Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - innocentbuzztander - 30-09-2016

Zamówiłem jakiś czas temu kilka filmów z zavvi, i w przeciągu +/- 2 tygodni listonosz przyniósł filmy, lecz jednego brakowało. Napisałem maila do zavvi, odpisali żebym się jeszcze uzbroił w cierpliwość i poczekał kilka dni. Niestety film nie dotarł, odpisałem i dostałem maila zwrotnego że wysyłają jeszcze raz ten film, i po jakimś czasie listonosz dostarczył. Więc jestem bardzo zadowolony z obsługi.
Tylko jedna rzecz w zavvi mnie wkur****, czemu nie spakują filmów do jednej paczki tylko każdy w osobnej kopercie?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wolfman - 30-09-2016

Koszta panie, koszta. Mają widocznie przesyłki określonego formatu i wagi bardzo tanio. Poza tym są nierejestrowane, więc jak zgubi się to jeden. Tak na chłopski rozum nie?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Filip - 30-09-2016

Poza tym wysyłają je z wyspy Jersey, więc chyba jakieś sprawy celne wchodzą w grę.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wolfman - 30-09-2016

No i o to mi chodzi, bo za długo to idzie. Gdzieś to w Polsce chyba przetrzymują do sprawdzenia, albo coś?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - meaner - 30-09-2016

W najbliższym urzędzie celnym twojego miejsca zamieszkania. Ale nie wiem czy dasz radę sprawdzić przesyłkę nierejestrowaną bo jak sama nazwa wskazuje nie jest nigdzie rejestrowana. Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wolfman - 30-09-2016

(30-09-2016, 09:17)Filip napisał(a):  Poza tym wysyłają je z wyspy Jersey, więc chyba jakieś sprawy celne wchodzą w grę.

Jeśli dokładnie stamtąd to mam informacje , że nie przechodzą przez urząd celny. Co mnie tu martwi , że to 3 przesyłki wysłane w tym samym czasie i żadna nie dotarła. Dziwna okoliczność, stąd właśnie myślałem , że może gdzieś leżą i dopiero po odleżeniu jakiegoś czasu ruszą dalej.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 07-10-2016

(06-07-2016, 08:56)Mister Tadeo napisał(a):  Może nie do końca w temacie ale jest to z nim związane. Po Brexicie funt poleciał w dół (z 6 zł do 5,20 zł - kurs z dzisiaj). Kilka zakupów czeka, waham się jednak ze względu na te zawirowania: wartość funta jeszcze spadnie czy nie? Jest ktoś w miarę obeznany w tym temacie i może napisać coś więcej?

Aktualnie funt brytyjski stoi po 4,76 zł i to pewnie jeszcze nie koniec... Fajnie się złożyło, Dekalog przyjdzie taniej.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mister Tadeo - 07-10-2016

Zamówiłeś już Dekalog? Z zavvi może? Aktualnie cena wynosi 45,99 funta ale z odpowiednim kodem (-10%) wychodzi jeszcze taniej (link w dziale "Kody rabatowe"). Tylko czy do premiery cena nie podskoczy (bo było wcześniej za 44,99)?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 07-10-2016

Z amazona. Z zavvi wolę nie ryzykować sprowadzanie takiego pudła bo na 99% przyszłoby do mnie mniej lub bardziej uszkodzone.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mister Tadeo - 07-10-2016

Jeszcze ok. 2 tyg. czekania i pewnie będziesz mieć zestaw już w domu. Ja zaryzykuję z zavvi. Zamówiony box Kubricka czy Hitchcocka był zapakowany w tekturowe pudło (dali nawet wypełniacz!) więc tutaj powinno być podobnie.