Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 10-07-2023

To może do końca miesiąca dojdzie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 11-07-2023

Na Amazonach mamy Prime Day - jak zwykle niewiele ciekawego jeśli chodzi o filmy, ale u Włochów można coś tam znaleźć... Sęk w tym, że trzeba podać włoski adres aby w IT aktywować Prime'a. I pamiętam, że ostatni raz gdy to zrobiłem, koszty wysyłki do PL wzrosły do takiego poziomu, że w sumie na jedno wychodziło czy kupowało się w promocji z Prime czy bez Big Grin
Jeśli ktoś próbował dziś jak ma się z tym sprawa obecnie to niech da tutaj znaka...


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - fire_caves - 11-07-2023

U mnie nie widać problemu. Takie koszty wysyłki (7 pozycji, w tym 1 box):
10,42 € Express - Consegna venerdì 14 lug. – martedì 18 lug.
4,14 € Standard - Consegna Lunedì 17 lug. – martedì 18 lug.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 11-07-2023

Spróbowałem za namową i faktycznie koszty wysyłki wciąż normalne.
Podziękował Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - fire_caves - 18-07-2023

Przybyła paczka od Amazona.it z Prime Day. Oczywiście zwykła, kartonowa koperta bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Cztery amaray'e mniej-więcej w porządku (w Wikingu płyta UHD latała luzem, ale z tego co widzę nic się nie wydarzyło). Box Rocky'ego i (bardzo zresztą ładny - złoty, a skromny) box WB 1930-1960 też w porządku. I oczywiście teoretycznie najsolidniejszy steelbook "Sokoła Maltańskiego" rąbnięty na boku z grzbietem na jakiś milimetr-dwa. To powoduje, że plastikowy grzbiet jest przesunięty co zwraca uwagę na uszkodzenie. Amazon nawet nie chciał zdjęć, zaoferował mi zwrot towaru, ale jak bym chciał ten film, to muszę teraz wydać €19 (w promce był za €11,39) plus oczywiście KW. Będę próbował jakoś ręcznie uratować sytuację. All in all do przodu, ale w razie problemów z paczką nie liczcie na przyjaciół z obsługi klienta.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 18-07-2023

(18-07-2023, 19:10)fire_caves napisał(a):  All in all do przodu, ale w razie problemów z paczką nie liczcie na przyjaciół z obsługi klienta.

Nie strasz, bo też mam do nich sprawę (o co może chodzić, wiadomo - porysowana BD-100 Tongue ), a dotychczas z włoskim oddziałem zawsze się bez problemu dogadywałem.
Chat, e-mail?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - HAL 9000 - 18-07-2023

Włoski chat był zawsze spoko - mam miłe wspomnienia, mam nadzieję że to się nie zmieniło.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 18-07-2023

(18-07-2023, 19:10)fire_caves napisał(a):  Amazon nawet nie chciał zdjęć, zaoferował mi zwrot towaru, ale jak bym chciał ten film, to muszę teraz wydać €19 (w promce był za €11,39) plus oczywiście KW.
A na włoskim Amazonie nie ma opcji wymiany? U nich nigdy tego nie robiłem, ale w brytyjskim nie raz wymieniałem - wysyłają Ci nowy egzemplarz, odsyłasz im swój pokiereszowany i w dodatku oddają za wysyłkę.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - fire_caves - 19-07-2023

(18-07-2023, 19:27)misfit napisał(a):  Chat, e-mail?
Chat właśnie. Na koniec rozmowy nawet nie czekali tylko powiedzieli pa, pa i zamknęli ze swojej strony :]

(18-07-2023, 21:17)slavekg napisał(a):  A na włoskim Amazonie nie ma opcji wymiany?
Czy z tego co napisałem wynika, że była taka możliwość? No więc tak tak, pytałem o możliwości replacementu i odpwoedź była jedna: nie. Jakbym kupował w normalnej cenie, to może byłaby, ale, że film poszedł za jej ułamek, to pewnie nie spieszno im do takich operacji.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 19-07-2023

Aaa, już czaję o co chodzi.

(18-07-2023, 19:10)fire_caves napisał(a):  Amazon nawet nie chciał zdjęć, zaoferował mi zwrot towaru, ale jak bym chciał ten film, to muszę teraz wydać €19 (w promce był za €11,39) plus oczywiście KW.

Za €19 jest ten film od Lally_store, a bezpośrednio od Amazona na razie już w ogóle nie ma, dlatego opcja wymiany jest w tym momencie niemożliwa.
Zdarza się, ja w takich sytuacjach wstrzymuję się na jakiś czas, monitoruję sprawę i sprawdzam kiedy produkt ponownie będzie dostępny bezpośrednio od Amazona i wtedy do nich uderzam o wymianę. Ale na to wszystko masz te kilka tygodni, jak do tego czasu produkt dalej będzie niedostępny to niestety pozostaje tylko zwrot :/
Chociaż akurat włoski Amazon, w przeciwieństwie do pozostałych, zwykle szedł mi na rękę i w tego typu sytuacjach oferował zwrot kasy bez potrzeby odsyłania felernego produktu - ale może ostatnio coś się u nich zmieniło w tym względzie...