Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 23-12-2023

Śledzenie DPD nie działa dopóki paczka nie będzie na terenie PL.

A jak statusy paczki wyświetlane bezpośrednio na amazonie?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Gieferg - 01-01-2024

Z Amazon.com jak wygląda sytuacja z dodatkowymi opłatami?
Od pięciu lat niczego tam nie kupiłem.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 02-01-2024

Nic ponadto, co naliczają w koszyku. Czyli VAT od produktu i wysyłki. O ile nie robisz zakupów za ponad 150 euro (chyba), bo wtedy dochodzi cło.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 12-01-2024

Amazon zrezygnował z wyświetlania zmian cenowych w koszyku, czy to znowu u mnie coś nie działa?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 12-01-2024

Nie zrezygnował - u mnie działa.

Przy okazji zapytam o filmy w dystrybucji USA kupowane w sklepiku Arrow - czym wysyłają i jaki jest mniej więcej czas oczekiwania do PL?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Redrum - 23-01-2024

FedEx to tragedia - ostrzegam przed tą firmą.
Czekam na przesyłkę z USA od Vinegar Syndrome z filmem "eXistenZ". Koszt wysyłki to 80zł!!!
Obecnie paczka utknęła w warszawskim urzędzie celnym.
Fedex zażądał takich to dokumentów: oświadczenie o wrtości przedmiotu, pełnomocnictwo do działania, (te dwa druki mają przygotowane), potwierdzenie płatności i potwierdzenie transakcji internetowej.
Po pierwszym mailu ich olałem, ale dzisiaj dostałem ponownie wezwanie i ostrzeżenie, że zaczną naliczać opłatę za magazynowanie przesyłki, a po 5 dniach odeślą ją do nadawcy.
Normalnie bym odpuścił, ale UHD "eXistenZ" to limitka, która już się rozeszła.
Wysłałem im ten komplet papierów i teraz czekam na ile mnie skasują.
Setki zamówień z całego świata i nigdy nic podobnego mnie nie spotkało.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 24-01-2024

Albo rzeczywiście "FedEx to tragedia", albo Vinegar Syndrome nawalił i nie udostępnił im dokumentacji - tj. przede wszystkim deklaracji celnej. Bo przewoźnik musi skądś mieć te informacje zanim przedstawi przesyłkę do odprawy celnej. Dostaniesz paczkę, to będziesz wiedział, czy deklaracja celna na niej jest.
A jeśli przewoźnik nie ma tych danych od nadawcy albo uważają, że są niepoprawne, to pyta odbiorcę. Nie raz miałem taką sytuację z PP.

Generalnie przy zakupach spoza EOG ze sklepów innych niż Amazon (mam na myśli wysyłkę realizowaną przez Amazon, a nie jakiś sklepik, który się pod nich podpiął), to zawsze jest jakieś ryzyko, że po drodze pojawią się niespodzianki kosztowe.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 24-01-2024

Sklepik dystrybutora Vinegar nie nalicza polskiego vatu przy checkoucie, więc ewentualny wcześniejszy brak opłat od strony kuriera traktowałbym w kategoriach szczęścia, czy raczej czyjegoś niedopatrzenia.

Przy okazji podzielę się doświadczeniem z ostatnim zamówieniem z australijskiego jbhifi. Tak jak wcześniej pisałem, po raz pierwszy otrzymałem nr. do śledzenia przesyłki, która ogólnie dotarła dość szybko jak na ichniejsze standardy, bo po 4 tygodniach - z czego 3 tygodnie paczka przeleżała na lotnisku w Melbourne. Oczywiście przy odbiorze trzeba było dopłacić vacik + haracz dla PP, ale to standard.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Gieferg - 24-01-2024

Tak czy inaczej FedEx to rzeczywiście tragedia.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - HAL 9000 - 24-01-2024

(23-01-2024, 23:40)Redrum napisał(a):  FedEx to tragedia - ostrzegam przed tą firmą.
Czekam na przesyłkę z USA od Vinegar Syndrome z filmem "eXistenZ". Koszt wysyłki to 80zł!!!
Obecnie paczka utknęła w warszawskim urzędzie celnym.

Współczuję, zwłaszcza że też zamawiałem ten film niedawno i do mnie przyszło bez żadnych problemów, nawet miałem w tym temacie napisać, że FedEx nie jest taki zły itp.

W 2023 roku miałem dwie przesyłki od VS z kilkoma filmami:
Pierwsza wysłana 29-09-2023 dotarła 5-10-2023, druga wysłana 19-12-2023 dotarła do mnie 29-12-2023.

Żadnych dopłat, w warszawskim urzędzie celnym stały tylko kilka godzin.
Moim zdaniem to wina sklepu, że zabrakło jakiś informacji na paczce.
"eXistenZ" zamawiał też Mefisto, ciekawe jak było w jego przypadku, może przy większych paczkach bardziej się starają  Tongue

U mnie najgorzej wypada UPS, a to z tego względu, że w ogóle nie informują o spodziewanej dostawie, kurier też nie dzwoni jak nie zastanie odbiorcy w domu, o ile w ogóle się fatyguje pod adres, bo mam pewne wątpliwości  Tongue