Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - sharymis - 07-06-2017

(31-05-2017, 14:46)Mefisto napisał(a):  Czy ktoś słyszał wcześniej o firmie Fire-Business z Piotrkowa Trybunalskiego? Pytam, bo dostałem dziś paczkę z ich ostemplowaniem - paczkę zagraniczną, opóźnioną o jakieś dwa tygodnie, także zonk i WTF? Big Grin

U mnie bardzo podobna sytuacja. Paczka wysłana z UK przez Royal Mail dotarła do mnie po 32 dniach z dodatkowymi naklejkami firmy Fire-Business. Zgaduję, że to jakiś podwykonawca (Poczty Polskiej?, Royal Maila?), ale nie znalazłem żadnych użytecznych informacji.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 07-06-2017

A w jakim sklepie dokonywane zamówienie ? Nie straszcie bo też do mnie idzie Royal Mail (amazon.uk - w sumie nie wiem czemu nie wysłali mi tego DHL-em :/ ).


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 08-06-2017

marketplace
a Amazon per se od jakiegoś czasu strasznie żydzi i potrafi wysłać te pojedyncze, mniej ważne/tańsze zamówienia zwykłą pocztą


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 08-06-2017

A kto konkretnie ? musicMagpie czy jakiś inny sprzedawca ?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Kirek - 08-06-2017

Do mnie wszystkie zamówienia (2016-2017) z angielskiego amazonu wysyłane były zwykłą pocztą, niezależnie czy kupowane bezpośrednio od nich czy przez marketplace. Firmy z których korzystałem to: OnlineMusicFilmsGames, musicMagpie, dodax-online-uk.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - czuubakka - 08-06-2017

(08-06-2017, 06:55)misfit napisał(a):  musicMagpie
W/w jest ok. Przesyłki zawsze docierają na czas, a nawet szybciej, towar zgodny z opisem, jestem na tak.
Czasem coś kupię od "OnlineMusicFilmsGames", ale tu już jest gorzej. Bardzo długo czekam na przesyłkę.
Też wysyłane są zwykłą pocztą.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 08-06-2017

Obawiam się, że to niezależne od sprzedawcy, gdyż z opóźnieniem i znaczkiem Fire-Business dostałem już od kilku różnych (ale fakt, OnlineMusicFilmsGames też się wśród nich znajduje), zatem nie potrafię tego wyjaśnić.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - MarekZegarek - 09-06-2017

Hmm,
a zdarzyło się komuś, że amazon.co.uk wysłał niekompletne zamówienie?
Zamówiłem 8 filmów, dostałem 4. Na moim koncie widzę, że niby wszystkie zostały dostarczone.

Paczka była mała i nie ma szans, że upchnęliby tam 8 filmów.
Jest szansa, że brakujące filmy dojdą, czy reklamować od razu?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Kirek - 09-06-2017

Jeżeli w historii zamówienia nie masz rozbicia na dwie wysyłki to moim zdaniem nie ma co czekać.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - meaner - 09-06-2017

Miałem taki przypadek z włoskim amazonem. Zamówiłem dwa filmy. Miały być wysłane w jednej paczce. Do domu dotarł tylko jeden film. Paczka zapakowana elegancko więc raczej nic nie powinno wypaść. Napisałem do nich i bez problemu wysłali drugą paczkę.