Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 02-05-2017

Nie pamiętam teraz dokładnie, ale przy realizowaniu płatności paypal powinna być taka opcja jak opcje przeliczania i tam należy ustawić aby płatność była obciążana w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedawcę. U mnie przynajmniej tym sposobem żadnego przewalutowania nie ma...


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Kirek - 04-05-2017

Zrobiłem test rozpoczynając płatność za nowy zakup i takiej opcji nie znalazłem więc postanowiłem to wyjaśnić u źródła czyli PayPal.
Przyznali mi rację, informując że czasami nie pojawia się opcja gdzie można wskazać w jakiej walucie ma być zrealizowana płatność i wtedy z automatu następuje podwójne przewalutowanie. Dodali, że pracują nad tym a na chwilę obecną zaproponowali rozwiązanie polegające na tym, aby założyć u nich konto, zgłosić problem a oni zwrócą kwotę związaną z przewalutowaniem. Chwilę się zastanawiałem czy jest sens ale ostatecznie obawiając się, że sytuacja może się powtórzyć przy kolejnych zakupach założyłem u nich konto. Powiązałem z nim kartę, którą dokonałem płatności i zgłosiłem reklamację. Sytuacja została szybko rozwiązana i na konto została przelana kwota z drobną nawiązką 3€ zamiast 2,15€ co jest związane z tym, że gdybym chciał ją wypłacić to mogę zrobić to tylko na konto w PLN więc będzie konieczne kolejne przewalutowanie. W każdym razie jest też druga opcja, zostawić tą kwotę na koncie a przy pierwszej płatności w € realizowanej przy pośrednictwie PayPal najpierw pobiorą to co jest na koncie a dopiero resztę z konta powiązanego z kartą. Dodatkowym plusem wyjaśniania tej sytuacji jest fakt, że ustawili aby karta ta zawsze domyślnie była rozliczana w € (samemu na koncie jeszcze tego nie można zrobić) oraz zasugerowali że w przypadku dodawania kolejnych kart w innych walutach skontaktować się z nimi aby takie ustawienie zostało zrobione również dla nowych kart co rozwiąże problemy z przewalutowaniem.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - mumin - 11-05-2017

Mam pytanie do osób które kupowały już w sklepie Gandalf, chciałbym zamówić Hobbita trylogię rozszerzoną zbiorczy box gdyż mają najlepszą cenę ale nie wiem jak zabezpieczają przesyłkę, czy owijają najpierw w folię bąbelkową i wysyłają w kartonie czy tylko do jakiejś koperty wrzucają. Nie chciałbym dostać uszkodzonego boxu  Huh


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Juhas - 11-05-2017

Zamawiałam kilka razy od nich książki jak i filmy, dostawałam albo w samym kartonie ewentualnie w zwykłej kopercie bąbelkowej ale zawsze wszystko przychodziło całe. Poza tym jeśli by przyszło faktycznie zniszczone to szybko i łatwo można złożyć reklamację i wymieniają towar bez problemów przynajmniej ja tak miałem gdy dostałem co innego niż chciałem nawet nie było problemu z tym że rozfoliowałem sobie opakowanie, a zwrot i ponowną przesyłkę oni opłacają.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 27-05-2017

Pisałem jakiś czas temu o zoom.co.uk i zaginięciu pierwszego zamówienia, za które mi zwrócili kasę. Zamówienie jednak dotarło - po 6 tygodniach. "Trochę" długo jak na przesyłkę z UK Big Grin
Udało mi się też zrobić u nich drugie zamówienie - te przyszło po ponad 3 tygodniach.

Z tego co się zdążyłem zorientować to oni nie wysyłają bezpośrednio do Kowalskiego lecz hurtowo do polskiego centrum magazynowo-dystrybucyjnego (Customeritum Sp. z o.o.) i Ci dopiero z Polski nadają przesyłki Pocztą Polską. Gdzieś ewidentnie coś nie gra w tym procesie i powoduje długi czas realizacji przesyłki. Więc jeśli ktoś kiedyś z Was złoży zamówienie na zoom.co.uk to należy uzbroić się w cierpliwość i nie martwić - przesyłka "kiedyś" w końcu dotrze do adresata Wink


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 28-05-2017

Ostatnio miałem ciekawą przygodę z zavvi. Zamówiłem omyłkowo dwa razy ten sam film i trzy minuty po fakcie zgłosiłem to do anulacji, niestety dostałem maila zwrotnego, że nie mogą tego anulować, więc napisałem bezpośredni do obsługi. Po kilku godzinach odpisali że zajmą się sprawą i anulują mi to zdublowane zamówienie. Jakieś piętnaście min po tym mailu dostałem komunikat, że moje zamówienie zostało zrealizowane i wysłali mi dwa razy ten sam film, kosząc przy tym kasiorę z karty :/ Jeszcze raz napisałem im o co kaman a ci w końcu zwrócili mi kasę a duble prawdopodobnie dojdą w połowie tygodnia Tongue


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 28-05-2017

Jakieś chody chyba u nich masz Smile
Oni mają taką debilną zasadę, że zamówienia anulują tylko gdy to oni się pomylą, np. w cenie. Gdy to Ty się pomylisz to kompletnie ich to nie obchodzi - jest to Twoja wina i w ich mniemaniu musisz ponieść jej konsekwencję, nawet jeśli napisze się do nich minutę po fakcie, że omyłkowo zamówiło się dwie sztuki tego samego filmu. I zwykle kasę zwracają dopiero gdy odeśle się do nich (oczywiście na własny koszt) ten drugi niepotrzebny produkt.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 28-05-2017

I tak się wycwanili, bo oddali siano tylko za sam film a kosztów przesyłki dubla już nie Tongue No ale dostanę dubla pod młotek więc nie narzekam, bo też jestem w szoku że w taki sposób się to rozwiązało Tongue


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 31-05-2017

Czy ktoś słyszał wcześniej o firmie Fire-Business z Piotrkowa Trybunalskiego? Pytam, bo dostałem dziś paczkę z ich ostemplowaniem - paczkę zagraniczną, opóźnioną o jakieś dwa tygodnie, także zonk i WTF? Big Grin


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 06-06-2017

(04-05-2017, 11:25)Kirek napisał(a):  Zrobiłem test rozpoczynając płatność za nowy zakup i takiej opcji nie znalazłem więc postanowiłem to wyjaśnić u źródła czyli PayPal.
Przyznali mi rację, informując że czasami nie pojawia się opcja gdzie można wskazać w jakiej walucie ma być zrealizowana płatność i wtedy z automatu następuje podwójne przewalutowanie. Dodali, że pracują nad tym a na chwilę obecną zaproponowali rozwiązanie polegające na tym, aby założyć u nich konto, zgłosić problem a oni zwrócą kwotę związaną z przewalutowaniem. Chwilę się zastanawiałem czy jest sens ale ostatecznie obawiając się, że sytuacja może się powtórzyć przy kolejnych zakupach założyłem u nich konto. Powiązałem z nim kartę, którą dokonałem płatności i zgłosiłem reklamację. Sytuacja została szybko rozwiązana i na konto została przelana kwota z drobną nawiązką 3€ zamiast 2,15€ co jest związane z tym, że gdybym chciał ją wypłacić to mogę zrobić to tylko na konto w PLN więc będzie konieczne kolejne przewalutowanie. W każdym razie jest też druga opcja, zostawić tą kwotę na koncie a przy pierwszej płatności w € realizowanej przy pośrednictwie PayPal najpierw pobiorą to co jest na koncie a dopiero resztę z konta powiązanego z kartą. Dodatkowym plusem wyjaśniania tej sytuacji jest fakt, że ustawili aby karta ta zawsze domyślnie była rozliczana w € (samemu na koncie jeszcze tego nie można zrobić) oraz zasugerowali że w przypadku dodawania kolejnych kart w innych walutach skontaktować się z nimi aby takie ustawienie zostało zrobione również dla nowych kart co rozwiąże problemy z przewalutowaniem.

A jednak pamięć mnie nie myliła - u mnie jest taka opcja o której wcześniej pisałem.
Karta walutowa USD, standardowo chcieli mnie obciążyć z przewalutowaniem na złotówki. Płatność w USD bez przewalutowania pojawiła się dopiero gdy kliknąłem "pozostałe opcje przeliczania" oraz wybrałem "proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego".
Ale możliwe, że może nie do końca mamy takie same paypale - ja zakładałem swoje konto gdy oni jeszcze oficjalnie w Polsce nie działali.

[Obrazek: ad6e83551990798.jpg] [Obrazek: 3181df551990791.jpg]