Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wolfman - 19-04-2017

(18-04-2017, 22:37)Mefisto napisał(a):  OK, w takim razie kolejny sklep do skreślenia.
W Polsce chcą 10 złoty za wysyłkę, tutaj AŻ 4 z Anglii do Polski. Cenowo wychodzi najczęściej taniej, poza tym muszą jakoś wyrównać straty gdy zapewne niejednemu ciągle coś "ginie".


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Marioo - 19-04-2017

(18-04-2017, 22:37)Mefisto napisał(a):  OK, w takim razie kolejny sklep do skreślenia.

To jakie jeszcze zostały?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - legolas91 - 19-04-2017

A niemiecki ? tam ciągle za darmo.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 19-04-2017

(19-04-2017, 08:20)Marioo napisał(a):  To jakie jeszcze zostały?

Szczerze, to jakieś 90% obecnych zakupów robię już tylko na marketplace (okazyjnie jakiś ebay bądź alledrogo), gdzie wysyłka pozostaje niezmienna, a ceny są bezkonkurencyjne. Zavvi większość cen - o ile nie są to promocje - ma niestety z księżyca i dopłacanie do tego jeszcze 2 funtów (które znowu podrożały) przy dokładnie takiej samej, zwykłej i nierejestrowanej wysyłce jest zwyczajnie nieopłacalne. To już wolę dopłacić jeszcze funta i mieć to kurierem z Amazona (gdzie zakupy też mocno ograniczyłem po tym jak zrobili dokładnie ten sam ruch). A szkoda, bo ten pułap 10 funtów i darmowej wysyłki był całkiem zjadliwy i w miarę atrakcyjny, jeśli połączyć go z promocjami. Przy obecnym stanie rzeczy Zavvi będzie mi służyć zatem tylko i wyłącznie jako backup.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Gieferg - 19-04-2017

Na Zavvi to kupiłem do tej pory ze 3-4 filmy, wychodzi na to, że na tym się skończy. Z Amazonów od dawna nie korzystam, głównie eBay/Allegro.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wolfman - 20-04-2017

Na Zavvi to ja kupuję filmy taniej niż ebay/alledrogo. Przecież tam co chwila jest promocja, a cięcia cen są konkretne. Wątpię by na ebay było dużo filmów z wysyłką za 1 funt do Polski.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Gieferg - 20-04-2017

Na Zavvi mało kiedy mają to czego szukam, a już żeby było najtaniej, to w ogóle rzadkość.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Kirek - 02-05-2017

Podczas ostatnich zakupów przez internet, sklep umożliwiał płatność kartą mastercard przy udziale PayPal (nie mam tam konta ale nie jest ono wymagane). Cena była w EURO a ja podałem namiary na konto również prowadzone w EURO. Po dokonaniu transakcji dostałem maila od PayPal, z którego wynika, że i tak kwota została przez nich przeliczona na PLN a następnie ponownie na EURO. Na moim koncie walutowym, rzeczywiście mam założoną blokadę na 18,08€ zamiast 16€.

Spotkał się ktoś z taką sytuacją? To zostanie jeszcze wyprostowane czy muszę się pogodzić z podwójnym przewalutowaniem? Jeżeli tak zostanie to jak uniknąć takich sytuacji w przyszłości?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - ElRey - 02-05-2017

Witaj,
Czy zakup był na Amazonie? W końcowym etapie zakupu na Amazonie wybierasz płatność w EURO lub PLN, musiałeś wybrać PLN i Ci przeliczyło (przelicznik walutowy na Amazonie jest trochę wywindowany do góry).


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Kirek - 02-05-2017

To nie był Amazon. Tam mam zdefiniowane karty do kont w EURO i FUNTACH i nigdy nie miałem problemu z przewalutowaniem, zresztą oni chyba nie korzystają z pośredników typu PayPal podczas płatności.