Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Verrax - 22-05-2018

Coś przegapiłeś. Wysyłka do Polski była darmowa od kwoty 39 euro i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Tongue


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - wachi40 - 22-05-2018

(22-05-2018, 14:38)Mefisto napisał(a):  Czy ja coś przegapiłem, czy jednak niemiecki Amazon zaczął jednak liczyć sobie za przesyłkę powyżej 30 euro? Sad
Darmowa to jest powyżej 39


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 22-05-2018

OK, moja culpa, teraz ma to sens Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - vandel - 30-05-2018

Zmieniło się coś w szybkości wysyłki z zoom.co.uk ? Zamówiłbym pakiet parku jurajskiego ale trochę się boję ich wysyłki. Raz już mi nie dotarły.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 06-06-2018

Merlin też wam przeciąga wysyłkę filmów z ich najnowszej promocji ?? W statusie startowym mieli mi to wysłać 7mego a teraz patrze że przemienili na 8ego Tongue Niby sprowadzenie i wysyłka na Midnight Special i Obecność 2 podają 48h a ja zamówiłem te pozycje w zeszył piątek tak więc nie fajnie z ich strony że trzeba będzie tyle czekać.

Edit: Najwyraźniej przeczytali tego posta bo właśnie wysłali Wink


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pablo0909 - 07-06-2018

(30-05-2018, 14:14)vandel napisał(a):  Zmieniło się coś w szybkości wysyłki z zoom.co.uk ? Zamówiłbym pakiet parku jurajskiego ale trochę się boję ich wysyłki. Raz już mi nie dotarły.

Ja również zamówiłem cały pakiet w steelbook i czekam. Zamówiłem 23- go maja, więc nie ma jakiejś tragedii.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Kirek - 07-06-2018

Dzisiaj po raz pierwszy spotkała mnie sytuacja gdzie od Amazon (dokładnie włoskiego) otrzymałem wiadomość że, nie udało się dostarczyć przesyłki i została ona do nich zwrócona. Zamówienie zostało rozbite przez nich na dwie oddzielne wysyłki, pierwsza dotarła bez problemu choć przy niej rzeczywiście również nie miałem żadnego wcześniejszego kontaktu od kuriera, tylko nagle się pojawił. A na drugą było trzeba poczekać aż dostaną towar. No i niestety ta druga nie dotarła. Ponownie zero kontaktu od kuriera, na stronie zamówienia była informacja o wysłaniu zamówienia przez DHL.PL z podanym numerem zamówienia ale za każdym razem gdy go wpisywałem to dostawałem informację o braku przesyłki o takim numerze. Ponieważ już wcześniej miałem sytuacje że, numer podany przez Amazon nie był odnajdowany na stronach DHL to za bardzo się tym nie przejąłem a tutaj taka niemiła niespodzianka. Mam wrażenie że, to zamówienie było obsługiwane jednak przez inną firmę kurierską niż DHL. Od DHL zawsze dzień wcześniej dostawałem SMS-a informującego że, dnia następnego pojawi się kurier a tym razem przy pierwszej części zamówienia nic takiego nie miało miejsca, kurier też nie był ubrany w mundurek DHL jak to miało miejsce przy innych paczkach odbieranych od nich. Napisałem do Amazon że, nie chcę zwrotu kasy tylko chciałbym otrzymać zamówienie, ciekawe jak zareagują.

Miał ktoś z Was takie problemy? Może powinienem wcześniej reagować gdy podany przez nich numer nie był odnajdowany na stronach DHL?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - wachi40 - 07-06-2018

Z tymi numerami przesyłek DHL to tak mam zawsze
Dopiero jak dostaję sms od naszego DHL to pojawiają się informacje o przesyłce


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 07-06-2018

Ostatnio coś Włosi kombinują z UPS i akurat od nich dostałem nieco uszkodzoną przesyłkę, ale skoro dostałeś info o DHL to raczej tak było i skoro nr. przesyłki nie jest u nich znajdywany w systemie to podejrzewam, że przesyłka nigdy nie dotarła do Polski.

Gdy w tym zamówieniu klikniesz w traccia il mio pacco to widać gdzie ta przesyłka utknęła czy nic tam nie ma ?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Kirek - 07-06-2018

Przy zamówieniu to mam już tylko informację o zwrocie kosztów oraz możliwość kupienia jeszcze raz.
Mail który od nich otrzymałem gmail z włoskiego przetłumaczył tak:
mail od Amazon.it napisał(a):Drogi Kirek,
Czy zamówienie pozycja na liście poniżej, ale pakiet został zwrócony przez przewoźnika. Wydaliśmy refundacji.

Na naszej pomocy strona Zamówienia Niedoręczalne znajdziesz listę powodów, dla których zamówienie zostało zgłoszonych jako niedostarczone. Gdybym nadal byli zainteresowani otrzymywaniem tę pozycję, proszę sprawdzić swój adres wysyłki i złożyć nowe zamówienie.
Przy czym zwrot 'Zamówienia Niedoręczalne' który. jest linkiem prowadzi do strony gdzie jedynie pojawił się napis "Szukasz czegoś konkretnego?
Przepraszam. Podany adres internetowy odpowiada niefunkcjonalnej stronie naszej witryny. Przejdź do strony głównej z Amazon.it"

Przed chwilą dostałem od nich odpowiedź. Niestety zwrot kasy jest już zlecony i jedyna opcja to złożenie nowego zamówienia. W każdym razie zapewnili że, po jego złożeniu w przypadku gdyby obecna cena była wyższa to wyrównają ją do poprzedniej. Zamówienie złożyłem, odpisałem do nich o wyrównanie kosztów, zobaczymy jak to się dalej potoczy.

Sytuacja dla mnie jest o tyle nieprzyjemna że, to zamówienie dotyczy dwóch pakietów Nolana z czego jeden jest dla innego użytkownika forum a zamówienie (czyli wpłacenie przez niego kasy) odbyło się 11 maja to już prawie miesiąc temu. Dodatkowo zbliżają się Mistrzostwa świata w piłce nożnej i ciężko będzie wygospodarować czas na obejrzenie wszystkich 7 filmów a z tego co wyczytałem na jednym z ogłoszeń na OLX płyty z dodatkami również mają wersję PL więc szykuje się duża porcja oglądania.