Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - kulcikriu - 05-06-2023

Mysle, ze w Amazonie sie to nie zmieni, ale we wszystkich pozostałych sklepach spoza UE już tak.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 09-06-2023

Amazon.pl podniósł poprzeczkę jeśli chodzi o darmową wysyłkę z zamówień powyżej 40 zł do 65 zł Sad


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 14-06-2023

Dzisiaj na amerykańskim amazonie takie cudo się pojawia przy tytułach: No Import Fees Deposit & $9.34 Shipping to Poland.

O co cho?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 14-06-2023

A na pewno tak samo wcześniej nie było? Podczas finalizacji zamówienia zmian nie widzę - koszt wysyłki jak dawniej, VAT naliczany jak dawniej.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 14-06-2023

Bzdury pokazują, przy checkoucie przychodzi otrzeźwienie i tak z filmu $12 robi się $26 ze wszystkimi kosztami. Thanks, but no thanks, szczególnie, że w gratisie jeszcze zarysowania płyt dorzucają Tongue


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 14-06-2023

(14-06-2023, 12:49)slavekg napisał(a):  A na pewno tak samo wcześniej nie było?

Nie u mnie. Ale skoro to i tak pic na wodę, to nie było sprawy.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 14-06-2023

Literalnie piszą prawdę - nie płacimy żadnych opłat importowych, cła - naliczają nam "tylko" VAT (naliczony również na koszt wysyłki, co jest jakimś nieporozumieniem).


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - fire_caves - 27-06-2023

Ku mojemu zdumieniu, zamówienie z DVDmax, złożone w sklepie internetowym o 12:00 w sobotę, z wybraną dostawą "Poczta Polska polecony ekonom." (wysyłka 0 złotych) zostało wysłane FedExem i dzisiaj paczka została wydana kurierowi. Może to być spowodowane tym, że zamówiłem pudło seriali, a zatem paczka jest większa niż ich standardowe przesyłki, które rzeczywiście idą pocztą polską.

===

EDIT: FedEX dostarczył moją paczkę. Najwyraźniej ktoś na niej usiadł bądź stanął. Została oklejona przezroczystą taśmą klejącą dla wzmocnienia (bo chyba pudełko się rozpadło) i podejrzewam, że zrobił to właśnie FedEx, bo DVDmax ma swoje papierowe taśmy, wzmacniane nićmi. Na szczęście zawartość kompletna (box z płytami i faktura) i na szczęście nienaruszona.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 03-07-2023

WOWHD to jednak debile. Przy shipping adres jak wół stoi imię, nazwisko i cała reszta, z telefonem włącznie, a ci znowu wysłali na sam kod pocztowy xD


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - kulcikriu - 03-07-2023

Miałem to samo - gdyby paczka nie była śledzona, to by zaginęła. Dlatego sobie ich na razie odpuściłem.