Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wolfman - 03-11-2016

Czy wie ktoś jak anulować subskrypcję zbox? Wchodzę klikam chcę anulować po jednym zakupie i ciągle dostaję tę samą wiadomość z automatu z Zavvi. Jest możliwość normalnego kontaktu z nimi bo mam dość odpowiedzi durnych z automatu

Piszą tak co mc i co mc wysyłają
Thank you for getting in touch about cancelling your subscription.

Once a box has been dispatched there is a 14 day window where we can cancel the subscription, after this we are unable to request any further cancellations and the following month’s box will generate soon after - we are unable to cancel these until they too have dispatched and the new 14 day cancellation period has begun.

We are really sorry, as 14 days have now passed since your last box was dispatched, we are unable to cancel the current active subscription and the next box will be sent to you. However once this has been dispatched, we will request the cancellation of your subscription so no further boxes will generate and your subscription will come to an end.

Please accept our apologies for any inconvenience caused.

If there is anything else that we can do, then please do not hesitate to get in touch and a member of our team will be happy to help.


Co mam zrobić? Wykasować kartę płatniczą?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - meaner - 03-11-2016

Spróbuj napisać do nich na facebooku. Powinni od razu wykasować subskrypcję.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wolfman - 03-11-2016

Właśnie napisałem na fb. Porażka jedna wielka, kontakt z automatem - ty swoje , on swoje.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Glaeken - 14-11-2016

Nie pamiętam gdzie i kiedy dokładnie ale ktoś mi podpowiedział jak mam ustawić sobie płatności w Amazonie żeby było nieco taniej. Teraz mam kartę kredytową w PLN ale w sklepie Amazon.co.uk mam ustawione też w PLN a przez to mam przelicznik mocno niekorzystny. O ile pamiętam ktoś znalazł sposób by ustawić tak by było nieco taniej? Dzięki.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 14-11-2016

Przy checkout wybierasz czy amazon ma robić przewalutowanie na złotówki czy nie. Nieco korzystniej wyjdzie gdy Twój bank sobie zrobi przewalutowanie.
A jeśli ktoś robi sporo zakupów zagranicą to warto założyć sobie konto walutowe, np. w Aliorze. Za prowadzenie konta płacę 0 zł, za trzy podpięte karty (USD, GBP oraz EUR) również 0. A przy okazji kilka procent z zakupów zostaje w kieszeni.

Prosty przykład, W aliorowym kantorze walutowym mogę sobie zasilić w tej chwili konto GBP przy przeliczniku niecałe 5,15 zł, amazon z kolei proponuje przewalutowanie z GBP na PLN po kursie 5,50 zł. Różnica +7%


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Glaeken - 14-11-2016

@Misfit - wielkie dzięki za pomoc Smile

No rzeczywiście amazon przelicza 5.50 PLN za funt, gdy ustawiłem kartę na GBP to - teoretycznie - powinno przeliczać 5.20 PLN za funta wg. tabeli banku Pekao SA. A więc nieco lepiej.
Co do kart stricte walutowych... nie do końca wierzę w te wszystkie 0 PLN ponieważ banki działają w taki sposób, że zawsze sobie odbiją na czym innym u tego samego klienta. Z reguły gdy chciałem zmienić kartę na lepszą czyt. za 0 PLN, bez opłat etc. etc. ... okazywało się, że są pewne ALE... zwykle trzeba było założyć konto w tym banku bo samą kartę bank po prostu nie da... a ze konto płatne... Wink

Tak czy inaczej podeślij pls info o karcie to obadam co i jak.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 14-11-2016

Raczej więcej bank Ci pociągnie z karty niż te 5.20, kilka procent poleci za przewalutowanie, ale ile dokładnie to się okaże w praniu.

Co do Aliora to napiszę Ci tutaj, może innym też się przyda. Ściemy żadnej nie ma z tym 0 zł - mam u nich konto gdzieś z półtora roku i żadnych opłat w związku z uruchomieniem konta i obsługą kart walutowych nie miałem. Opłata za kartę 15 zł jest dopiero gdy nie dokonasz żadnej transakcji w ciągu pół roku od jej otrzymania.

Tu masz szczegóły -> https://kantor.aliorbank.pl/info/subtab/oplaty-i-prowizje


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Grievous - 14-12-2016

Czy ja coś źle klikam, czy Zavvi nie oferuje już darmowej wysyłki?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - MoviePsycho - 14-12-2016

Musisz zrobić zakupy za min. 10Ł, wtedy jest darmowa.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - RadekK - 14-12-2016

Witam,
Pytanie z przysłowiowych 4 liter... Czy zamawiając dziś filmy z Zavvi mogę się łudzić, że przyjdą do mnie przed Świętami?