Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 20-07-2023

Zdarzyło Wam się, żeby przesyłka z Amazona UK obsługiwana przez DPD zaginęła?
Na śledzeniu ostatni status mojej przesyłki pochodzi z 12 lipca - magazyn w Holandii. Od tego czasu nic się nie dzieje.
Polskie DPD nie ma możliwości dowiedzenia się, co się z paczką dzieje, bo jest ona nadal zagranicą, a obsługa klienta Amazona też nie ma możliwości skontaktowania się z przewoźnikiem.
Zaginęła i już się nie odnajdzie?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - sydney33 - 20-07-2023

Niestety ale zdarzają się takie przypadki. To już spory okres czasu. Przeważnie po 2-3 dniach powinna ruszyć dalej. Zamawiam sporo z brytyjskiego amazona i miałem taką nieprzyjemną sytuację i z dpd oraz dhl. Ale nie robią problemów tylko niestety trzeba swoje odczekać. Po podanym przewidywanym terminie dostawy będzie wiadomość ,że przepraszają za opóźnienie i standardowa formułka, przedłużają o kilka dni termin dostawy. Po tym terminie najczęściej około 4-5 dni jest wybór albo zwrot pieniędzy albo wysyłają jeszcze raz jak jest na stanie dany produkt.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Grievous - 20-07-2023

Czy akurat specyficznie DPD to nie wiem, ale zamówienia z Amazon UK wpadające w limbo to raczej nic nowego. O tyle bez spiny, że bezproblemowo kasę zwracają, często sami z automatu.

Ostatnio miałem preorder na "Avatara 2". AmazonUK jak to AmazonUK oczywiście wysłał to jakiś tydzień po premierze, później utknęło to na kolejny tydzień u celników i otrzymałem to jeszcze tydzień później. Co dziwniejsze, w następnym tygodniu otrzymałem paczkę niespodziankę z drugą kopią (elegancko wepchniętą w skrzynkę, tak aby każdy mógł sobie wziąć). Więc zakładam, że pierwsza to był zamiennik, a druga to ta z limbo celniczego. Więc czary mary i mam dwa Avatary.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 21-07-2023

Polecam Media-Dealer.de. Niezłe ceny, są promocje, szybka i dobrze zapakowana wysyłka (co prawda kosztowniejsza niż amazon).


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Marioo - 21-07-2023

A Szulkinów od Vinegar Syndrome dalej nie wysłali  Sad


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Redrum - 21-07-2023

Też czekam na Box Szulkina i "Jak być kochaną" Hasa. Od 7 lipca wciąż status "unfulfilled".
To moje pierwsze zamówiebie u nich, być może tak mają. Daj znać jak się u Ciebie coś zmieni.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pik - 21-07-2023

Ja czekałem na Szulkina równo miesiąc wysyłają fedexem


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Marioo - 21-07-2023

To chyba najpierw poczekam miesiąc na wysyłkę, a potem drugi miesiąc zanim dojdzie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pik - 21-07-2023

Nie idzie 4 dni od kiedy dostaniesz info z fedexu że paczka została nadana


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 21-07-2023

Swoją drogą ten box jest coraz tańszy :|