Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - RylandGrace - 05-02-2024

Już sobie poczatowałem z nimi. Dowiedziałem się, że jak będzie dostępny to mi wyślą maila


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - eldian - 05-02-2024

Mi też anulowali... Eh :/
Przed anulowaniem pisałeś z nimi, czy po? Maja jakiś specjalny mail do obsługi klienta?


Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - RylandGrace - 05-02-2024

Pisałem z nimi przed (kilka dni temu) gdzie zapewniali mnie, że wyślą i pisałem z nimi po anulowaniu (o czym dowiedziałem się dopiero wtedy kiedy wszedłem do moich zamówień. Pisałem z nimi na czacie w aplikacji z amazona


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - MasterThief - 05-02-2024

Miałem podobną sytuację, tyle że ze steelbookiem Spider-Man Across the Spider-Verse. Najpierw przez kilka miesięcy zamówienie wisiało, mimo że było zamówione przedpremierowo, Amazon.es po każdej wiadomości zbywał tylko mówiąc, że finalnie na początku stycznia będzie wysłane, po czym na początku stycznia już bez słowa anulowali zamówienie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Piotrek P - 15-02-2024

Mam takie pytanko: czy ktoś z użytkowników robił może w ostatnim czasie jakieś zakupy w Mondo (https://mondoshop.com)? Pytam, bo ja założyłem tam świeże konto i próbuję sfinalizować swój zakup, ale nie jest to niestety możliwe. Próbowałem już płatności zarówno poprzez bezpośrednie wprowadzenie danych karty (4 próbowane karty: kredytowa PLN, debetowa PLN, 2 różne karty wielowalutowe), PayPal (2 różne karty: kredytowa PLN z opcją przewalutowania przez PayPala, wielowalutowa z płatnością bezpośrednio w USD) i nawet ShopPay - za każdym razem bez skutku. Dodam oczywiście, że każdą z tych kart płacę normalnie w innych sklepach (wielowalutowymi płacę na wszystkich Amazonach ale też w innych zagranicznych sklepach) - nigdy nie było żadnego problemu.
Tak czy inaczej myślałem że to może jakiś problem z kartami u tego konkretnego operatora płatności - doładowałem też swoje konto w PayPalu i chciałem zapłacić PayPalem bez użycia karty tylko z wykorzystaniem salda (godząc się na kurs przewalutowania w wykonaniu PayPala), ale niestety w niczym to nie pomogło. Ktoś ma może jakiś pomysł o co może chodzić?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 05-03-2024

Widzę, że Amazon UK znacznie podniósł koszty wysyłki dla większości krajów Unii Europejskiej. U nas na szczęście wciąż po staremu i oby się to nie zmieniło...

Przykłady (wysyłka standard):
Belgia - £10.49 per delivery + £0.99 per kg
Bułgaria - £11.99 per delivery + £3.99 per kg
Chorwacja - £10.99 per delivery + £2.49 per kg
Czechy - £8.99 per delivery + £2.79 per kg
Estonia - £8.49 per delivery + £3.49 per kg
Francja - £8.49 per delivery + £1.49 per kg
Hiszpania - £7.49 per delivery + £1.99 per kg
Holandia - £10.49 per delivery + £0.99 per kg
Litwa - £8.49 per delivery + £2.99 per kg
Niemcy - £8.49 per delivery + £0.99 per kg
Rumunia - £8.49 per delivery + £3.99 per kg
Słowacja - £6.99 per delivery + £2.99 per kg
Włochy - £10.99 per delivery + £0.99 per kg


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pearlzfan - 05-03-2024

O kur! 50 złotych za tekturową kopertę? Jak i nas to trafi, to będę się musiał porządnie zastanowić nad logistyką zakupów lub w ogóle zakupami na amazon UK :/

Coraz bardziej elitarny robi się ten sport :/


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 05-03-2024

Jak i do PL podniosą to zostanie robienie jednego dużego zamówienia raz na pół roku. J*bany brexit Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - piti198 - 05-03-2024

Na wzrost cen wszystkiego głównie wpływ ma Zielony Ład, CO2 i inne pomysły ekooszołomów z Brukseli, a potem w jakimś mniejszym stopniu brexit.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 05-03-2024

To nie żaden brexit, tylko działania polityków, którzy najpierw robią burdel i wykradają pieniądze obywateli, a potem wymyślają nowe opłaty i podatki, żeby można było dalej obywateli okradać.