Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Fitzer - 15-03-2024

(13-03-2024, 23:30)Fitzer napisał(a):  Czy ktoś zamawiał kiedyś z blu-shop.cz? Dziwna sytuacja, złożyłem zamówienie, nie zdążyłem go jeszcze opłacić, a dostałem już fakturę na maila, na której jest napisane wielkimi literami "proszę nie płacić" i paczka została nadana, mam jej śledzenie.

Niech inni sprzedawcy się uczą. Dostaje odpowiedź w piątek wieczorem, niedługo po moim mailu. Okazuje się, że całe zamieszanie powstało przez pomyłkę jednego z pracowników, który oznaczył moje zamówienie jako opłacone. Wytłumaczyli się, że mieli dodatkowy bałagan, bo byli w trakcie wprowadzania nowych metod płatności do sklepu, teraz można już normalnie zapłacić online.

Teraz najlepsze, gość podał mi dane do przelewu (konto w polskim banku, więc nie trzeba było bawić się w przelewy zagraniczne) i napisał, że jeżeli mam ochotę to mogę opłacić zamówienie, ale nie muszę, bo to był ich błąd. Na koniec dodał, że bardzo starają się uprościć robienie zakupów dla polskich klientów. Cały mail obfituje w zwroty grzecznościowe i podziękowania za zakupy w ich sklepie, oczywiście to tylko dodatek. Sama realizacja zamówienia też bez zarzutu, sprawna wysyłka do paczkomatu, film zabezpieczony folią bąbelkową, z zewnątrz owinięty tekturą.

Nic tylko polecić. Wygląda to na skromną działalność, nazwisko gościa jest w wielu miejscach na stronie, na fakturze też jest to samo nazwisko, maila dostałem też od niego. Myślę, że warto wspierać takich przedsiębiorców. Pomijam już, że można kupić za kilkadziesiąt zł filmy z polską wersją językową, które na takim dvdmax mają jakieś horrendalne ceny.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 16-03-2024

Tak się zastanawiam skąd się biorą te szacunkowe daty dostaw dla najbardziej chodliwych towarów na amazonie. Przykładowo mamy takie Maborosi i dopisek "Usually dispatched within 6 to 7 months". Na jakiej podstawie tekie informacje się pojawiają?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Fitzer - 16-03-2024

Nie mam zielonego pojęcia skąd to biorą, ale z mojego doświadczenia wynika, że nigdy się to nie sprawdza, tzn. zawsze wysyłają szybciej.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pan Anatol - 19-03-2024

Pytanie może trochę nie na temat, ale może ktoś coś podpowie Smile czy znacie jakąś internetową księgarnię, która porządnie pakuje książki do wysyłki?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - MasterThief - 19-03-2024

Ostatnio zamawiałem książki z Empika, Tania Książka i Świat Książki - Empik beznadziejnie, Tania Książka umiarkowanie, Świat Książki zdecydowanie najlepiej zapakował.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - HAL 9000 - 19-03-2024

Najczęściej zamawiam na Czytam.pl, sporadycznie Tantis.pl  i Gildia.pl (komiks) - wysyłki do paczkomatów i jak dotąd żadnych incydentów.
Empik tylko z odbiorem osobistym i tam nie dają już żadnych opakowań, dostajesz książkę jakbyś z półki ściągnął, ale to widocznie działa, bo jak dotąd bez uszkodzeń  Tongue

Jak kupujesz większą ilość, to pamiętaj żeby każdy tytuł oddzielnie wrzucać do koszyka przez Ceneo.pl, w niektórych księgarniach można w ten sposób urwać trochę PLN na każdym tytule.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - kulcikriu - 19-03-2024

Ja staram się, co się da z odbiorem osobistymSmile Z wysyłką do paczkomatu zamawiałem ostatnio ze Znaku - pakują w sztywny karton i tu zależy czy książka ma własną folię fabryczną (raz miałem tak, że nie miała i dostarczona w wilgotny dzień skończyła z powyginanymi od wilgoci kartkami - ale wymiana bez problemu), z Tantis (pakują w miarę ok) i z Wydawnictwa Napoleon V (świetne pakowanie).


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - kulcikriu - 26-03-2024

Przypomnijcie proszę, jak wygląda wysyłka bezpośrednio od Powerhouse - czy są ewentualne dodatkowe opłaty?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 26-03-2024

8,50 zł dla PP.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - slavekg - 02-04-2024

Ktoś może w ostatnim czasie robił zakupy w WOW HD UK?
Jak tam wygląda sprawa dodatkowych opłat? Piszą, że korzystają z lokalnych usług pocztowych - więc pewnie 8,50 zł dla PP - ale najważniejsze: co z VAT-em? Czy zdarza się, że jest ponownie naliczony podczas odprawy w Polsce?