Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Keyser - 15-06-2018

(15-06-2018, 14:57)vandel napisał(a):  Mnie pozytywnie zaskoczył zoom.co.uk przesyłka w niecałe 3 tyg.
A kiedy zamawiałeś i jak to przychodzi:kurierem, pocztą?
Ja czekam od 30 maja a miało być 6 dni...


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - darayavahus - 16-06-2018

Dziś dostałem awizo, zapewne z zoom i także dosyć szybko, ok 3 tyg.

(15-06-2018, 17:46)Keyser napisał(a):  Ja czekam od 30 maja a miało być 6 dni...
Przychodzi pocztą, ale idzie przez jakąś firmę Fire Business z Piotrkowa.

Edit:
Widzę, że tym razem przyszło przez firmę Świat Przesyłek z Nysy, pewnie dlatego tak ekspresowo.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pablo0909 - 16-06-2018

Zamówiłem 23 maja na zoom.co.uk kpl. Jurassic Park. Wczoraj dotarł, więc tragedii nie ma. Ale nie otrzymałem maila, że wysłali, więc... trzeba się chyba uzbroić w cierpliwość.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Keyser - 16-06-2018

Czekać mogę, to nie problem, gorzej ze jadę na urlop a ponieważ to mój pierwszy zakup na Zoom to trochę się obawiam, żeby nie odesłali. Z tego co pamiętam nasza poczta po 2 tygodniach odsyła. Zobaczymy


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pablo0909 - 17-06-2018

(16-06-2018, 13:52)Keyser napisał(a):  Czekać mogę, to nie problem, gorzej ze jadę na urlop a ponieważ to mój pierwszy zakup na Zoom to trochę się obawiam, żeby nie odesłali. Z tego co pamiętam nasza poczta po 2 tygodniach odsyła. Zobaczymy

Mi dostarczono DHL. Zawsze możesz przekierować przesyłkę na inny adres lub upoważnić jednorazowo do odbioru sąsiada/ów.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Kirek - 19-06-2018

Kurcze jestem załamany sytuacją z włoskim amazonem. Od 7 czerwca nic się nie dzieje. Rabat naliczony inny niż był napisane, zwrot za poprzednie zamówienie za mały a w konsekwencji nowe zamówienie cały czas nierealizowane. Na każde moje przypomnienie odpowiedź jak z automatu, informująca że zajmuje się tą sprawą Nour, przepraszają za niedogodności i skontaktują się gdy rozwiążą problem. Przypomniałem im że od 7 czerwca to już piąta taka odpowiedź i poprosiłem aby Nour sam odpisał próbując oszacować ile czasu może potrwać rozwiązanie. I co...
odpowiedziała standardowo inna osoba i nic nowego do problemu nie wniosła
ostatnia odpowiedź od włoskiego Amazon napisał(a):Dear Kirek,

Following to your email, I have instantly checked all the previous mail and I do confirm the matter of your order 404-4409044-0817103 is still looked by our competent team and the case is being looked by my colleague Nour.

Rest assured he does his best and there are contacts between him and our specialized team regarding the matter.

Once he has updates he will contact you.

Hope I could help and hope you accept my apology for the inconvenience.

Thanks for your understanding.


Warmest regards,

Sarah H.



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - MasterThief - 20-06-2018

Gdyby ktoś zastanawiał się nad zamówieniem czegoś z Amazon.com przy dostawie typu Expedited to czas wysyłki trwa 5 dni roboczych (a więc bez wliczenia weekendu). IMO świetny czas, bo przy zamówieniu podają 9-14 dni roboczych. Zamawiałem Love, Simon i spodziewałem się dostawy na koniec miesiąca a tutaj niespodzianka. Wysyłka poprzez DPD z czasem niewiele dłuższym od AmazonGlobal Priority Shipping, a koszt dostawy grubo ponad połowę mniejszy Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - malwinadub - 21-06-2018

(20-06-2018, 15:57)MasterThief napisał(a):  Gdyby ktoś zastanawiał się nad zamówieniem czegoś z Amazon.com przy dostawie typu Expedited to czas wysyłki trwa 5 dni roboczych (a więc bez wliczenia weekendu). IMO świetny czas, bo przy zamówieniu podają 9-14 dni roboczych. Zamawiałem Love, Simon i spodziewałem się dostawy na koniec miesiąca a tutaj niespodzianka. Wysyłka poprzez DPD z czasem niewiele dłuższym od AmazonGlobal Priority Shipping, a koszt dostawy grubo ponad połowę mniejszy Smile

Potwierdzam, szybka dostawa, u mnie przyszło w 4 dni Cool


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - MarianPaz - 24-06-2018

Właśnie dowiedziałem się, że na niemieckim Amazonie można korzystać z płatności za pomocą serwisu Przelewy24 co bardzo ułatwia zakupy. Czy ktoś już płacił za ich pośrednictwem, bo ciekawi mnie po jakim kursie przeliczają Euro, podobno nie pobierają żadnych prowizji.

Więcej na stronie: https://www.amazon.de/gp/help/customer/display.html?nodeId=202189210


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 30-06-2018

U mnie też coś włoski amazon kombinuje. W mailu dostałem potwierdzenie wysyłki poprzez DHL, ale bez numeru do śledzenia przesyłki i z dziwnym terminem realizacji bo za ok. 2 tygodnie.
Z kolei logując się na swoje konto na amazonie nie ma tam mowy o DHL'u, jest natomiast "Spedito con DP".
No nic, w praniu okaże się co to jest te DP Wink