Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - fire_caves - 10-05-2023

Z komentarzy sklepu:
Poczta polska pobrała 8.50 przy odbiorze.
Autor: Tomasz F. Data dodania: 28 lutego 2023.

Widać wysyłają z UK, a że film nie ma dostawy przez Amazon, to chyba wszystko się zgadza.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Fitzer - 10-05-2023

(09-05-2023, 12:45)Mefisto napisał(a):  Pomijając fakt, że z tego śledzenia to ostatnio niewiele wynika, bo najczęściej informacje "stoją w miejscu" bądź się urywają, to w sumie te różnice są minimalne.
Cóż, miałem dwie paczki z UK. Jedna śledzona, a druga nie. Śledzona przyszła ponad tydzień temu, a nieśledzona została wysłana jakieś dwa dni po śledzonej, a dalej jej nie ma.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Danus - 11-05-2023

(09-05-2023, 13:49)misfit napisał(a):  A ile już czekasz? W przypadku przesyłek nadanych w Europie tracę cierpliwość po ok. 4-5 tygodniach. W zeszłym roku pamiętam taką sytuację z polskiego Amazona i przesyłka nigdy nie dotarła, był to sprzedawca Widescreen Ltd i chyba właśnie La Poste.
Miesiac czasu minelo od wyslania.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - kulcikriu - 12-05-2023

Zamawiałem po raz pierwszy w WOWHD i sposób w jaki dostarczono moją przesyłkę trochę zniechęcił mnie do ponownego skorzystania. Tyle dobrze, że przesyłka była śledzona, bo nazwę adresata wpisali zupełnie nie wiadomo skąd, nie podali adresu, tylko sam kod pocztowy i tel. kontaktowy. Jakaś miła pani z poczty zadzwoniła na ten numer i dzięki temu przekierowałem przesyłkę. Najlepsze jest to, że naklejka z moimi danymi adresowymi była włożona do środka paczki. Znalazłem ją po odpakowaniu. Napisałem do nich pytanie skąd taka sytuacja, ale niestety odpowiedzi póki co się nie doczekałem.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 12-05-2023

Ty weź mnie nie strasz, bo akurat sam chciałem zrobić jakiś order Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - kulcikriu - 12-05-2023

Nie chcę straszyćSmile Wiem, że @HAL chyba dużo tam zamawia, @misfit też na pewno coś zamawiał i nie miał problemów. Może to był jakiś przypadek, czyjś błąd, bo na koncie u nich mam wszystkie dane prawidłowe, więc nie mam pojęcia skąd taka sytuacjaSmile Ostatecznie dotarło, więc nie ma tego złegoWink Może za jakiś czas sam znów spróbuję. Powodzenia w każdym razie!


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 12-05-2023

Ponad rok temu u nich coś zamawiałem, ale nigdy nie miałem takiej sytuacji.
Zawsze zamawiałem u nich przez paypala i pamiętam, że czasami wyskakiwało info o poprawienie adresu, bo coś im nie pasowało.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - kulcikriu - 12-05-2023

Właśnie mi wyskoczyło też takie coś, płaciłem VISA Revolutem - wpisałem pierwotnie adres bez polskich znaków, jak robię to w sklepach zagranicznych, a tu kazało mi dodać polskie znaki, bo adres nie pasował im pod ten kod (zresztą tak też napisany został mój adres na naklejce wewnątrz paczki - wszystkie polskie znaki z ulicą na nazwiskiem włącznie ładne ogonki, a tylko Kraków miał jakiś znaczek zamiast "ó")


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - piti198 - 12-05-2023

Dostałem dziś info, że z brytyjskiego amazonu mają mi zwrócić kasę za jeden z filmów, które zamówiłem, bo rzekomo ja go zwróciłem, ale nic takiego nie miało miejsca z mojej strony. Ja nawet nie dostałem paczki z tym filmem. O co Tu chodzi?
Edit:" Przed chwilą gadałem z kimś na czacie, ale mam wrażenie, że to był jakiś bot.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 13-05-2023

(12-05-2023, 14:12)Redrum napisał(a):  A gdzie i za ile zamawiałeś, jeśli można wiedzieć?
Mój Picnic rarewaves wysłali 26 kwietnia i jeszcze nie ma.
Lekki niepokój zaczynam odczuwać.

U mnie zwykle na przesyłki z rarewaves trzeba czekać 2-3 tygodnie, a jedno z ostatnich zamówień przyszło po 5 tyg. Więc zacząłbym się niepokoić gdy paczuszka nie dotrze do końca tego miesiąca...
Gdy dojdzie to daj znać w jaki sposób zabezpieczyli pudło - mam nadzieję, że nie wrzucili wydania do foliopaku, tak jak mi to zrobili z Ladykillers Big Grin