Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 05-03-2024

Bla bla bla, ale koszty przesyłki wewnątrz EU są na amazonach wciąż niskie. Jeśli się zwiększą to dołączę do plujących żółcią, na razie: ziew.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 05-03-2024

Co ma piernik, skoro po brexicie koszty wysyłki były przez tyle czasu bez zmian? A dawniej to wysyłka w ogóle była darmowa po przekroczeniu pewnej kwoty. I nie było bandyckich opłat z USA. Ale rozumiem, że to też wina brexitu? Smile
Poza tym kłóciłbym się czy takie 4 euro za wysyłkę od sąsiadujących z nami niemiaszków to jest mało.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Ethan - 05-03-2024

A może to wina tego, że firmy spedycyjne i ludzie w nich pracujący chcą zarobić?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 05-03-2024

(05-03-2024, 13:11)Mefisto napisał(a):  Co ma piernik, skoro po brexicie koszty wysyłki były przez tyle czasu bez zmian? A dawniej to wysyłka w ogóle była darmowa po przekroczeniu pewnej kwoty. I nie było bandyckich opłat z USA. Ale rozumiem, że to też wina brexitu? Smile
Oddychaj głęboko. UK jest poza Unią; jeśli koszty przesyłki na amazonach wewnątrz UE wzrosną tak jak te wypisane przez misfita, to przyznam rację poprawiając folijkę na głowie Smile

Cytat:Poza tym kłóciłbym się czy takie 4 euro za wysyłkę od sąsiadujących z nami niemiaszków to jest mało.
Niewiele więcej niż koszty przesyłki w granicach PL jakie wołają sobie firmy kurierskie, o poczcie polskiej nie wspominając.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 05-03-2024

(05-03-2024, 13:19)Ethan napisał(a):  A może to wina tego, że firmy spedycyjne i ludzie w nich pracujący chcą zarobić?

LOL, tak - i sami sobie narzucają rządowe opłaty Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 05-03-2024

(05-03-2024, 13:11)Mefisto napisał(a):  Poza tym kłóciłbym się czy takie 4 euro za wysyłkę od sąsiadujących z nami niemiaszków to jest mało.

Aż sprawdziłem czy coś się u nich zmieniło, ale nie - wciąż 5 EUR, bez jednego grosika.

(05-03-2024, 10:48)pearlzfan napisał(a):  O kur! 50 złotych za tekturową kopertę? Jak i nas to trafi, to będę się musiał porządnie zastanowić nad logistyką zakupów lub w ogóle zakupami na amazon UK :/

Jeszcze dochodzi niemała opłata za każdy kilogram, więc np. zamawiając sam pakiecik Columbii Czech zostałby skasowany za koszty wysyłki w okolicy 70 zł, a Bułgar - ~95 zł.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 05-03-2024

(05-03-2024, 13:31)misfit napisał(a):  wciąż 5 EUR, bez jednego grosika

Tak, cyfrówka.

(05-03-2024, 13:29)Mierzwiak napisał(a):  Niewiele więcej niż koszty przesyłki w granicach PL jakie wołają sobie firmy kurierskie, o poczcie polskiej nie wspominając.

Żyjemy w świecie paczkomatów, tak więc Smile Od Czechów ostatnio tak też zamówiłem, tymczasem kurier od niemiaszków za te 5 euro niemal rozwalił mi skrzynkę bez powiadomienia o dostarczeniu Smile
A fakt, że wszystko drożeje, w tym usługi, nie podyktowany jest przecież nicością, tylko właśnie działaniami rządów Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - HAL 9000 - 13-03-2024

Ma ktoś doświadczenie ze sklepem CDJapan?

Jestem ciekawy jak zabezpieczają przesyłki i jak wygląda kwestia opodatkowania - interesuje mnie zakup powyżej 250$, więc cła raczej nie uniknę, ale co z VAT?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mister Tadeo - 13-03-2024

Bardzo dobry sklep. Zabezpieczenie wzorowe. Nie kupowałem tam filmów, a CD. Pakują tak: najpierw w folię bąbelkową, a potem w kartonowe pudełko, pustą przestrzeń - jeśli takowa jest - wypełniają papierem. Zresztą przy składaniu zamówienia sklep poinformuje Cię, w co zapakują. Czas oczekiwania na przesyłkę: max 2 tygodnie (i to nawet w przypadku tej nierejestrowanej).
Teraz przy zakupie w CDJapan można wybrać opcję zapłaty VATu od razu, albo dopiero po otrzymaniu paczki. Piszą rzeczywistą wartość towaru. Kosztów wysyłki nie zamieszczają na zewnętrznym druku.
Dla nowych klientów dają rabat 500 jenów na pierwsze zakupy. Niedługo wiosna więc powinny się pojawić jakieś kody rabatowe.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - HAL 9000 - 13-03-2024

Dzięki za informacje, rozwiałeś moje wątpliwości, zaraz się tam zarejestruję skoro mogą mieć jakieś kody rabatowe, aczkolwiek nie wiem czy wytrzymam  do wiosny Tongue