Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 28-08-2023

To prawda, zapytałem o opłatę pocztową - ale założyłem, że z VAT-em nie będzie problemu. Czyli jednak może być niespodzianka na poczcie...
Eureka przynajmniej zwraca ten powtórnie naliczony VAT?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 28-08-2023

Nie ma żadnego podwójnego vatu, bo Eureka go nie nalicza w pierwszej kolejności. Za przesyłkę u nich zresztą też nie płacisz, tylko za same przedmioty.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pan Anatol - 28-08-2023

Przepraszam, jeśli wprowadziłem jakieś zamieszanie. Faktycznie, Eureka nie bawi się w jakieś IOSS-y, ale chyba też nie odlicza VAT-u ichniego?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 28-08-2023

Akurat IOSS mają ogarnięty, ale przy kasie vatu nie płacisz. Niemniej na 5 zamówień w tym roku nie przypominam sobie jakichś większych opłat. Jak pisałem - sporo zależy od celnika i wartości zamówienia.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pan Anatol - 28-08-2023

Okej, nie chcę dłużej mieszać, na dniach ma przyjść Żuławski więc wtedy zobaczymy Smile Ale spodziewam się jednak dopłaty VAT-u.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 28-08-2023

W sklepiku Eureki ceny zawierają UK VAT, czyli 20% i pod adres PL nic ponadto nie jest ani dodawane, ani odliczane przy checkoucie.
Jeśli mają ogarnięty IOSS/celnik nie będzie miał złego dnia, to do zapłaty będzie wyłącznie haracz 8,50 dla PP - i tego się właśnie spodziewam po moim zestawie Żuławskiego. A jeśli coś będzie tutaj namieszane to byłbym spokojny, że support Eureki weźmie to na siebie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pan Anatol - 30-08-2023

Żuławski przyszedł dziś i faktycznie tylko 8,50. Miałem z moimi ostatnimi zamówieniami z UK niezbyt pozytywne doświadczenia, stąd mój wcześniejszy pesymizm. Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 02-09-2023

No i git. Pamiętasz kiedy Eureka wysłała Ci Żuławskiego? Do mnie coś nie może dojść...


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pan Anatol - 02-09-2023

Wysłali 21, przyszło 29, więc bardzo szybko jak na Eurekę. Ostatnio nie za dużo u nich zamawiałem, więc nie wiem, czy coś się zmieniło w tej kwestii, ale przed Brexitem przeważnie szło od dwóch do trzech tygodni z tego co pamiętam, więc zacząłbym się tak na poważnie martwić dopiero właśnie po jakichś trzech tygodniach.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Gieferg - 08-09-2023

Dostałem dzisiaj SMS od PP S.A. ,że paczka (z Amazon.de) ma zostać dostarczona, ale dostarczona nie została, a w śledzeniu mam taki komunikat (nawet dwa razy w odstępie 20 minut):

"Pomiędzy klientem a przewoźnikiem zawarta została umowa przekierowania na adres. Paczka zostanie przekierowana na podany adres."
(i jeszcze status: Próba doręczenia - dosłanie)

Co to znaczy?
Byłem cały dzień w domu.