Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - paniron - 08-08-2018

(08-08-2018, 16:41)Frank345 napisał(a):  Ma też ogólne pytanie o zakupy na Amazonie, czy pierwszym zakupie i rejestracji jest możliwość uniknięcia kosztów przesyłki przez Amazon Prime czy coś w tym stylu?

Na Amazonie płacisz cenę jaka jest podana na stronie + przesyłka. Tutaj nie ma żadnych ukrytych opłat, niezależnie czy to pierwszy, czy setny zakup.

Prime to subskrypcja, dzięki której masz szereg przywilejów. Opłacalna raczej w przypadku zamieszkania w danym kraju (amazon.co.uk w Uk, amazon.fr we Francji, itp.).


Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - vandel - 15-08-2018

https://www.zavvi.com/blu-ray/jurassic-park-trilogy-ultra-hd-4k-uv-version/11714316.html czy to wydanie zawiera wersję pl?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


DHL - okradzione(?) przesyłki. - Kubek - 16-08-2018

[INFORMACJA]Ten wpis i następne wpisy go dotyczące, zostały wklejone tutaj z nieistniejącego już wątku o tytule: DHL - okradzione(?) przesyłki.

W ostatnim czasie całkiem sporo filmów kupiłem na Amazon. Pewnego razu przyszła DHL'em niekompletna przesyłka z Amazon.co.uk. Zamówienie zawierało 7 filmów, brakowało trzech - 1 x BD i 2 x UHD. Odbierała żona, więc sprawa wyszła na jaw po moim powrocie, kilka dni później. Zgłosiłem to do Amazon poprzez okienko chat'u, przeprosili za niedogodności i wysłali ponownie. Nie musiałem zgłaszać do DHL, poza tym nie wiedziałem, że można po fakcie zgłosić braki w przesyłce.

Dziś przyszła do mnie przesyłka z Amazon.it, szczerze mówiąc czekałem na trylogię Preda UHD zamówioną w przedsprzedaży w UK (jeszcze nie doszła..) i w zaskoczeniu przejrzałem zawartość paczki - były cztery filmy z zamówienia we Włoszech. Po chwili zorientowałem się, że brakuje jednego steelbooka, wyszedłem z tym do kuriera, wypisał mi protokół szkody i polecił zatelefonować do firmy. Zadzwoniłem do DHL, już po 10 minutach doczekałem się żywego człowieka na linii, tam polecono mi wypełnić formularz na www. Wysłałem im ten formularz, dodałem załącznik z protokołem szkody i zrzutem specyfikacji zamówienia.  

15:38 - na e-mail przyszło "Potwierdzenie zgłoszenia".
15:42 - na e-mail przyszło "Zarejestrowano interwencję".
15:54 - na e-mail przyszło "Zakończono interwencję" - bez żadnych dodatkowych informacji. Nie wiem zatem na czym stoję, zatelefonowałem w tej sprawie, obiecano mi przekazanie prośby o kontakt ze mną osobie odpowiedzialnej za obsługę tego zgłoszenia. Nikt się na razie nie skontaktował.
Napisałem też do amazon.it przez "email us in english".

Czy mieliście podobne przypadki z DHL? Ktoś wie, co oznacza "Zakończono interwencję"?
Trochę jestem zajęty, a i tak straciłem sporo czasu na próby załatwienia tej sprawy. Ciekawe co z tego będzie. Z Włochami jeszcze nie załatwiałem reklamacji. Z Anglikami, jak dotychczas zawsze było wzorowo.


RE: DHL - okradzione(?) przesyłki. - Łukasz - 16-08-2018

https://www.wykop.pl/szukaj/DHL/? Coraz częściej o DHL wypowiadają się ludzie w negatywnym świetle. Współczuje, że na Ciebie trafiło @Kubek.


RE: DHL - okradzione(?) przesyłki. - Mateusz - 16-08-2018

Nie zgłaszałem takiej interwencji, więc nie pomogę, ale ostatnio odbierając paczkę z Włoch z ośmioma filmami, zauważyłem, że kartonowe pudełko było praktycznie otworzone z góry i z dołu, tak, że można wyjąć z niego wszystko i później zamknąć bez pozostawiania śladów. Pewnie ktoś z tego skorzystał, bo jak rozumiem, paczka była nieuszkodzona?


RE: DHL - okradzione(?) przesyłki. - Kubek - 16-08-2018

(16-08-2018, 19:18)Mateusz napisał(a):  Nie zgłaszałem takiej interwencji, więc nie pomogę, ale ostatnio odbierając paczkę z Włoch z ośmioma filmami, zauważyłem, że kartonowe pudełko było praktycznie otworzone z góry i z dołu, tak, że można wyjąć z niego wszystko i później zamknąć bez pozostawiania śladów. Pewnie ktoś z tego skorzystał, bo jak rozumiem, paczka była nieuszkodzona?
Noo, to że opakowania Amazon otwiera się z boków bez problemu, to jasne. Szczególnie te zawierające więcej niż dwa filmy. Tylko to jeszcze nie powód, żeby okradać przesyłki, choć rzeczywiście da się to robić bez "rozpieczętowywania". Tak, paczka była sfilcowana-nieuszkodzona Wink.

Poczta Polska daleka jest od ideału, oj daleka. Jednak dwa razy zapieczętowali mi przesyłkę z Amazon w mocny worek foliowy, z adnotacją, że przesyłka przyszła z zagranicy "uszkodzona". W jednym z przypadków opakowanie było w "normalnym amazońskim stanie", czyli lekko sfilcowana koperto-paczka, z możliwością otwarcia bocznych ścianek (czyli to, co kurier DHL wręcza bez żenady), w drugim brakowało jednej bocznej ścianki, ale o dziwo zawartość była kompletna i nieuszkodzona - brawo.
DHL, widać, w innym kierunku zmierza.
Nie pozostaje nic innego, jak za każdym razem skrupulatnie sprawdzać zawartość przy kurierze, tylko co, jeśli nie chcę każdorazowo chwalić mu się zawartością paczki?


RE: DHL - okradzione(?) przesyłki. - misfit - 16-08-2018

Mi się ostatnio trafił "filmożerca" właśnie na Poczcie Polskiej. Jakiś czas temu pisałem, że zaginęła mi przesyłka z włoskiego amazona przesłana za pośrednictwem Deutsche Post. Już dawno straciłem nadzieję, że do mnie dotrze... a jednak. Ku mojemu zdziwieniu przyszła parę dni temu po ponad 6 tygodniach od wysyłki. Po jej analizie ewidentnie ktoś majstrował po boku przesyłki. O dziwo w środku co miało być to było, tyle, że Gladiator UHD był rozfoliowany i opalcowany. Reszta filmów na szczęście go nie zainteresowała Wink


RE: DHL - okradzione(?) przesyłki. - Kubek - 16-08-2018

Misfit - trafiłeś na ..uczciwego.  Wink

[EDIT]W międzyczasie Amazon.it pozamiatał - przysłali odpowiedź co prawda po włosku, ale wszystko jest załatwione - jest nowe zamówienie za "€ 0.00" z brakującym filmem. Standard załatwienia sprawy identyczny, jak w angielskim Amz.
A DHL - cóż..


RE: DHL - okradzione(?) przesyłki. - sebas - 16-08-2018

@Misfit, @Mateusz, @Kubek - miałem wielokrotnie analogiczną sytuację. Amazon.it, amazon.fr, a ostatnio amazon.co.uk.
Paczki słabo zamknięte. Można wyjąć co się chce, bez rozrywania. Ostatnie zamówienie z UK - artbook do "Solo" mocno zniszczony. Zwrócili kasę. Pisałem do nich w sprawie złego zapakowania wielokrotnie. Rozmawiałam na infolinii. Nic to nie daje. Zawszę robię zdjęcia paczki przed otwarciem, żeby jakby co, pokazać jak to wyglądało, gdy odebrałem. Z moich obserwacji wynika:
  • zamówienia z filmami idą głównie z Luxemburga - fatalnie zamknięte paczki (czasami wręcz otwarte "z boku"), uszkodzone steelbooki,
  • zamówienia artbooków idą głównie z Bielan(?) pod Wrocławiem, paczki dużo lepiej spakowane, czasami to nawet normalne kartonowe pudełka obwiązane taśmą - bezpieczniejsze,
  • poczta polska "naprawiała" źle zapakowane paczki, poprzez wzmocnienie dodatkową taśmą klejącą - duży plus.
  • DHL - to zależy, jeden z kurierów na moim rejonie jest OK, jak widzi, że coś nie tak, to zabezpiecza paczkę; nic mi jeszcze z paczki nie zginęło, ale uszkodzenia są prawie w każdej.
Zawsze składam reklamację. Nie ma zmiłuj. Czasami jakiś bonus dostanę, czasami pełny zwrot kosztów lub nowy egzemplarz zamiast uszkodzonego.
Teraz jedna paczka z DHL spóźnia się już o tydzień (amazon.co.uk). Pewnie zaginęła... Nigdy nie składam reklamacji u DHL. Zawsze u amazona, z "dokumentacją fotograficzną" do ich dyspozycji.

(16-08-2018, 20:29)Kubek napisał(a):  Misfit - trafiłeś na ..uczciwego.






RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pablo0909 - 17-08-2018

Temat rzeka Smile U mnie też się zdarzyło, że z ZOOM.co.uk doszła paczka rozwalona po bokach, ale po drodze, na naszej poczcie skleili to taśmą, więc jako tako się trzymało wszystko. Obecnie, od 29 czerwca czekam na przesyłkę od nich, nadziei większej nie mam, że dotrze, a 16 lipca wysłali kolejne 4 filmy. Dzisiaj mija miesiąc Confused Ogólnie, to kultura sprzedaży i ew. reklamacji, jest o 2 klasy wyżej niż u nas, bo odpisali, że jak nie dojdą filmy, to zwrócą kasę. Wolałbym jednak filmy Smile