę, ja już 2 razy wyrzucałem ten film z koszyka Big Grin

"Nagi lunch"  Heart dotarł, cały i zdrowy, trzeba będzie zrobić jeszcze jedną aktualizację i Kwiecień [3].


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 25-04-2023

Kuźwa, mam dokładnie to samo Smile Też czekam na dwie paczki Royal Mail/PP, jedna ma śledzenie - i teraz monitoring PP pokazuje "Awizo - przesyłka do odbioru w placówce", a żadnego awiza w skrzynce nie ma.
To pewnie duża paczka (z Powerhouse) i dlatego listonosz nie zabrał ze sobą.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Grievous - 25-04-2023

(25-04-2023, 11:56)Fitzer napisał(a):  Paczkę udało się odebrać, ale mam inne pytanie. Czekam na kolejną paczkę nadaną RoyalMail, ale niestety już bez trackingu. Z tego co się orientowałem to na tej placówce poczty, która miała mi dostarczyć przesyłkę normą jest zostawianie awizo bez próby doręczenia albo nawet brak awizo tak jak to u mnie miało miejsce. Obawiam się, że przy kolejnej przesyłce będzie to samo, ale z racji tego, że nie mam trackingu to nie będę nawet wiedział, że paczka jest do odbioru. Miał ktoś taką sytuację? (Zamówienie od Second Sight Films)

Nie wiem na ile to pomoże, ale o ile już tego nie zrobiłeś, to możesz wypełnić wniosek (przez profil zaufany albo w placówce PP) o otrzymywaniu awizo w formie elektronicznej.
https://www.gov.pl/web/gov/otrzymuj-wiadomosci-o-nadejsciu-przesylki-awizo-w-formie-sms-lub-na-adres-e-mail

Chociaż jak poczta/listonosz mają takie podejście, to może to też zignorują Tongue


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - fire_caves - 25-04-2023

(25-04-2023, 16:34)Grievous napisał(a):  Chociaż jak poczta/listonosz mają takie podejście, to może to też zignorują
Gdy jeszcze byłem miastowy Wink to zamówiłem sobie taką usługę, bo miałem na pieńku z listonoszem, który również kombinował z awizo i działało ładnie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Fitzer - 25-04-2023

Dzięki, może w takim razie trzeba się tym zainteresować.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wiles - 26-04-2023

Takie małe pytanko, jak to jest z pobieraniem płatności przez Filmarena? Pytam, ponieważ kupiłem ostatnio film na ich stronie (24.04.2023), przesyłka już niby została wysłana, ale kwota nadal wisi u mnie zablokowana (PKObp). Wydaje się, że nie spieszą się z pobieraniem środków. To normalne?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Danus - 04-05-2023

Zamawialiscie cos ostatnio z amazona US? Ile od nich mniej wiecej idzie teraz przesylka zaznaczajac, ze wyslali kurierem dpd?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - HAL 9000 - 04-05-2023

7-10 dni (DPD).


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Ethan - 06-05-2023

a zabezpieczają lepiej niż europejskie Amazony? Plus jaka jest opłata celna?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - sydney33 - 06-05-2023

Nie ma żadnych dodatkowych opłat. Płaci się tylko tyle ile pokazuje w podsumowaniu w koszyku. Jeżeli chodzi o zabezpieczenia niestety ale wysyłają w kopercie bąbelkowej. Niby średnie zabezpieczenie ale płyty docierały zawsze całe. Zamawiałem np criteriona Lost higway w kartonowym opakowaniu i doszedł w idealnym stanie. Opakowania amaray również docierały całe. Nie wiem tylko jak wygląda sprawa steelbookow. Czy takie zabezpieczenie jest wystarczające.